DINGERS ODOROPO JAM VAN WILDE FRAMBOZEN Orchideeën CHOCOLADE BLOEMEN VOM/ILTI] I roeger hield hij zic h op een afstand a/jzf op c/&n -ruiam mv lldlllVM'! DAGGETT RAMSIIELL 12 JV.. goh rui kt zij OdoRoA'o! Wolk een versehil zouden vele jonge vrouwen kunnen waarnemen in de manier, waarop men haar tegemoet treedt, indien zij maar meer aandacht schonken aan die hinderlijke trans piratie. Er is niets, dat een man onaangenamer vindt. I )aarom gebruiken moderne vrouwen regelmatig Odo-Ro-No. Het is even zeer een onderdeel van hun toilet a'- het poetsen der tanden. Bovendien spaart Odo-Ro-No Uw kleed i ng, wel kedoor transpiratie geheel bedorven wordt. Odo-Ro-No wordt in 2 siert»- 'en in den handel gebracht. REGULAR voor normaal ebruih - INSTANT voor -nenschen met een gevoe lige huid. (zeer pittig) VIOOLTJES (pittig) CHRYSANTEN (melk) MARGRIETEN (zacht) daar drAm J. Crania (schrijver van „De Citadel") Elk jaar als de vruchten rijp wor den. de goede aarde haar over vloed afstaat, en de huisvrouwen dus jam gaan maken, krijgt doetor Finlay Hyslop zonder maukeeren een groeten pot frauibozenjain toegestuurd uit Tannoehbrac, het knusse dorpje aan het meer achter Marklea. Hyslop kreeg heel wat geschenken van de meiischen om het meer, want zij hielden van hem en hij van hen. Ja, hij kreeg heel wat een gaus of een kaas of een zalm of. in het seizoen, een koppel korhoenders. Maar zij hadden niet de bijzondere beteekenis. of liever gezegd, er was geen geschiedenis aan ver bonden, zooals aan dien eenvoudigeii pot jam. En hier komt dan het verhaal zelf. Nessie Sutherland was het mooiste meisje van Taunoelibrae, een jong, vroolijk kind. weliswaar arm en dik wijls arm gekleed ook, maar zoo knap en levenslustig, dat liaar mooie lichtbruine oogeu lieel wat onheil aanrichtten onder de jongens om het meer. Al was Xessie nog niet eens twintig, ze liad aanbidders bij de vleet, maar van den geheelen troep, die 'n wedloop hield om bij haar in de gunst te komen, scheen één vail lien de anderen ver vooruit te zijn. Dat was Hugh Riaeh, de onstui mige, zwarte Hughie, zes voet lang en breed naar verhouding, met een knap gezicht, levendige oogen en altijd zijn woorden klaar 0111 zich te doen gelden. Behalve dat hij knap was en niet voor een kleintje vervaard, was hij ook nog de erfgenaam van Taunoelibrae Farm en hierdoor had hij toch wel een streepje voor. althans in de oogen van Xessie's moeder. Voor Xessie maakte dat niet veel ver schil uit. maar zij was tot over haar ooreu verliefd op Hughie en Hughie was even verliefd op haar. Op een Julidag was hij met zijn vriend, Peter Donald, op het meer aan het visschen en liij sprak openlijk over zijn plannen. „Ik ben gek op haar, Peter," ver klaarde hij. „Ik zal niet gelukkig zijn voor ik haar heb. Ze heeft 111e gewoon weg behekst, Man, je zult het niet ge- looven. maar ik ben zoo op die Xessie verliefd, dat ik nauwelijks denk aan de tentoonstelling en aan mijn plan 0111 met Heather Pride den eersten prijs te win nen. Ik zeg je, Peter, ik zal geen rust hebben voor Xessie Sutherland de mijne Peter zweeg en dacht er over na hoe veel Hughie wel van het meisje moest houden, dat zijn aandacht geheel was afgeleid van het verlangen, waar hij maandenlang van vervuld was geweest namelijk op de provinciale tentoon stelling den wisselbeker te winnen met zijn fokstier Heather Pride. Ten slotte mompelde hij„Ik be grijp het misschien wel, Hughie, want ik ben zelf altijd op Xessie gesteld ge weest." Zoo was Peter nu, altijd gematigd in zijn woorden, een zwijgzame, verlegen, niet erg mededeelzame jongen, die voor notaris studeerde 111 de hoop zich latei- te Taiinoehbrae te kunnen vestigen. Het scheen, dat Peter op dit oogeablik liet niet