W DE VACANTIETOCHT VAN DE FAMILIE VAN BOMMEL ONZE GROOTE VOORJAARSPRIJSVRAAG PHfV,ps 34 eöerom drukken wij hier een gedeelte af van onze groote prijsvraag, waarvoor, zooals in do vorige nummers is mede gedeeld, een totaalbedrag van duizend gulden is uitgeloofd. Evenals in de reeds gepubliceerde gedeelten komen ook thans in dit. berijmd verbaal verscheidene te raden plaats namen voor. waarvan men de meteen kruisje aangeduide letter dient te noteeren om naderhand, wanneer het geheele „gedicht" is afgedrukt, den volledigen, door deze letters te vormen zin samen te stellen en als oplossing in te zenden. Hiernaast vindt men een opgave der door ons uitgeloofde prijzen. 1 GELDPRIJS VAN F 50.- 2 GELDPRIJZEN E 25.- 3 „F IO. 4 F 5.- 140 ff F 2.50 Verder 100 ZILVEREN VULPOTLOODEN IN ETUI. Bovendien nog 250 TROOSTPRIJZEN, bestaande uit verzilverde voorwerpen van practischen of huishoudel jken aard tot een gezamenlijke waarde van VIJFHONDERD GULDEN. OOOOOOOOOOOOOOOOrOOOOOOOOOOOOöOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOl) Gekscherend en opgeruimd van zinnen Reed men zoo de Dieze-stad binnen. „We zetten," zei pa, „nu 't paard op stal en Gaan vóór den eten dan met z'n allen Naar de Sint Jan om die te bekijken." Pa's goede regie zou weldra blijken Want ieder vond die kathedraal Echt imponeerend en magistraal Men had van 't gedrentel trek gekregen Zoodat 'n maaltijd goed kwam gelegen Daarna verzorgde pa z'n machine. Gaf deze olie en ook wat benzine. De overigen vertoefden op '1 terras Totdat 't tijd voor slapen was. Den volgenden morgen was 't vroeg dag Met 't oog op de trip die vóór hen lag. Eerst ging 't nu met bekwamen spoed Het zuidelijk Extegemoet. 't Duurde niet lang of Henk kondigde aan: ,,'k Zie den naam van Philips al staan 't Was Philips voor en Philips na. ,,'t Heet hier ook „Lampkengat"zei pa. „Althans zoo noemen 'I de inboorlingen." Men reed hier door en onder 't zingen Van sus en Fie sloeg pa links af Om via Gxin „gestrekten draf" Te arriveeren in het bezige Hx Ook dit stadje verliet men terstond Om. zuidwaarts langs de Zuid-Willemsvaart Te rijden, en ten slotte, bedaard, Binnen te rollen in de stad Wx Hier werd natuurlijk geparkeerd Voor 't proeven van de beroemde vlaai jes. Tm inderdaad 't bleken geen praatjes, Men vond ze verrukkelijk, in één woord zalig (Zelfs zus, zoo beseheiden, gedroeg zich inhalig!). Verkwikt en voldaan werd de tocht hervat, Terwijl Henk nu achter het stuurwiel zat. Het was na een half uur dat te R x De wagen op 't Munsterplein stond. Nu 'n wandeling door de stad gemaakt En toen de lunch goed had gesmaakt Werd 't Limburgsche landschap goed bekeken En even in V x- neergestreken, Een plaats belangrijk door industrie Maar ook vanwege de strategie. '1 Stadhuis werd bezichtigd en ook de Maas Doch daarna reed men als 'n haas Alsmaar noordwaarts tot aan N x- Langs zeer behoorlijke, stille wegen. Men had helaas, tot ieders spijt, Voor 'n lang verblijf aldaar geen tijd. Zoodoende moest wel worden volstaan Met even 'n korten blik te slaan Over de stad en de Waal, tot heel ver. Vanaf 't Valkhof en den B -X- Tot troost beloofde men echter elkaar Hier terug te komen een onder jaar. Verder ging 't langs 't landelijk x- Dat de grootste veiling van fruit behelst. Hier keek men zich waarlijk de oogen uit In de Over-Betuwe die als een bruid Zich rijk met bloesem had gelooid. Tot in A x. de dagtoer was voltooid- Een lieelen dag werd hier vertoefd Om Henk, die danig had gesnoefd Op zijn kennis van deze streek (Wat naderhand ook waarheid bleek), Als wegwijs gids te doen. fungeeren. Hij wist het gezelschap te tracteeren Op menige verrassing, vooral in V.x- Hij 't kasteel Hozendard, lieve help! Toen de bedriegert jes eensklaps spoten Ook verder, werd er veel genoten Zoodat bij het ter ruste gaan Een ieder terdege was voldaan, 't Gezelschap reed den volgenden morgen Goed uitgerust én zonder zorgen Met open oog voor allerlei dingen Naar 't schoon gelegen Wx Bekend om z'n Landbonwhoogeséhool. Vanzelfsprekend gold thans het parool: „We rijden nu naar li -x toe," Het oord van ijsbeer, zebra, kaketoe Want wat lag meer toch voor de hand Dan dat men 't park van Ouwehand Op het program een plaatsje gaf f Zoo werd aan aap, beer en giraf Door allen groote aandacht geschonken En werd er zelfs koffie gedronken Het werd echter tijd om verder te gaan Naar x. een half uur daar vandaan. „Wie weet," zei ma, „kan ik misschien Daar even den Duitschen keizer zien." Wordt vervolgd Ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooot

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 34