Ilet muziekcorps van de tJoldstreani Huards maakt een rondje door de burgerzaal. Naast (mg, een ourle legendarische figuur, kijken de leden van het muziekcorps toe, hoe hun makkers beneden gedrild worden. geoefend worden, maar ook aan sport, vooral l>oksen, voetbal, zwemmen enathletiek, doen. Zoo is de Benrscom- pagnie van het 1ste Cadettenbataljon der Koninklijke Fuseliers tevens een ver- eeniging van jongste In dienden, loopjongens en klerken van de effecten beurs met een eigen lokaal, waar ping pong en biljart gespeeld wordt. Haar eens per week doet deeompagnie haar naam eer aan en dan worden er oefeningen ge- honden in 't stadhuis van Londen onder toezicht van 'n sergeant-majoor der Cold" stream Guards, een van de koninklijke garderegimenten, en van den oprichter der vereeniging, 'n effectenmakelaar, die nu langzamerhand al de zes krnisjes achter den rug heeft. In de groote burger zaal, waar offieieele bezoe kers ontvangen worden en waar het op zulke recepties van deftig gekleede dames en lieeren wemelt, komen 's Woensdagsavonds de toe komstige hoekmannen en bankiers samen en de zaal weerklinkt hol van precies in de maat stappende voe ten, van tromgeroffel en schrille fluiten, maar ook van het gestadig tikken van een machinegeweer. In de kleedkamer van het muziekcorps gaat het dik wijls vroolijk en ongedwon gen toe. pp- De oude, nauwe poortjes van het stadhuis en de jon gens, die met hun berenmuts dikwijls meer dan twee meter lang zijn, komen nog wel eens in botsing met elkaar, als de laatsten niet op passen. Parades rallen in Engeland altijd in den smaak, vooral als er een der prach tig uitgedoste mu ziekcorpsen aan te pas komt. De Beurs- compagnie, met mu ziek voorop, tijdens een marsch door de Londensche straten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 7