VOORJAARSWAN DELING r.'V-- -Ü&CV'- Een effen pakje en dan als reserve zoo n yeruit i manteltje tot den laatsten draad ku Men brengt graag eenigszins ge waagde kleurencombinaties voor zon nige dagen Parijs dweept m et aard- be'ienkleur, cerise, touwkleur en ook spierwit op een donker rokje. irbij maakt dat we ook het opdragen. vrouw en meisje, heeft echter dit jaar aan populariteit in geboet om de eenvoudige reden, dat het gros der vrou wen stemt voor het zoo moderne en vlotte klok- of plooirokje en deze lijn nu eenmaal moeilijk te vereeni gen is met de strenge tailor- made. Het kleermakerspakje vertoont dan ook in negen van de tien gevallen nog het smalle kokerrokje, de uiter ste concessie zijn wel eenige plooien bij den zijnaad, die eigenlijk geen verandering brengen in het silhouet. Lichtgrijs en donkerblauw met een uiterst discreet streepje in wit of rood zijn wel de meest gezochte stoffen voor den tailleur 1939. Wat betreft de fantasie- pakjes zien we vooral de combinatie van twee ver schillende stoffen. Een streep of ruitje voor een jasje op bijpassenden effen rok en omgekeerd. Voor degenen, die bezwaren hebben tegen het dragen van rok en blouse om de eenvoudige reden dat deze dracht haar allesbehalve flatteert, is de bijpassende japon 'n welkome oplossing. Dat het goedkoope confoctiepakje daarom lang niet voor iedereen geschikt is, spreekt wel vanzelf. Voor diegenen, die vooruit weten, dat het er toch mee eindigen zal. dat ze met haar pakje moeten fietsen, op de kantoorkruk zitten of door andere oorzaken niet in staat zullen zijn om den rok voor kaalworden en uit zijn model raken te behoeden, verdient het aanbeveling om te overwegen of het niet practisch zou zijn 0111 direct twee rokken bij één mantel tje aan te schaffen. Leverde dit vroeger bij een confectiepakje vaak moeilijkheden op, omdat men niet dezelfde stof kon vinden, in onze dagen van het composé-pakje kan men zoo wel bij een effen jasje als bij een gestreept of geruit dito- heel ge makkelijk materiaal vinden, dat een uitstekende combinatie geeft. Het mantelpakje is in al zijn eenvoud zoo flatteus en evengoed op zijn plaats bij een plechtig bt- zoek als voor een wandeling in de stralende lentezonen als het oud begint te worden zal het toch nog altijd een gewild kleedingstuk zijn voor den tocht naar ons dage- lijksch werk. Lichtgrijs, dl dan niet met een smal wit streepje, is bijzonder in trek. Er wordt graag een blouse in levendige kleur op gedragen. Nu we ook ditmaal weer gestraft zijn met een koud en regenachtig voorjaar, dat slechts den reeds wat afgedragen wintermantel en de regenplunje alle rechten deed wedervaren, is het maar gelukkig, dat ons mantelpakje, dat eigenlijk onder de lenteboden gerekend dient te worden, ook verder in het seizoen nog zulke goede diensten kan bewijzen. De klassieke tailleur, de droom van menige Velen zullen liever een heel jurkje dragen dan rok en blouse. Vooral onder een fantasie-pakje levert dat geenerlei bezwaar op.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 42