HAAR EERSTE A X U haa RIJNO helpt U over Uw Voorjaars- moeheid" heen. BOOR URSULA PARROTT Hoofdvertegenwoordiging voor Nederland Firma E. M. Schlösser, Amsterdam C. Postbus 370 V IJ F P E VERVOEG KOR TE INHOUD VAN 'T VOORAFGAANDE De Amerikaansche millionnair Andrew Dnrane vertrekt in 191-5, tijdens den wereldoorlog dus, ondanks het groote gevaar dat daaraan verhonden is, met de Lusitania 'naar Engeland. Hij wil deze zakenreis benutten om zn kapitaal voor zijn erfgenaam, die zeer spoedig ter wereld zal komen, te vergrootten. Op hetzelfde moment neemt, de zeventienjarige baron Dimitri Rostokof op een Russisch station, af scheid van zijn moeder om zijn vaderland als officier te dienen. Terwijl m New York Durane's eerste kind, een meisje, Andrea gèheeten, het. levenslicht aanschouwt., vindt, haar rader den dood in de golven. Benige jaren later hertrouwt Isabel Durane met Mark Henderton, een vroegeren zakenvriend van Andrew. Dimitri Rostokof keert, na dertien maanden met z'n vriend prins Michael Normoff voor een verlof van twee weken naar het. landgoed van z'n moeder in de Krim teruq Hij ontmoet, daar de zestienjarige knappe Constaneia, een verre nicht van zijn moeder. In 1922 trekken Dimitri en Michael als arme zwervers in boeren- kleeren naar huis. Dimitri. is inmiddels met Constaneia getrouwd. Zij zijn naar Parijs gevlucht, waar hij verneemt, dat Michael ter wille van t geld met een schatrijke Amerikaansche in 't huwelijk wil treden. Henderton verwent Andrea, die inmiddels tien jaar geworden is, tot. in den grond. Isabel besluit daarom, zelf voor de opvoeding van haar kind te zorgen. Ze vertrekt met Andrea tijdelijk naar Europa. Dimitri is nu taxichauffeur te Parijs. Waardoor ontstaat toch die „voorjaarsmoeheid" De dokter schrijft het vaak toe aan een vitaminetekort in het dieet - een gevolg van de vitamine-armoede van het voedsel in den winter RIJNO Tomatensap in kwaliteit volkomen gelijk aan de versche Tomaat - helpt U over die „voorjaarsmoeheid" héén Alle vitaminen, alk voedingsstoffen van de rijpe Tomaat blijven in RIJNO bewaard: dank zij de gepatenteerde bereidingswijze, die het uitsluitend eigendom is van de Mij. „De Betuwe", Tiel. MIJ. „DE BETUWE", TIEL r Ken geheel nieuw, naar ëen bijzonder procédé gefa briceerd haarverzorgingsmiddel van universeele en buitengewoon intensieve werking, fl. 1.75 per flesch. F. WOLF F 6SOHN' KARLSRUHE MHflf ark Henderton had nu alles zóó WH voor Isabel en Andrea geregeld, |_Y_H. dat ze' tenziJ de Vereenigde Staten bankroet gingen, altijd rijk genoeg zouden zijn om vorstelijk te kunnen leven. Indertijd had hij graag gewild, dat Andrea op de hoogte zou komen van de beurs, maar dat was onzin geweest. Hij was toen door den oorlog overstuur geraakt. Waartoe diende het eigenlijk, dat ze haar inkomen nog zou vergrooten De verpleegster trad aan zijn bed en sponste zijn voorhoofd wat af. Hij be duidde baar, dat hij graag rechtop wou zitten om voor de laatste maal den tuin te kunnen zien. Toen tuurde bij uit over de zee. Weldra zou bij Andrew terugzien en nu voor eeuwig. De zon scheen helder op het water, Mark kneep zijn oogen dicht. Onder aan 't terras lag zijn jacht voor anker. Hij zou er nu geen reizen meer op maken met Andrea, die van ruw weer en storm hield, en met Isabel, die hang werd van een woeste zee en dan steeds zoo vlug mogelijk aan land wou. Heel veel gedichten, die