ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo! Hallo! Hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen omroep. Ilet verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat een schoolbestuur nieuwe banken heeft aan gevraagd, nadat de schoolarts geconsta teerd had, dat ze te nauw waren. Het gerucht, dat de schoolarts na zijn constateering uitgezaagd moest worden, schijnt niet op waarheid te berusten! Op het Breskensche strand spoelde dezer dagen een groote vogel aan, welken men voor een zeldzaam beest hield en opstuurde naar het natuurhistorisch museum te Leiden. Later kreeg men vandaar uit bericht, dat het een ooievaar was. Om den menschen onnoodige kosten te besparen, heeft liet museumbestuur bij den brief afbeeldingen van musselien en spreeuwen ingesloten Te Waarde heeft onder veel belang stelling de eindles van den melkcursus plaats gehad. Jammer genoeg ontlastte zich op dat moment een onweersbui, zoodat er veel verzuurde van de leermiddelen. Nog schrijft men ons uit Ellewouds- dijk, dat voorstanders van goed onder wijs met een lijst hebben geloopen om piet die giften de aanstelling van 'n feweekeltng-met-acte mogelijk te maken. Misschien dat men den benoemde ook nog tegemoet kan komen met eenige bonnen- van de soepkokerij te Goes! Daarna had de huldiging plaats op liet gemeentehuis te Scharendijke, gemeente Eikerzee, Fotg van den jubilaris met den Tot <}e volgende week, dames en raad, ran Eikerzee en feestcomité. heeren! Voor het doortrekken van den Vlissingschen Boulevard zijn thans ook de werkzaamheden begonnen bij de bomvrije kazerne, waarvan 'n gedeelte wordt afgebroken. Men meldt ons, dat de gestrenge rechter in de Zeeuwsche hoofdstad een oesterhandelaar uit Ierseke heeft ge vonnist, wijl die tegen een der gemeente veldwachters had gezegd, dat hij eigen lijk een koewachter was. De rechtbank schijnt over het hoofd te hebben gezien, dat de verdachte zich zelf het meeste daarmee beleedigd kan hebben! Onze correspondent uit Zuidzande berichtte ons, dat in den gemeenteraad gepeperde dingen waren gezegd over de rioleering in de gemeente. Het raadsverslag controleerend, stie ten wij op de uitlating van een der gemeentebestuurders, dat deze rioleering een bron van ellende is voor Zuidzande. Daar niemand van een riool verwacht, dat het eau de cologne spuit, gelooven wij dat de genoemde aanduiding juist uiterst kiesch is te noemen! Uit Oostburg vernamen wij, dat de N.Y. Avicultura is opgeheven en dat de voorzitter in zijn ..lijkrede" de aandeel houders bedankt heeft voor de vele eieren, die zij zoo lang mogelijk geleverd hebben. Gezien dit einde behoorde het product bepaald tot do afdeeling windeieren! Inmiddels wordt er ter aanvulling van hei ajgebro- ken gedeelte van de oude kazerne thans een nieuwe gebouwd, waarvan de werkzaamheden in vollen gang zijn. De burgemeester van Ellemeet en Eikerzee vierde deze week onder groote belangstelling zijn 25-jarig ambtsjubileumbij het raad huis te Ellemeet had een zanghuïde door de schoolkinderen plaats. Met onbeschrijfelijk enthousiasme heeft de raad van St. Laurens besloten om voor f 250 de ruïne te Brigdamme van den ambachtsheer te koopen. Gezien de slechte tijden en den inhoud der gemeenteschatkist mocht er aan een bod op 'n kasteeltje niet gedacht worden De jubilaris, de heer A. J. de Bruijn, met den raad en de feestcommissie. Zeker om de natuur te forceeren heeft Apollo op de markt zijn eerste zomer- concert gegeven. Volgens onzen bericht gever klonken er pittige niarschen en fantasieën uit het koper. De koperslagerij schijnt zich in deze badplaats harmonisch te ontwikkelen! De heer J. de Visser, die 25 Mei 30 jaar in politiedienst is. Na'23 jaar als gemeente veldwachter te Oost- 'en West-Souburg te hebben gefungeerd is hij sinds 7 jaar te Middelburg werkzaam. Op de bijeenkomst van Vrije. Protestanten op Zorgvliet werd met Hemelvaartsdag een open luchtuitvoering gegeven van het Bijbelsche spel: „Gain en Abel". Een scène uit het spel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25