Nederiandsche Kappers aan het woord Drie modellen van het Elveka-kappersconcours te Amsterdam. Dezelfde kapsels van de achterzijde gezien. 'en kapeoncours, zooals de Elveka onlangs in het Carlt.onhotel te Amsterdam gehouden heeft, biedt niet zoozeer het voordeel, dat men kan zien wat de Hollandsehe kapper presteert, dan wel dat men een denkbeeld krijgt van wat de figaro het meest geschikt acht voor verschillende typen van Nederiandsche vrouwen. We zijllen dan maar in het midden laten, of hij zich niet grootelijks vergist in de mentaliteit van onze dames, die in meer derheid gelukkig nog op degelijkheid zijn gesteld. Ofschoon er nog steeds geen oplossing gevonden is voor de strijdvraag „hooggekapt ofwel laag" en Parijs nu zelfs verwarring gaat stichten door het neerhangende korte haar weer sterk te propageeren, schijnen de Hollandsehe kappers het er vrijwel over eens te zijn, dat het dauphinkapsel, het geheel uit losse krullen opgebouwde kapsel, dat voorhoofd en ooren vrijlaat en met een staartje in den nek afhangt, vele mogelijkheden biedt. Vooral nu dit afhangende pruikje, dat vastgebonden wordt met een strikje, een trosje bloemen ofwel een sierspeld, tegenwoordig vaak vervangen wordt door een ingeslagen kapsel van soepele krullen. Het is namelijk typeerend voor de moderne coiffure, dat de ondulatie zoo vaak ver vangen wordt door een opbouw van losse krullen. Aan de vele gladde partijen, die Parijs op het oogenblik in het kapsel toepast, schijnt men in ons land nog niet te willen. Het kappersconcours te Amsterdam heeft ons geleerd, dat die variaties op het dauphinkapsel den kapper voldoende vrijheid laten om met 'n en kel krulletje of lokje een wat al te hoog voorhoofd of 'n niet mooi gevormd oor te camoufleeren. Fernand Aubry bracht 't dauphinkapsel, dat uit louter losse krullen bestaat, 't eerst. Bloemen, lint en sierspelden worden veelvul dig voor avondkapsels toegepast. O.schoon de Neder iandsche vrouw op het gebied van haarverven over het algemeen de idee toegedaan is, dat zij het slechts in uiter sten nood wil toepas sen, prijkten verschil lende modellen toch met het thans zoo mo derne rood. Een mooi warm mahonie, dat, mits het bij de oogen en de huidskleur past, naar soinmiger smaak het geheel ten goede komt. Daarnaast ver toonde zich ook een akelig liehtrose, dat gewoonlijk in spoelin gen gebracht wordt, die na een hoofdwas- sching weer verdwenen zijn. De opvallonde Een goede make-up begint met het reinigen der huid, terwijl daarna 'n fond de teint wordt opgebracht. witte vlok in een overigens don ker kapsel, een gril, die niet nieuw is, maar in Parijs toch nog steeds toegepast wordt, za gen we hier tot onze gerust stelling niet. Echter wél een nog curieuzer verschijnseleen soort Nederiandsche vlag! Een blonde jongedame met bovenop een hardroode en een blauwe krul. Een eigenaardige manier om het „Wien Neerlandsch bloed" uit te galmen! Van de kapsels naar de overige schoonheidsverzorging is de afstand niet groot; om de belangstellende dames volkomen op de hoogte te helpen van het geen zich in de wereld der mo derne behaagzieke vrouw af speelt, werden de verschillende behandelingen als het reinigen der huid, het opbrengen van het fond de teint, rouge en poeder en daarna het kleuren van lippen, wimpers en wenkbrauwen in de juiste volgorde ge demonstreerd. We denken er niet aan propaganda te maken voor make-up, want alle buitensporigheden op dit gebied kunnen bij de gezond denkende vrouw alleen weerzin wekken, maar het dient toch gecon stateerd te worden, dat er tegenwoordig ook een manier van opmaken bestaat, zóó natuurlijk, dat men er moeilijk bezwaar tegen kan hebben. Zij vindt haar kracht in beperking en komt onopvallend de na tuur te hulp in plaats van haar te verdonkeremanen. Iets geheel nieuws voor de ijdele vrouw, die gaarne op een excentriek beschilderde pop lijkt, is het kunst matig aanbrengen van lange krullende wimperharen. Die worden met een pincet in een kleefstof gedoopt en dan zorgvuldig op een der natuurlijke haren aange bracht. Men is dan na een kostbare behandeling Van ettelijke uren ten minste voor enkele weken in het bezit van lange krullende wimpers, die den blik iets mysterieus geven. Wie innerlijk weinig te beteekenen heeft en toch een ongewonen indruk wenscht te maken, moet het wel in deze en soortgelijke ver draaiingen van het uiterlijke wezen zoeken

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 38