Doktef F door Silvïlrrln Overtuigend Bewijs Uw Haren groeien U behoeft geen honger te lijden om slank te worden. 0RUIVENZ0UT Een m 4,* 33 een heel tijdje over gedacht, om Johnny Brannigan meteen zijn portie maar eens te geven, nu ik toch hier hen. Hij heeft nog heel wat van me te goed. Maar ik ga eerst mijn moeder opzoeken, en dan ga ik 'na kijken, hoe het met Kitty Clapcy staat, 't, Zal wel een lieele ver rassing voor d'r zijn, als ze me ziet, en een aangename verrassing ook." Ik dacht: nou, Kitty Clancy zal 't best een verrassing vinden, als ze Langen Jules ziet, maar of ze 't aangenaam zal vinden, weet ik nog niet, want, hoe gaat 't dikwijls als een jongen een jaar of langer hij een meisje vandaan is, dan mag ze nóg zooveel om 'm geven, ze gaat toch allicht over een ander denken, want zoo zijn meisjes nou eenmaal, of ze aan de Elfde Avenue wonen of aan 't Park. Hoewel ik wel eens gehoord had dat Kitty Clancy indertijd wég was van Langen Jules; maar d'r vader, die een café Meld, zei altijd, dat 't een misère voor de familie was, ieder oogenblik zoo'n type als Lange Jules over den vloer te hebben. „Ik heb 't laatste jaar dikwijls aan Kitty Clancy gedacht," zei Lange Jules, toen hij voor 't raam naar de drukte en naar de eireuswagens zat te kijken. „En de laatste paar maanden speciaal. Ik heb zelfs haast niets anders gedaan dan aan Kitty Clancy denken, daar waar ik de laatste maanden gezeten heb," zei hij. „Dat was namelijk in een oud pakhuis ergens buiten 't stadje. hoe heet 't. St. Johns of zooiets, 't, ligt in ieder geval in Canada, en door al dien tijd aan Kitty Clancy te denken heb ik gemerkt, dat ik echt gek op haar ben. Ik was in dat pakhuis getrokken," zei Lange Jules, „omdat ze daar in de stad een juwelierswinkel hadden leegge haald, en toen wouen de agenten mij de schuld geven. Als ik had kunnen kiezen, had ik heusck wel wat anders genomen dan dat pakhuis, want 't was een oud bontpakhuis, en d'r hingen allerlei rare luchtjes, maar in dat spek takel bij dien juwelierswinkel had ik 'n kogel in mijn heup gekregen, en toen heeft Leo Piet me dat pakhuis in ge dragen, en daar ben ik gebleven tot ik weer heel was. Maar 't was er verschrikkelijk een zaam," zei Lange Jules. „Je hebt er gewoon geen idee van hoe eenzaam, en 't was er verschrikkelijk koud, en ik had er geen ander gezelschap dan een stelletje ratten. Kou moet ik eerlijk zeggen, dat ik nooit erg op ratten ge steld ben, want ze hebben ziektekiemen bij zich, en ze beginnen aan je te knab belen in je slaap, als ze honger hebben, en dat probeerden ze bij mij ook. Dat pakhuis stond ergens heelemaal afgezonderd," zei Jides, „en d'r kwam nooit iemand, behalve Leo Piet, die bracht m'n eten en hij verbond m'n heup, en 't was er doodstil 's nachts, je hoorde piets dan 't gieren van den wind buiten, en 't. geloop van de ratten. Er waren heel erg groote ratten bij. Sommige leken me wel haast zoo groot als konijnen, en ze waren zoo brutaal als de beul. In 't eerst probeerde ik vriendschap met ze te sluiten, maar daar gingen ze niet op in, en toen ze een paar hapjes van me genomen hadden zag ik wel in, dat 't nergens goed voor was, vriendelijk tegen ze te zijn, dus toen heb ik Leo Piet iederen dag flink wat ammunitie voor m'n proppenschieters mee laten brengen, en toen ben ik op de ratten gaan schieten. Ik hoefde niet bang te zijn, dat iemand de schoten zou hooien." zei Lange Jules, „want *'t pakhuis stond ver genoeg weg, en ik kwam er den tijd mee door. Ik bracht 't zoo ver, dat ik een rat altijd kon raken, of ie zat of liep of door de lucht vloog, want die pakhuisratten kunnen springen als kikkers 't was natuurlijk de be doeling. om in 't voorbijgaan een flinken hap uit me te nemen. Enfin," zei Jules, „ik heb eens een dagje geturfd, en dien dag heb ik los uit de hand vijftig ratten geschoten zonder missen, dus ik mag gerust zeggen, dat ik wereldkampioen ratten- schieten ben niet een automatischen vijfenveertiger. Ik heb 't zoover ge bracht, dat ik een rat kan raken waar ik wil ik heb zelfs meermalen tegen mezelf gezegd: nou zal ik dié in z'n linkeroog nemen, en dié in z'n rechter oog, en 't kwam altijd uit zooals ik zei, maar ik moet eerlijk toegeven, als je van dichtbij met, een vijfenveertiger oj) een rat schiet, kun je later niet, altijd precies zeggen, waar je 'm geraakt hebt, want dan lijkt 't wel, of je hem over z'n heele corpus geraakt hebt. Op den duur schenen de ratten een beetje den schrik voor me te krijgen," zei Jules. „Ik zag ze haast niet meer, en ze probeerden niet eens meer aan me te knabbelen, als ik sliep. Dus moest ik wat anders voor tijdverdrijf zoeken, maar véél is er niet te doen in zoo'n hok, maar op 't laatst vond ik een stapeltje doktersboeken, die erg interessant bleken te zijn om te lezen. Die waren zeker daar achtergelaten door den een of anderen snijboon, die met z'n mes proeven had genomen op 'n wanbetalenden patiënt. Hij had hem z'n hoofd afgesneden, schijnt 't, en daar kwam hij niet meer over heen, dus toen was hij met z'n studieboeken in 't pakhuis gaan zitten, en daar bleef hij tot ze 'ni vonden, en in een gekken huis stopten. Enfin, die boeken waren een uit komst voor me; ik heb er heel wat uit geleerd wat de chirurgie betreft, maar toen ik ze allemaal uithad, was er niets meer voor me te doen dan denken, dus toen dacht ik aan Kitty Clancy, en dat we zoo'n prettigen tijd hadden beleefd met wandelen en naar de bios gaan en zoo, tot, haar vader zoo lastig begon te worden. Ja, ik zal echt blij zijn, als ik Kitty Clancy en m'n ouwe buurt en m'n moeder weer eens zie." Enfin, ik mocht zeggen wat ik wou. Lange Jules móést en zóu z'n ouwe buurt op gaan zoeken, en kijken of ie Kitty Clancy niet kon treffen, en even bij z'n moeder aanloopen, en hij vroeg, of ik zoover mee ging. Ik weet een heele massa dingen, die ik liever doe dan met Langen Jules op stap te gaan, maar ik wou niet verwaand lijken, want zooals ik al zei. Lange Jules is gauw op z'n teentjes getrapt. Bovendien had ik zoo'n idee, dat hij om dien tijd van den dag nog de minste kans had, Johnny Brannigan of 'n anderen agent, die 'm kende, tegen z'n lijf te loopen, dus ik zei goed, ik ga mee, maar toen we op stonden, stak Lange Jules zijn proppen schieters weer bij zich. „Neem nu geen proppenschieters mee, als je gaat wandelen, Jules," zei ik, „want 't zou kunnen gebeuren, dat iemand ze zag, een agent bijvoorbeeld, en je weet, als je een proppenschieter bij je hebt, pakken ze je hier in de stad op vóór je pap kunt zeggen, of ze je kennen of niet. Ze letten er verschrik kelijk op tegenwoordig." A/laar Lange Jules zei, dat hij veel te bang was om kou te vatten, als hij z'n proppenschieters niet aan had, dus toen gingen we maar, de 49e Straat door, en net toen we aan de Achtste Avenue kwamen en bleven wachten, tot we over konden