KRUSCHEN-SALTS Voo r zwaar dere fix iguren ENKELE WEKEN ZULT U LACHEN OM HOOFDPIJN OF VERMOEIDHEID CORRESPONDENTIE „Met scherpe schuurmiddelen zal de glans gauw van je nieuwe bad af zijn!" „Maar die gebruik ik niet. Ik reinig zacht met Vim". OVER "\7~an alle in deze rubriek afgebeelde genummerde v kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Zomerpraeht". zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van -50 ets. voor complets, 35 ets. voor man tels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Hij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. He stellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger door girostorting op No. 293631 door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s.v.p. niet van 6 cent) aan het PATRONENKANTOOR „P A X O R A". XASSAU- PLEIN 1. HAARLEM j waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de pati-onen ook afhalen aan het bureau van dit blad. 1 764. Japon van gebloemde zijde met ellen klokkende revers, plooien in de voorbaan van den rok. korte mouw met manchet. Benoodigde stol: 4,50 m. 30 cm. breed. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 46-48-50-52 760. Gestreepte japon, korte mouw, hals met kraag, ingezette plooien in de voorbaan. Benoodigde stof: 4,50 m. 90 cm. breed. 761. Japon van gebloemde zijde, piqué- vest, plooien in de voorbaan, korte mouw. Benoodigde stof: 4,50 m. 90 cm. breed. 762. Japon van effen stof, kleine witte revers, doorgestikte biezen over voor pand en rok, plooi in den midden voornaad. Benoodigde stof3 m. a I 40 cm. breed. 763. Complet, mantel van dunne stof met schouder- en rugstuk, plooi in het midden van den rug, mantel zonder kraag en revers, lange mouw, japon 764. Benoodigde stof: 1,60 m. a 140 cm. breed; voor japon 4,50 m. a 90 cm. breed. Bijna elke vrouw heeft van tijd tot tijd het gevoel dat liet dagelijksche werk te veel wordt. Hoofdpijn, slapeloosheid, vermoeidheid werken samen om het leven tot een last te maken. Overdag bent 1" te ellendig om te werken eu 's nachts te moe 0111 te slapen. Maar dat alles hoeft niet! Kleine oorzaken hebben groote gevolgen. Een minder goede werking van Uw lever, nieren en ingewanden is de oorzaak dat urinezuur de kans krijgt zieli in Uw lichaam op te hoopeu. Hat urinezuur, de oorzaak van l'w kwellingen, dat op den duur zelfs rheumatiek kan veroorzaken, moet U bestrijden. Krusehen Salts doet het voor U. Krusehen zuivert Uw bloed, radicaal eu ongemerkt. Xeem de „kleine, dagelijksclie dosis", zooveel als op eelt cent gaat, in Uw eersten kop thee 's morgens of op een glas warm water. Krusehen's zeven zouten stimuleeren Uw lever, nieren en ingewanden tot nieuwe activiteit, het zuur wordt uit Uw bloed gefilterd en U voelt U met den dag jeugdiger en energieker. U zult weer in staat zijn zingend Uw werk te doen. Neem heden Krusehen en over enkele weken zult U lachen om Uw zorgen van thans. is verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 0.40, f 0.75 en f 1.60 (extra groot pak). FabrikantenE. Griffiths Hughes Ltd. (opgericht 1756), Manchester, Engeland. Verzoeken genoteerd nonMej. de \Yte Rotterdam-Z., Mej. I'.S. te 's-Graven- deel. Mevr. M.S. te Amsterdam. De mouw van het jumpertje wordt in het" mid den verwijd door de meerdering bij (1e 50e naald. Uw pluchen tafelkleed kunt 11 wasschen in een goede zeepsoort en daarna spoelen met water en azijn. Vooral nooit uitwringen. Liggend laten drogen. Mevr. O.d. II.-v.1i. te Rotterdam. Een wagensmeer-vlok bestrijkt u met boter; 11a oen paar uur intrekken krabt u de boter met '11 mes er af en behandelt de overgebleven vetvlek met benzine. Als u de vlekken zoo lang wrijft tot de benzine geheel verdampt is en u ge bruikt niet te veel vlekkenmiddel ineens, dan hoeft u niet hang te zijn voor krin- gen. Mei. C. J). te Haarlem. De schroei vlekken in de regenjas maakt u voch tig met waterstofsu' roxyde. Indien noodig, bevochtigt u de vlek een paar maal. Daarna spoelt u met schoon water na en laat de jas drogen. Vochtvlekken in een leeren club fauteuil kunt u wegwerken met was in de kleur van het leer. U besmeert- de vlek dik 'met was en laat deze enkele uren intrekken; daarna wrijft u met een zuchten doek uil. Mevr. I'. de R. te Den Bosch.Aange zien de plekken uitgebeten zijn, zal er niets meer aan te doen zijn. U zoudt eens bij een chemische inrichting kun nen informee.ren of de stof misschien plaatselijk kan worden bijgeverfd. Wat uw tweede vraag betreft, neen, het gebruik van een tinnen theepot is over het algemeen voor dagelijkseh gebruik niet aan te bevelen. Voor het zetten van een kopje thee voor één persoon zijn aardige kopjes met speciale filters in den handel, waardoor het gebruik van een apart potje overbodig wordt. De thee wordt in den filter gedaan, die op het kopje wordt gezel. Nadat er kokend water opgegoten is. wordt het geheel overdekt door een stolpje van aardewerk en zoo kan de (hee dus trekken. Wordt het kopje thee geserveerd, dan kunnen stolp en filter eenvoudigweg worden verwijderd. Uw derde vraag hoort hij een des kundige thuis; wij kunnen haar niet beantwoorden. Mej. de H. te Amsterdam. Voor het ontvlekken van tapijten is een uitste kend middel in den handel. Informeert u er maar eens naar. Mej. ran Z. ie Halfweg. Kauwgum- vlekken zijn te verwijderen met behulp van een weinig benzine; het gummi lost hierin namelijk op. Weest- u echter voor zichtig en gebruikt u niet te veel vloei stof tegelijk 0111 liet. ontstaan van kringen te voorkomen. Verstandige huisvrouwen gebruiken nooit scherpe schuurmiddelen voor glan^ zende oppervlakken. Scherpe schuur middelen maken lelijke krassen. En dat is nog niet alles I In deze krassen blijft vuil zitten, waardoor het schoonmaken nog moeilijker wordt. Maar de dub bele werking van Vim is veilig. Om te beginnen maakt Vim het vuil los en houdt het daarna vast, zodat het gemakkelijk weggeveegd kan worden. Geen krassen) Alle gladde oppervlak ken moeten met Vim worden gereinigd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 43