WERELDTElVTOONSTaUM TE NEW YORK O Links: Het terrein der tentoon stelling in vogelvlucht. Het witte gebouw op den voorgrond is de groote halin het midden het Meer der Naties"op den achtergrond de globe en de drie hoekige naald: het symbool der expositie. New. York in miniatuur. Ei duet der Edison Cy. en ter tot in de kleinste bijeondt exacte, zevennieter hooge repn van de wolkenkrabbers nil 't hattan-di strict. Onder: Het Nederlandseht joen op de W te New York. Nabij New York, op het bekende eiland Long-Island, is maandenlang met man en macht ge werkt aan den op bouw der Wereld tentoonstelling, die een oppervlakte be slaat van 480 hec taren en die in het teeken staat „De wereld morgenWij bren gen enkele interes sante opnamen uit dit rijk van staal en beton. p de tentoonstelling, die op 30 April j.l door president Roosevelt werd geopend, zijn ongeveer dertienhonderd vooraan staande firma's op industrieel gebied vertegenwoordigd; drieëndertig Amerikaansehe sta ten hebben er hun aparte paviljoens en in de Groote Zaal der Naties hebben zestig landen de beste en merkwaardigste producten hunner indus trie op even aantrekkelijke als ingenieuze wijze uit gestald. liet spreekt van zelf dat de nieuwste snuf jes op alle gebied in het brandpunt der belangstelling staan en op alle manieren die belangstelling trachten te trekken. Zoo hebben de „General Motors" hun producten in steeds maar draaiende beweging rondom de be zoekers gerangschikt; boven het paviljoen der Gas-Cv. slaan 's avonds reusachtige kunstmatige vlammenzuilen opwaarts en de „General Electric Cy." produceert alle vijftien seconden bliksems van tien millioen volt! Onder het paviljoen der fa. Westinghouse is een soort kamer gebouwd van roestvrij staal, waarin men de volgende voorwerpen heeft gedepo neerd: een dameshoedje, een lijst met een millioen woorden, duizend foto's, een bijbel, een busopener, een tandenborstel, een veiligheidsspeld, een fototoestel, een pijp, een vulpenhouder, een potlood en nog andere kleinigheden. De kamer is gevuld met stikstof en nu wordt van van

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 22