OP KANTOOR ■m ij Een nieuw bloesje hoeft, toch zoo we in ir/ te kosten. Voor het kantoormeisje een pakje met twéé rokken. Een dergelijke rustige imprimé gaat nog net. Er worden momenteel jantasiemantels gebracht, die waterdicht zijn. Het aardigste doen 't wel eenvoudige effen japon netjes, die opgevroolijkt worden door een friscli kraagje. Natuurlijk nooit witte manchetten, want die worden direct vuil. Alle uitheemsche kleuren zijn uit den booze en zoo ook materiaal, dat te feestelijk aandoet. De rok-en-blonse is buiten gewoon populair bij degenen, die graag variatie brengen Als het een mantelpakje is, dan doet men het beste om direct twee rokken tegelijk aan te schaffen, daar het manteltje anders niet voldoende diensten zal bewijzen. Daar het kantoormeisje uiteraard slechts weinig op straat komt, zal zij or zeker op gesteld zijn om er bij het gaan naar haar werk aan trekkelijk uit te zien. Naast het pakje voor mooie dagen is vooral de mantel het zwaartepunt van haar garderobe. Een modieuze mantel, die echter niet te besmettelijk mag zijn en vooral ook niet het stempel van „gekleed" mag dragen. De nieuwe fantasie- stoffen, die waterdicht gemaakt zijn en dus tegen een onverwachte bui kunnen, zijn bijzonder aan to bevelen. Als het kantoormeisje bij het koopen van nieuwe kleedingstukken steeds voor oogen houdt, dat een en ander na niet te langen tijd ook geschikt moet zijn voor haar werk. dan zal zij van den eenen kant geen ergernis meer zijn voor degenen, die in haar omgeving moeten leven en van den anderen kant zal haar kast niet gaan uitpuilen van kleeren, die maar half afgedragen zijn, omdat de eigenaresse ruim vijf van de zeven dagen naar eenvoudiger mo dellen moet grijpen. Ik ben heelemaal geen voorstander van een voorschrift voor „een heids-kleeding" voor kantoor meisjes, maar ik zou het toch bij zonder toejuichen als zij zich zoowel op het gebied van kleur en motief als op dat van de snit over het algemeen wat wilden matigen. Een ieder die zoo nu en dan groote kantoren bezoekt, verbaast zich over het feit dat de chef al niet lang duizelig is van al die met elkaar vloekende kleuren. Het devies voor liet kantoor meisje zij dan ook„eenvoudig en rustig", wat echter in geenen deele synoniem is met saai en onaan trekkelijk.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 42