f'Mutlï VÓÓR MIJ,,. LUX Trsnitösan ZIJN WERK TOILET ZEEP k'jf* tegen .veeMOEWe HWD Trannosan De Likdoorn Remedy helpt snel w e I 25 gedachte aan haar. Ze was zoo ern stig en lief en zacht. Hij hield evenveel van haar, als 't geval zou zijn geweest in het gelukkige, weelderige leven, dat hij zich met haar had voorgesteld. Jam mer, dat ze zoo zwak was. Ze zou nooit geheel herstellen van de ellende, die ze een jaar lang van de bolsjewieken onder vonden had. Alleen haar geest had zich vrij spoedig hersteld. Van het eerste oogenblik af, dat hij haar gevonden had en zij haar hand zoo vertrouwelijk in de zijne legde, was ze geestelijk opgeknapt. Was hij maar in staat steviger éten en lekkernijen voor haar te koopen en bontwerk om haar in den winter te ver warmen, dan zou haar gezondheid ook wel verbeteren! Maar ja, dat ging nu eenmaal niet. Hij belette haar zelfs niet te werken, omdat ze, door te arbeiden, beter voedsel en fijnere kleeren kon hebben. Op liet oogenblik had ze werk, dat naar haar zeggen heel prettig was. Hij kon de noodzakelijkheid om te arbeiden voor haar nooit als prettig beschouwen! Maar op dit punt gingen ei- grappige verhalen in de Russische kolo nie rond! Er was een prins uit Moskou, die voor den oorlog in Parijs als een geweldige lekkerbek bekend stond. Als hij met zijn gezelschap een restaurant binnen trad, kwam de eigenaar dadelijk met alle „spécialités de la maison" aandra gen en spoorde zijn „chef de cuisine" aan, nieuwe lekkernijen uit te vinden. De prins koesterde een zekere voorkeur voor een restaurant in het Rois de Bou logne. Hij wist van den kok altijd recep ten los te krijgen, die hij, in Rusland teruggekeerd, dan voor zich liet klaar maken. Toen hij als balling naar Parijs gevlucht was, hoorde hij toevallig, dat de kok van dat restaurant gestorven was en hij bood zichzelf onmiddellijk als „chef" aan. De reeds ietwat verloopen zaak geraakte opnieuw tot. bloei. En langzamerhand won hij de honderd pond, die hij in den oorlog aan gewicht verloren had, weer bij, doordat hij bij contract overeengekomen was, dat hij en zijn assistenten zooveel zouden mo gen eten, als ze wilden. Constancia was een zijner assistenten, al had het heel wat moeite gekost, een vrouw als assis tente-chef te krijgen. Dat was tegen alle Fransche tradities in. De prins gaf Dimi- tri de verzekering: „Zij behoeft alleen maar wat toezicht te houden en mag, als ze er zin in heeft, pasteitjes glaceeren. Maar ze krijgt eiken dag een behoorlijk maal. We zullen haar zoo stevig maken, als mijn beminde prinses vroeger was." Zijn „beminde prinses" was een dikke, logge vrouw geweest, maar toch van honger gestorven in 19.20. voordat haai man van den veldtocht naar Siberië terugkeerde. Daar werd noch door den prins, noch door üimitri ooit een woord over gerept. Constancia nam niet bijster veel in omvang toe. vermoedelijk omdat ze zoo zelden trek in eten had. Maar ze vond het glaceeren van pasteitjes en het maken van koude slaatjes een prettig werkje- Een knappe vrouw en een klein meisje kwamen naar de taxi toe naar de kleeding te oordeelen Amerikanen. Het kind was in haar meest „houte- rigen" leeftijd. Haar goudblonde haren, die bijna eenzelfden glans hadden als die van Constancia, vormden haar eenige schoonheid. Ze gaven hem het adres op van het restaurant, waar Constancia werkte. Dat was gelukkig een lange rit. Als die knappe vrouw hem een royale fooi gaf, zou hij wellicht een cadeautje voor Constancia kunnen koopen. En met innerlijke minachting voor zichzelf begon hij Engelsch te praten en het kind allerlei bezienswaardigheden aan te wijzen. Het lette er niet op. maar haar moeder toonde alle aandacht. ,,U bent zeker een Rus, naar uw accent te oor deelen?" vroeg ze na 'n poosje. „Ja, madame." „Een balling?" Wat nieuwsgierig waren die toeristen tocli! Hij kon ook bij geen mogelijkheid weten, dat Mark Henderton erover Rus sische ballingen een hard oordeel op nahield, en dit vaak ten beste gaf. Ver schillende vroegere afnemers van muni tie waren in den laatsten tijd naar Amerika gekomen, op zoek naar een baantje in de staalindustrie. „En daar zijn titels geen snars waard!" herhaalde Mark telkens. Maar toch verdacht Isabel hem ervan, omdat hij altijd vriende lijker was dan hij zich hield, dat hij die arme drommels uit eigen middelen hielp. Ze had graag enkelen hunner ont moet. Ze