1 Het „opzetten" Tan PLANTEN mgmk Bet Meuren van momhas-gras, geïm porteerd uit Afrika. Het komt in een bad van kokende aniline en wordt tegelijkertijd onbrandbaar gemaakt. Boe een boom geconserveerd wordt in een bad van kokende paramine nitra aniline. Na het proces heeft de hoorn zijn kleur behouden, is onbrandbaar en ziet er uit alsof hij nog leeft, ten minste als men niet al te nauwlettend kijkt Geen planten meer in het vuilnisvat dat is zoo ongeveer de slagzin, dien '11 Ameri- kaansche firma gebruikt om plantenliefheb bers er toe over te halen voortaan niet meer van die vervelende dingen te nemen, die water noodig hebben of mest, die verpot moeten worden, die je op zijn tijd in en uit de zon moet zetten en die de onhebbelijke gewoonte hebben om te gaan verwelken als je er niet goed op past. Het is niet aardig van de natuur, dat zij de menschen zooveel 1100- deloozen last, bezorgt en daarom heeft men er wat op gevonden: varens, struiken, pal men, heggen en heele boomen worden fluks in een bad met che micaliën gedompeld, daarna een beetje bij gewerkt en opgepoetst en je hebt een altijd groen blijvende plant voor heel je leven. Zoo noodig wordt zij nog onbrandbaar gemaakt ook. Een prachtige uit vinding, maar alleen voor menschen, die graag een poes zouden willen hebben, maar liever een opgezette kat koopen, omdat een levende schreeuwt, te veel eet of het meu bilair vernielt. Want het voornaamste van levende planten is im mers, dat ze groeien en bloeien en verwel ken en weer opkomen, in één woord: dat ze werkelijk léven. De afzonderlijk behan delde takken niet blade ren worden ook wel eens op een stam ge monteerd Chemisch no prepareer tie boomen en planten blijven eeuwig groen „Het is niet alles boom wat groen is", kan men hier met recht zeggen. Als dit bouwsel van takken en ijzerdraad eindelijk klaar is kan deze „boom" tegen vorst en droogte, tegen vuur en water, maar of men 't dan wel 'n boom kan noemen is de groote vraag.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 35