Door bloeiend ZUID-BEVELAND EEN GELUKKIG INITIATIEF PER SPOORWEGEN unajzienöMe rijen autobussen slaan gereed om de gasten rond te toeren door Zuid-Bevéland. Ook de dorpsbewoners, opgeschrikt door zooveel verkeer op Zondag, komen naar buiten géloopen om dan nog net de bussen in de verte te zien verdwijnen. extra-treinen rijden naar het hart, van Zuid-Beve land: Goes. Er werd echter méér gedaan. Op het Goesehe stationsplein stond een regiment autobussen gereed, die door de Spoorwegen alle rivaliteit vergetend - waren gecharterd, welke gratis en gastvrij de toeristen ontvingen voor het maken van twee ritten: één door „den zak van ZuiddBevelarid" en een naar Wemeldinge's vliedbergen de Iersekselie oesterputten Den eersten keer waren het amper tweehonderd liefhebbers die de reis ondernomen haddenzij konden beschouwd worden als een soort „verkenners", die het leger voorafgingen, want de tweede en derde maal brak de stroom pas los en leek half Den Haag en dito Rotterdam prompt present te zijn in de Ganzen- stad. Iedere bus werd zooveel mogelijk door V.V.V. voor zien van een gids, die de zoo uit de wereldstad naar het platteland overgepote vaderlanders wegwijs moest maken op de kronkelende paden vau De fijuproevende natuurvriend weet in ieder seizoen en onder eiken hemel de schoonheid van Zuid-Beveland te waardeeren. maar er zijn twee perioden waarin die pracht zé)ó luisterrijk, zóó betooverend is, dat zelfs zij, die weinig oog hebben voor de rijkdommen van het buitenleven, inet stilte worden geslagen als dat „panorama" voor hen openvalt. De eerste periode is die van de bloesemende boomgaarden en de tweede die van de rijpende oogsten op het veld. Helaas vallen beide buiten de vacantiemaanden en voor kleine uitstapjes in het week-einde vindt men Zeeland gewoonlijk wat te ver, al probeert V.V.V. zooveel mogelijk den remmenden invloed van die gedachte op te heffen. Dit jaar hebben nu de Spoor wegen in samenwerking met de V.V.V. Zuid-Beveland een aller gelukkigst initiatief genomen en honderden landgenooten in staat, gesteld om van de witte weelde van Beveland in bruidstooi volop en voordeelig te genieten. Zoowel uit Brabant als uit Holland lieten de Spoorwegen De Goesenaren, niet gewoon aan de Zondagsehe drukte in het rustige stadje, staan vol bewondering naar dit soort mensehen te kijken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 18