GEBAK EN TOETJES 'D. VRUCHTEN VOOR GELATINE-VRUCHTENPUDDING RIJSTPUDDING MET PERZIKEN Bij de bereiding van rijstpudding moeten we er voor zorgen, dat de korrels niet stuk koken of fijn gewreven worden. Imitatie-zakeieren worden gemaakt van een dun laagje pudding, waarop een perzik of abrikoos uit blik wordt gelegd. vulsel voor de gelatinepudding nemen we bananen, ananas of ander fruit. ziken of abrikozen. Leg deze op een dessertbordje of glazen schoteltje, dat met een papieren kleedje is bedekt en leg op de rondjes de perziken of abrikozen, die desverkiezend te voren eenigen tijd met sniker be strooid zijn weggezet. Dien liet hapje als nagerecht op. JLSe combinatie: gebak met vruchten of een pudding, vla of crème, waarin vruchten ver werkt. worden, is altijd bijzonder geliefd geweest. Tc verwonderen is dit niet, want de smaak van vruchten, die altijd fijn is en vrijwel nooit verveelt, komt bet gelieele gerecht ten goede en kan zelfs van het een voudigste gebak of toetje nog iets heerlijks maken. Wij laten hier eenige recepten volgen van lekker nijen, die alle met vruchten worden bereid. (4 PERSONEN) 4 dl. water, 2 dl. citroensap, 1 Vi dl. sinaasappelsap, plm. 275 gram suiker, 12 a 14 blaadjes witte gelatine, 2 bananen, 1 blikje aardbeien of ananas of 200 gram versclie aardbeien. Vermeng het water met 't vruchtensap en de suiker. Laat de gelatine plm. 10 minuten in koud water wee ken, knijp de blaadjes uiten voeg ze bij de vloeistof. Breng de massa aan de kook en neem ze, zoodra ze kookt, onmiddellijk van het vuur, daar gelatine niet mag doorkoken, omdat dan een lijmsmaak ontstaat. Laat het mengsel onder af en toe roeren geleiachtig worden, voeg er dan de stukjes banaan en de overige vruchten bij, roer alles nog even door elkaar en doe het mengsel in een met koud water omgespoelden puddingvorm. Laat den pudding volkomen stijf worden en stort hem daarna op een vochtigen schotel. N. B. Wanneer de pudding niet gemakkelijk uit den vorm gaat, plaatst men dezen even in warm water. (4 PERSONEN) 2 kleine kopjes rijst, 4 kopjes melk, plm. 35 gram suiker, 1 pakje vanillesuiker of 1 theelepel kaneel, 1 blik perziken. Kook van de rijst met de molk op de gewone wijze dikke rijstebrij. Roer er, even voordat de rijst gaar is, de suiker en de vanillesuiker of de kaneel doorheen, maar zorg er voor, dat de rijstkorrels niet stuk ge wreven worden. Doe de massa over in een met water omgespoelden rijstrand (b.v. in den vorm van een hoefijzer), laat de massa koud worden en stort den inhoud van den vorm op een schotel. Garneer den pudding met perziken en dien hem op met slagroom, die met fijn gehakte walnoten is vermengd. (4 PERSONEN) 6 dl. melk, 50 gram suiker, y2 kokend water, 8 blaadjes witte gelatine, 1 stokje vanille, 1 blik per ziken en abrikozen. Laat de vanille in de melk trekken en breng deze langzaam aan de kook. Los de suiker in de kokende melk op, week de gelatine in koud water, knijp de blaadjes na plm. 10 minuten uit en los ze roerende in het kokende water op. Verwijder het vanillestokje uit de melk, voeg er de opgeloste gelatine bij en giet het mengsel, wanneer het geleiachtig begint te worden, in een groote, platte, ondiepe schaal, zoodat er zich slechts 'n laagje van plm. 1 cm. hoogte op den bodem van de schaal bevindt. Laat de massa geheel stijf worden en steek er daarna met ronde uitsteekvorm pjes cirkels van, die een weinig grooter zijn dan de per- 280 gram bloem, 200 gram boter, 200 gram basterd suiker, wat uitgeschrapt vanillemerg, 1/i ei. Voor het vulsel: 350 gram gedroogde pruimen of 300 gram ge droogde abrikozen, suiker naar smaak. Roer de boter tot room, roer er de basterdsuiker doorheen, totdat een volkomen fijn gowreven massa verkregen is en voeg dan de bloem, het vanillemerg en het even losgeklopte ei bij het mengsel. Kneed alles tot een stevig deeg en laat dit eenigen tijd op een koele plaats rusten. Rol het daarna uit tot een lap van plm. 1 cm. dikte en bekleed hiermee den bodem en de wanden van een met boter bestreken en met bloem

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 36