WRIGLEY Xliisaplastelastisch Blondona Brunetta AAAAAA MISLUKTE VLUCHT, GESLAAGDE ARRESTATIE 10 antiseptisch snelverbond - komt in het huisgezin ieder oogenblik van pas Van een klein wondje kunt U veel last hebben; echter niet, wanneer U dit practische en eenvoudige snelverband in huis hebt. Een desinfecteerend gaaskussentje stelpt tevens het bloeden en de elas tische pleister zit goed vast, zonder hinderlijk te zijn. Besteedt eens 15 cent aan een pakje Hansaplast elastisch. U zult er het nut van ondervinden. WKIGI.EY'S P.K. is een uitstekend middel om t'w aandacht te concen- treeren op oogenhlikken, die veel inspanning van eisehen. Het houdt C friseh en opgewekt. Kauw dagelijks de heerlijke en geronde r.K., hel bevordert de spijsvertering en voorkomt dat drukkende gevoel na de maaltijden. Het meeste voedsel dat wij tot De beste grondstoffen - de fijnste smaak. ons nemen wordt onvoldoende gekauwd. l'.K. vult dit tekort aan, want het iet de tanden en kieien aan het werk. Het ver wijdert de spüsresten, die tusschen de tan den blüven zitten en helpt op die manier tandbederf voorkomen. L' behoeft U niet langer voor l'w omgeving te geneeren, want r.K. geeft I' een zuivere, frissche adem, een kenmerk van beschaving. Koopt vandaag nog enkele pakjes en houdt er steeds een paar t»U de hand. Veel genot voor weinig geld: 5 cent. voor blond haar i re r donker haar De alkali-vrije haarwas middelen voor volmaakte haarverzorging. Na het wassen droogt het haar ver rassend snel. Ook Uw haar kan prachtig glanzen. De bestorming van de Tuilerieën op 10 Augustus 1792. Vervolg van blz. 7 nét pas gehoord, dat de koning lastig Desmoulins en anderen repten zich naar gevallen werd. „Weest u maar niet de kerken, en kort voor middernacht bang," zei hij tegen den koning, bent klonk het gelui der stormklokken door te midden van uw volk!" Lodewijk was de zomersche lucht. Geleidelijk kwamen niet bang. Hij greep de hand van een de afdeelingen volks uit de verschillende soldaat, hield die tegen zijn borst en buurten in beweging. Zij vormden een zei: „Overtuig u maar, of mijn hart stoet, geopend door een bende matrozen sneller klopt dan gewoonlijk!" Lodewijk en bootwerkers uit Marseille, die een XVI was geen krachtige heerscher, eigen strijdlied zongen de nu alge maar als menseh was hij geen lafaard, meen bekende Marseillaise. Tegen zons- I)e ruwe bende week, een beetje be- opgang verscheen de menigte voor het duusd door de onverschrokken houding paleis. van den gesmaden koning. .Voor dezen Van de koninklijke familie was er keer is 't mislukt," mopperde Santerre. Het blééf bij dien keer niet. De Jaco- bijnen werkten doffr de koning moest worden afgezet. Maar men zou het handig aanpakken: het ge peupel moest het spits maar afbijten. In de Tuilerieën nam men intussehen maatregelen zoo goed en zoo kwaad als 't ging tegen een nieuwe bestor ming: de bewaking werd uitgebreid, tweehonderd edelen stelden zich ter be schikking van den koning; er waren twaalf kanonnen aan wezig. De macht, die het paleis bescherm de, bestond nu uit een Zwitsersch regi ment van negen honderd -en- vijf tig man, een gelijk aan tal bereden gendar mes en ongeveer drie duizend man van de dien nacht niemand naar bed geweest- Zij zat vol spanning te wachten in een der zalen, met de ministers en een aan tal officieren. De dienaars des konings en verdere getrouwen vulden de voorver trekken en degangen, gewapend met sabels en pistolen of geïm proviseerde wapens als schoorsteen haken en poken. Madame Elisabeth stond met de kóningin voor het raam en zei: „Kijk eens, wat gaat de zon bloedig rood op!" Het wilde ge schreeuw en gezang naderde. En helpers waren er niet. De burge meester van Parijs was te hulp geroepen, maar weer vertrok ken hij vond het zoo warm in het pa leis. De commandant van de drieduizend man nationale garde, nationale garde. De gendarmes en de die aanstalten had gemaakt om de gardesoldaten waren echter niet te Tuilerieën te verdedigen, was in den vertrouwen, en de kanonniers nog loop van den nacht naar het stadhuis minder. geroepen en daar met een pistoolschot De drijvers hadden besloten, tot. den gedood. Op aansporing van de konin- avontl van den 9en Augustus te wachten, gin ging de koning zelf de verdedigers of de Wetgevende Vergadering het be- van het paleis toespreken. Hij liep de sluit nam, den koning af te zetten. Was trap af en hield inspectie. Met rustige zulks dien avond om elf uur niet ge- stem verzocht hij den soldaten, htm beurd, dan werd opnieuw het volks- plicht te doen, en de koninklijke familie oproer ontketend. „Maar nu goed!" riep te verdedigen „maar," zei hij er Danton. „Niet wéér een burgerparade, achter, „weest niet roekeloos denkt zooals den 20en Juni!" ook om uw eigen vrouwen en kinderen!" Het parlement nam het besluit niet. Het parool werd gegeven Camille Vervolg op blz. 17 Een der kopstukken der Jaeobijnen was de advocaat Danton, 'n reus van lichaamsbouw en 'n zeldzaam woeste kerel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 10