hij zich in de laatste maanden door zijn verpleegsters had laten voorlezen, omdat hij er slaap van kreeg, noemden den dood een lange reis. Tot nog toe had hij er niet aan ge dacht, dat het een eenzame reis zou zijn, zonder het prettige gezicht van Isabel om zich heen en zonder den lach van Andrea „Ik zou mijn stiefdochter graag zien," zei hij zacht. Terwijl hij op haar wachtte, begon z'n hart sneller te kloppen. Het kind kwam in strakke houding de kamer binnen. Ze nam zijn oude hand in de hare, die heel even trilde. Dat zachte heven ontroerde hem. „Kom," zei hij haastig, ,,1111 niet huilen. Je huilt nooit." Hij bemerkte, dat ze moeite had, haar stem in bedwang te houden, toen ze hem vroeg: „Heeft u pijn?" „Heelemaal niet. Ga toch zitten, lieveling." De verpleegster schoof een stoel bij. „Ik zal u nooit vergetenIk zal u heusch nooit vergeten!" snikte Andrea. Mark gaf geen antwoord en vroeg 0111 't hittere, opwekkende drankje. „Nooit heeft iets je vader kunnen ontmoedigen," zei hij toen, als 'n af scheid. „Streef ernaar, dat ook jij zoo vast in je schoenen komt staan. Je zult verliezen en winnen, 't zullen andere winsten en andere verliezen zijn dan 'n man kent, maar vermoedelijk komen ze op hetzelfde neer." Zijn stern verzwakte. Hij trachtte haar hand steviger vast te houden en die inspanning wekte hem wat op. „Treur en huil niet 0111 me, dat dient nergens toeGa steeds recht voor uit. langs je verliezen heen. Andrewzou Maar dien zin over zijn compagnon voltooide hij niet meer. Hij stierf onder het uitspreken van zijn naam. Precies op datzelfde oogenblik, alleen was het- in Parijs toen laat in den na middag, liep Di mitri door een kleine, kale kamer heen en weer en het zonlicht, dat door het eenige raam op het westen naar binnen viel, gaf aan de sehaarsclie meubelen 'n nog armoediger en kaler aanzien. De zon scheen ook op grijze strepen in 't haar Van de prinses, die met ge- hogen hoofd stilletjes zat te schreien. Maar ze kwam niet ver genoeg in de kamer om den donkeren hoek te ver lichten, waar Constaneia lag te sterven. De dokter had verklaard, dat er een kleine kans bestond, dat Constaneia, vlak voor 't einde, nog even zou' ont waken. Hij had een opwekkend drankje achtergelaten en gezegd, dat hij er verder niets aan doen kon. Toen was hij heengegaan, 11a Dimitri zoo hartelijk mogelijk de hand te hebben geschud. Hij was maar '11 armendokter en er lagen zooveel behoeftigen ziek, dat '11 dokter onmogelijk kon blijven wachten hij een stervende, die zich tevergeefs met haar laatste krachten aan het leven vast klampte. Dimitri liep zacht- heen en weer. Hij dacht, aan alles wat, de dokter hem in de laatste maanden verteld had, sinds Constaneia erbij was neergevallen in het begin van de hitte. Toen had hij meteen aan Michael willen schrijven. „Maakt u zich maar niet bezorgd, mijnheer, over de dure middelen, die u uw vrouw niet verschaffen kunt. Het is te laat; ze kunnen haar niet meer helpen. Ze zouden slechts een vrij pijn lijke ziekte rekken. Uw vrouw schijnt niets anders noodig te hebben dan uw aanwezigheid". Het kan hoogstens nog een paar weken duren." Opeens bleef hij staan voor haar bed. Constaneia lag zoo stil, vond hij. Zij sliep. - „Is ze nog hetzelfde?" vroeg de prin ses zacht. Dimitri knikte. Hij hoopte maar, dat ze zou sterven zonder nog meer

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 22