steken, kreeg ik in de gaten, dat er iets aan 't handje was den kant van de 49e Straat op overal zag je de menschen hollen, en naar boven kijken. Vei verdwijnt zonder sireng diëei. Tegenwoordig behoeft men geen honger meer te lijden om slank te worden. Drink Wex, het nieuwe mousseerende zout met druivensapderivaten. Lees wat een onderwijzeres schrijft„Nadat ik Wex een maand gebruikt heb kan ik zeggen, dat Wex een ideaal vermageringsmiddel is. Zonder eenige verandering in mijn voeding te brengen en een voudig door eiken morgen Wex te nemen ben ik 15 pond overtollig vet kwijtgeraakt." Mej. L. N. Ook U kunt Uw gewicht verminderen, niet alleen veilig maar tevens aan genaam. Neem Wex - mousseerend,verfrisschend-elken morgen direct bij het opstaan. Wex is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten in doozen van 6 stuks voor 40 ct. of een groote flesch voor Fl. 1.20. MOUSSEERENO Gran- brlefkaart Row ^N«o Silvikrin voedt hot haar door don wortel. AL^en opzienbarende proei nam een zeer D sceptisch, welbekend medicus,omSilvikrin te toetsen. Van drie heeren met normalen haarcroei werd het hoofd geheel kaal geknipt. In het midden werd een smalle scheiding uitgeschoren, waar door 2 gelijke gedeelten ontstonden. De drie heeren kwameniederendagophetspreek- uur.om de linkerhelftvanhunhoofdmetSilvikrin te laten behandelen, waarbij de arts de ontwik keling kon observeeren. En nu het resultaat: Na een behandeling van vijf weken was het haar op de behandelde linker helft 35 ®/0 harder gaan groeien dan op het niet behandelde gedeelte. De medicus was nu overtuigd, dat Silvikrin inderdaad den haargroei bevordert. Is Lw haar nog gezond, of vallen er zoo nu en dan al een paar haartjes uit? Is het haar droog, stug. weerbarstig? Is er een begin van roos en bent l niet zoo erg te spreken over het uiterlijk? Dan mankeert l'w haar de juiste ver zorging, de juiste verzorging eiken dag met Silvikrin Lotion, het verfrissehende haarwater, bereid met Neo Silvikrin Haarvoeding. medieinaien alcohol en botanische extracten. s Morgens en 's avonds Silvikrin Lotion op L'w haar. één minuut heerlijk inasseeren met de vingertoppen, dan kammen en borstelen. Dat voor komt roos en haaruitval, houdt het haar gezoud en glanzend en voedt de haarwortels. Silvikrin Lotion is voor lichte haarwortelzwakte én voor de verzorging van het gezonde haar. SILVIKRIN LOTION bereid met Neo Silvikrin Haarvoeding. medieinaien alcohol en botanische extracten. Frisch geparfumeerd. Flacon voor een maand \Jalt Lw haar onrustbarend uit? Is liet reeds dun. zgn er al kale plekken? Is de kraag van Lw jas bedekt met roos? Dan is het de hoogste tijd voor een doortastende behandeling. L'w haarwortels zijn op. Zij verhongeren en vragen om haarvoeding. Neo Silvikrin is de Haarvoeding voor de haarvormende weefsels, zjj versterkt tie haarwortels en brengt ze tot nieuw en groei. Ze bestaat uit de 14 voor den haargroei onmisbare, organische substanties. De gunstige werking begint direct. De. roos verdwijnt, de hoofdhuid wordt gezond, de haarwortels function- neereu- weer normaal, de haaruitval houdt op en weldra verschijnen nieuwe, gezonde haren. Neo Silvikrin Haarvoeding voor alle gevallen van ondervoeding der haarwortels. NEO SILVIKRIN de nieuwe, natuurlijke haarvoeding voor de haarvormende weefsels en de haarwortels. Flacon voor een maand

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 33