moesten wel interessante din gen te vertellen hebben! „Ja, madame, ik ben een balling," zei de taxichauffeur op effen toon. Jammer, dat je het toch nooit wagen kon, met vreemden vriendschap aan te knoopen! De jonge man was zoo knap van uiterlijk, al was hij bar sjofel ge kleed en zoo te schatten van haar eigen leeftijd. Maar hij moest wel een uiterst belangwekkend leven geleid hebben, ter wijl er met haar nooit iets bijzonders was gebeurd en vermoedelijk wel nooit gebeuren zouMet een zucht verviel ze tot stilzwijgen. Toch gaf ze hem 'n ruime fooi omdat hij misschien kon hebben ge dacht, dat ze hem uit de hoogte behan deld had. door het gesprek niet voort te zetten en ze had er een hekel aan, men- schen uit de hoogte te behandelen. Bal lingen moesten wel een erg harden tijd doormaken! Bovendien was 't haar op gevallen, toen ze met hem afrekende, dat hij glanzende, donkere oogen had, bijna zoo donker als die van den Itali- aanschen officier, die met dat jonge meisje uit Washington getrouwd was. „Nu kan ik voor Constancia een flesch goeden wijn koopen! Wat een bof! Of een paar zijden kousen!" dacht Dimitri bij zichzelf. Andrea bestelde een lunch van kaviaar, tomatensoep, kip met room saus, „pommes allumette", koude asper ges en verklaarde, dat ze over het dessert nog even moest denken. Haar moeder vond, dat Andrea '11 struisvogelmaag moest hebben en dat ze- ondanks de enorme hoeveelheden voed sel, die ze dagelijks verslond, alleen zoo mager bleef door haar onverzadigbare energie. Ze groeide naar verhouding lang niet snel genoeg; feitelijk scheen ze zelfs heel langzaam te groeien. Ze gebruikten hun lunch in een luch tige stemming en zonder veel te zeggen. Mevrouw Henderton bestelde daarna 'n kopje koffie, maar Andrea was niet zoo vlug tevreden. „Een dubbele portie aardbeien, zoo als ik ze eergisteren gehad heb. met. room en suiker afzonderlijk," zei ze snibbig. De maitre d'hotel kwam uiteen zetten, dat er geen aardbeien voor radig waren en dat het seizoen voorbij was. Hij sprak echter niet de volle waarheid. Er waren nog wel wat aard beien in de keuken, net genoeg, volgens den Russischen chef, voor een „bombe" bij het speciale diner van dien avond. Andrea begon op te spelen en schreeuw de luid, dat ze haar moeder nooit naar dat afgrijselijke restaurant gebracht zou hebben, als het niet om die aard beien was geweest, die haar tamelijk goed hadden gesmaakt- De maitre d'hötel wond zich erg op: dit allesbehalve mooie kind was, naar men hem zei. een der allerrijkste Vervolg op blz. 28 '""ui wmlt P*- <t Hwjv Toen zei Bep, dat ik mijn teint verwaarloosde "Je hebt een-vermoeide huid" zei ze, "en daarom moet je LUX TOILET ZEEP gaan Karei kwam altijd laat thuis van kantoor. Ik voelde, dat ons huiselijk leven een mislukking werd ,1 Karei ging weer meer notitie van me nemen.Nu vindt hij niets prettigers dan een hele avond thuis te zijn bij zijn aantrekkelijk vrouwtje Geen enkele man voelt zich aangetrokken tot een vrouw met vermoeide huid". Toch is een verwaarloosde teint gemakkelijk verbeteren door het dagelijks gebruik van Lux Toilet Zeep. Het zachte, blanke schuim dringt diep in de poriën van de huid en verwijdert alle onzuivere bestanddelen. De Remedy op likdoorn, dan pleisterband er om. De pijn houdt direct op en.... verwijdert likdoorns onder garantie in 0 dagen pijnloos en zonder gevaar. Likdoorns! Venijnige kwelgeesten Likdoorns zijn huid aangroeisels, die tot op het been kunnen gaan en dan razende pijn veroorzaken. Snij nooit aan Uw likdoorns. U riskeert een bloedvergiftiging. Volg de veilige, pijnlooze Trannosan-methode van Prof! Dr. Polland. Leg een fluweelen Trannosan Remedy op den likdoorn en weg is de pijn. De bijzondere substantie van Trannosan Remedy maakt den hardnekkigsten likdoorn zacht en na 2 dagen kunt U hem met wortel en al er uit halen. Uw schoenen passen U weer, ja U kunt ze misschien nu wel een nummertje kleiner nemen Koop nog heden een doosje Trannosan Remedy, alle apothekers en drogisten verkoopen het. Doosje voor S toepassingen 48 cent. Garantie U ontvangt Uw geld terug, als Trannosan Remedy niet helpt. Garantiebewijs in elk doosje. Gratis: Bij elk doosje een Bruisend Trannosan Voetbad. Bevat 14 minerale badzouten, koolzuur en zuurstof. Versterkt Uw spieren en pezen en verfrischt Uw voetzenuwen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25