m5 -:*v EEN GEWICHTIG STUK WERK sJSSSBZk - ■'■■pi' ZEEUWSCHE OxMROEP 27 Ret doorbaggeren van. den zeedijk langs de Schelde nabij Walsoorden, waar door den aannemer J. Visser Bzn. te Sliedreeht voor den Rijks waterstaat een nieuwe veerhaven ge maakt wordt. Op het uur van hoog water ziet men hier den binnenberm wegbaggeren en het begin van binnenstroomen van het water in het groote gedeelte van de haven, dat binnendijks in den Peekpolder al reeds gereed is. Op den achter grond ziet men dat met kracht ge werkt wordt aan den havendam, welke in de Schelde gemaakt moet worden Hechts: Het water heeft reeds een. opening in den dijk gemaakt en stroomt met groote kracht naar binnen. Ongeveer een kwartier rui het door- baggeren stroomde het water met ge weldige kracht naar binnen, zooals ook in tijden van watersnood bij dijk doorbraken het geval is. Hallo! hallo! hier is de persdienst van <len officieelen Zeeuwschen (Juiroep. Het verder vertellen van deze berichten in welken vorm ook, is geoorloofd. Uit Ierseke meldt men ons, dat een jongedame, die bloemetjes verkocht voor 'n liefdadig doel, bij ongeluk een speldje heeft ingeslikt, dat gelukkig nog weer verwijderd kon worden. Het betrokken genootschap heeft zich laten overtuigen, dat het liier in derdaad 'n ongeval en geen poging tot fraude betreft, waarom van een ver volging in rechten is afgezien! In de provinciale hoofdstad is men, zoo seint onze medewerker, gedurende een maand heen en weer geslingerd tussclien hoop en wanhoop, inzake de al of niet openstelling van de nieuwe stationsbrug. De betrokken kringen zijn in een stadium van radeloosheid aan geland. Discrete peilingen deden "ons gewaar worden, dat deze pijnlijke af faire haar oorsprong vindt in een be nauwende kwestie bij Waterstaat zelf. Een deel der ambtenaren houdt vol dat een brug open is als zij dicht is en '11 ander deel heeft de geheide overtuiging dat een brug pas dicht is als men haar geopend heeft. Daar men in liet eene geval niet van een offieieele openstelling kan spreken, omdat het voorwerp reeds 'n half jaar openstaat, begrijpt men de ver warring ten bureele. Uit eenige be kwame technici en juristen is nu een kleine commissie gevormd, die in kort geding de puzzle hoopt op te lossen! Van de Zeeuwsch-Vlaamsche grens bericht men ons vele bijzonderheden ever een brutale inbraak in een brou werij, waarbij alles overhoop is gehaald. Waar altijd gezegd is dat er wat meer leven in de brouwerij dient te komen voor de industrie in Zeeuwsch-Vlaan deren weer ruimer ademen kan, zijn we misschien nu op den goeden weg! Onze sport medewerker schreef ons. dat het Zeeuwsclie elftal waarschijnlijk eeu uiuioodiging zal krijgen om heel in Utrecht te spelen. Een vooruitzicht om te duizelen. Om de nervositeit te overwinnen, zal men voorloopig ééns in de week „trein tje" op 't terreintje spelen. l)e Mei-kermis te Koewacht behoort volgens de provinciale pers weer lot liet verleden. Hoewel het erg druk was, werd geen enkele wanklank vernomen. I'it dezelfde gemeente bereikte ons liet bericht dat het muziekgezelschap wegens mobilisatie van zijn leden geen uitvoeringen kan geven. Te Souburg is dezer dagen eeu kin derwagen met 'u anderhalf jarige baby, die waarschijnlijk in plaats van te rem men gas gaf. van den dijk in bef ka naal gereden. Met '11 nat pak en mei den schrik kwam Neerlands jongste kanaalzwem ster er af. Paedagogen betwijfelen zelfs of bet kind wel geschrokken is, gezien den weinigen angst van dergelijke jonge lui voor vochtige kleeren! Oudheidkundigen hebben bij Veore een oud kanon en 'n zwaar selieeps- anker gevonden. Daar liet museum reeds vol zit, heeft men beide voorwerpen in een perk voor liet stadhuis gezet. Maat regelen dat deze expositie niet voor de plaatselijke vuilnisbelt wordt gehou den zijn reeds getroffen. Tot de volgende week, dames en hoeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 27