Voor ecu uitgelezen auditorium van naar schatting 35000 eere-genoodigden heejt president Roosevelt op 30 April j.l. zijn openingsrede gehouden voor de groote hal der tentoonstelling. Een hoekje van ons paviljoen De honneurs worden waarge nomen door een tweetal stewar desses van onze K.L.M., tevens vertegenwoordigsters van mo dern jong Holland. Op den achtergrond de stemmige molen die voor Amerikanen nu een maal onafscheidelijk is van Holland. verondersteld, dat men al die voorwerpen vijfduizend jaar lang zal kunnen bewaren. Het imposantste schouwspel der tentoonstelling is liet diorama der stad New York. Het heeft drie verdiepingen en reproduceert vierduizend wolkenkrabbers. Deze natuurgetrouwe eopie bevat een ondergrondsehe in miniatuur met kleine aluminium treinen en een bloksignaalsysteem. In het middelpunt der tentoonstelling staat de driehoekige 210 meter hooge zuil en vlak daarnaast de reusachtige globe met een doorsnee van 00 meter. De „transportmiddelen der toekomst" zijn ondergebracht in het prachtige paleis van Vacation-land, algemeen gewijd aan de beste en meest wetenschap pelijke snufjes op liet gebied" van stoomschepen, treinen, motoren en vliegtuig-techniek. liet lijdt derhalve niet den minsten twijfel, dat de ettelijke millioenen bezoekers, die men op Long Island in den loop van 1939 verwacht, inderdaad een voor- treffelijken kijk in vele toekomstmogelij kheden op elk gebied zullen krijgen. Onder: De plechtige opening van Nederlands paviljoen. Jhr. A. Loudon, deNeder - landschc gezant teWash ing- tonhoudt z^n open ingsrede.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 23