ZEEUWSCHE SPORT 19 Middelburg en Breskens hebben met Hemelvaartsdag hun eersten thuiswedstrijd in de promotiecompetitie gespeeld. Middelburg verloor tegen waarschijnlijk de kans op het eerste-klasserschap'Breskens wist met een 6-3-overwinning nog alle kansen op promotie te handhavenal xU— r— te Breda weer wat, teleur. Twee momenten uit den wedstrijd Middelburg.Helmond. Links: Middelburg doet een vergeefschen aanval op het doel van Helmond, tiecnts De keeper van Middelburg onderschept een aanval. Helmond en daarmee stelde de uitslag Zondag Breskens-Breda 6-3. Op overtuigende wijze slaagde Breskens erin zijn tweeden promotiewedstrijd te winnen. Een aanval op het doel van Breda. houden en is dan nog afhankelijk van Breskens, dat gelijk spelen moet om eveneens een kans te behouden. Dan zouden alle drie gelijk staan. Wint Breskens, dan moeten Alliance en Breda 't. verder samen uitvechten. Om 'n goeden kijk te geven op de kansen, welke in het verder verloop zitten, volgt hier de stand, waarbij men moet overwegen, dat twee van de drie in de tweede klasse kunnen worden toegelaten en dat nog te spelen zijnAlliance- Breda en Breskens-Alliance Alliance 2 gesp. 1 Breskens 3 gesp. 1 Breda 3 gesp. 1 gew. 1 gel. 0 verl. 3 pnt. gew. 1 gel. 1 verl. 3 pnt. gew. 0 gel. 2 verl. 2 pnt. Zooals men ziet, aan spanning geen gebrek. Een competitie-restje verwerkten Hulst en Terneu- zensche Boys, waarbij de Boys de beste papieren toonden. Gom Boys en Oostburg bekampten elkaar eveneens nog eens en hier bleek Oostburg de sterkste te zijn. De komende Pinkst'erdagen brengen niet liet onbelangrijkste voetbal voor de Zeeuwsche clubs, maar juist de zwaarste kampen. Moge Zeeland waardig vertegenwoordigd worden en om te beginnen Breskens het tweede-klasserschap veroveren. Moge met Pinksten voor Middelburg de victorie be ginnen. De eene deceptie volgt de andere in de promotie wedstrijden, zoowel van de derde als van de tweede klasse. Zoo moest Middelburg weer een nederlaag incasseeren op Hemelvaartsdag tegen Helmond en dat nog wel op eigen terrein. Een groote teleurstelling na de twee Limburgsche „nederlagen op bet nippertje". We dachten, dat Middelburg er althans thuis wat meer van zou terecht brengen. Helaas, bet was niet zoo, en naar onze meening zou een Zeeuwsche overwinning niet verdiend geweest zijn bovendien. Helmond speelde ongetwijfeld beter, al is het dan ook geen keur-ploeg. De vraag, welke men zich stelt, is, of Middelburg nu nog een kans heeft. Er zijn optimisten van bet gewone formaat, die zeggen: „als alles meeloopt hebben we nog een kleine kans." Er zijn optimisten van het „super- super"-tvpe, die zeggen, dat Middelburg er goed voorstaat en alle drie de nog resteerende wedstrijden gaat winnen, terwijl de anderen door gelijke spelen en zoo het eveneens tot zes punten gaan brengen, althans één of meer van hen en dat er dan een beslissingskamp gaat komen, waarin Middelburg heel goede papieren heeft. Wij houden ons liever een beetje aan den nuchteren kant en als we dan aan de hand van het ranglijstje constateeren, dat Middel burg uit drie wedstrijden geen enkel punt haalde, terwijl de drie concurrenten er ieder vier uitsleepten, dan kunnen wij nog slechts hopen op eenig succes, doch vertrouwen hebben wij er niet meer in. Al die mooie rekensommetjes zouden wij ook graag bewaar heid zien en niemand verlangt meer naar een Zeeuw- schen eerste-klasserdan wij,maar zoolang we met onze beide voeten op den grond blijven, moeten we profe tieën als bovenbedoeld overlaten aan de onver beterlijke optimisten. Al móeten we toegeven, dat het menschen zijn, die den moed er in houden en ook ons soms aan het twijfelen brengen. Zou er dan toch werkelijk nog een kansje zijn? We hopen het! Nog een moment uit den wedstrijd Swijt-Zeelandia korven ontkomt nauwelijks aan een doelpunt. De Vlissingsche korfbalvereeniging Madjoe organiseerde op Hemelvaartsdag seriewedstrijden, waaraan door vele ver- eenigingen werd deelgenomen. Swift uit Middelburg won het tournooi. Een moment tijdens den strijd der twee rivalen Swift-Zeelandia, welke in het voordeel van Sivift eindigde. Een der Breskens heeft al evenzeer een teleurstellend resultaat gehoekt. In Breda werd met 3-1 van Breda verloren, nadat van dezelfde ploeg op Hemelvaarts dag in Breskens met 6-3 gewonnen was. Breskens, dat met één heen in de 2e klasse stond, verliest heel onverwacht van de zwakste van het drietal. Er was een gelijk spel noodig om het tweede-klasserschap tot een feit te maken en ziet, plotseling blijkt Bres kens totaal uit vorm te zijn. Dat gebrek aan voortzetting van het succes bracht Breskens huiten zichzelf en er was van een logischen spel-opbouw geen sprake meer. -Wel werd de eene stormloop na den anderen ondernomen op het Breda-doel, maar de ach terhoede van (1e Bredanaars bleef tegen den Breskens- aanval, welke niet door tastend genoeg optrad, het terrein meester. De situatie is nu grondig gewijzigd en de wedstrijd tegen Alliance moet de beslissing brengen. De verhouding is nu zoo danig, dat de kansen weer van allen even groot zijn. Breda moet winnen van Alliance om zijn kans te be- Hontenisse is thans kampioen van de eerste klasse Z. V.B. geworden, door den wedstrijd tegen Sluiskil II te winnen met 3-1.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 19