met zichzelf eens was of hij het gesprek zou voortzetten. Juist kreeg liij een zalm aan den haak en de gelegen heid ging verloren in de drukte bij liet aan land halen van den visch. Maar Hughie legde dien avond nogmaals ge tuigenis af van zijn liefde in de herberg van Tannochbrae. Terwijl hij met zijn vuist op de tafel sloeg, schreeuwde hij: „Er zijn twee dingen, die ik 111 de komende veertien dagen ga doen. Met Heather Pride ga ik den beker winnen en Xessie moet mij als bruid beminnen." „Dat is poëzie," vervolgde Hugliie. „de mooiste regels, die ooit geschreven zijn." Hughie's gedicht of althans zijn ge voelens raakten weldra bekend in liet geheele dorp eu ten slotte hoorden mrs. Sutherland en Xessie er ook van. De oude dame was erg in haar schik eu Xessie zelf stond het ook wel aan. Zij zaten juist buiten haar huisje en praatten over Hugliie, toen Peter op haar toekwam met den zalm. dien hij dien dag gevangen had. „Ik dacht, dat u hem misschien wel zou willen hebben, inrs. Sutherland." zei hij. „Wij hebben er nog eentje thuis en we geven er niet zooveel om." Xessie begon te grinniken om de be deesde manier, waarop hij zijn geschenk aanbood en zij stelde zich voor hoe Hughie dat met een hoffelijk gebaar gedaan zou hebben: „Hier heb ik een prachtigeu zalm voor je, Xessie-lief. Ik heb hem speciaal voor jou gevangen." Zij was zich wel bewust, dat Peter haar bewonderde eu het streelde haar ijdelheid, maar natuurlijk had hij niet veel kans. nu Hughie zijn medeminnaar was. Zoo dacht men er algemeen over. maar er waren toch een paar menschen, die, als zij beide mannen met elkaar ver geleken. wenschten dat het anders was. En hiertoe behoorde ook Finlay Ilyslop, die meer van Hugliie Riaeh afwist dan de meeste dorpsgehooten, vooral van zijn gedrag buiten het rustige Tannoch brae. Laat op een middag van de volgende week reed hij uit op zijn dagelijkscli bezoek naar Tannochbrae. Hyslop nam een korteren weg dwars door de bos- schen en ontmoette Hughie eu Xessie, die langzaam het voetpad afliepen, dal tussehen de laan en het bosch lag. Xessie droeg een mandje met wilde frambozen en Hughie had zijn arm 0111 haar middel geslagen. Als bij ingeving hield de dokter zijn paard in en vroeg: „Waarom ben je niet aan het werk, Hughie, in plaats van op dit uur van den dag in het boscli rond te hangen?" „Dat is iniju zaak," meende Hughie. Maar Hyslop vervolgde onverstoor baar: „En jij, Xessie! Jij hoorde thuis te zijn om jam te maken. Je weet, dat je suiker op de frambozen moet strooien, zoodra ze geplukt zyu." Xessie was te verlegen 0111 te spreken. Hughie wilde net een ruw antwoord geven, toen de dokter met zijn teugels een uitnoodigend gebaar maakte. „Stap in, Xessie," knikte hij. „Ik rijd juist langs het huis van je moeder. Daar zal ik je wel afzetten." Uit het veld geslagen en niet in staat een uitnoodigiug af te slaan, die door '11 man van zooveel gewicht gedaan werd, klom Xessie in de sjees naast Hyslop. Terwijl de dokter Xessie naar Tan nochbrae terugreed, bracht hij terloops het gesprek op Peter Donald en ver- Verzorg Uv uiterlijk direct bij 't opstaan met de volgende tooverformule 1" Drrtfc een propje watten ia water door drenk kt* daarna met Vivatone bet bet gelaat ermede (niet wrijven). 2" Breng een dun laagje Vanishing Cream aan. VIVATONE is een opvekkend gezichtsvater, het bevordert de bloedsomloop aan bet huidvlak en versterkt de vcefsels. De D. R. VANISHING CREAM, die niet vet is en toch goed doordringt, maakt de huid geheel glad en geeft ze een nieuve glans van jeugd en frischheid. Tubes 0-40, 0,70. Potten 0.55, o.jj, 0.85, 1.75. Vivatone 0.50, 1.50, 2.50. Vanishing Cream Colder earn, Vivatone. Imp. N.V. CREMCO, Hoogstraat 30, Den Haag HOE LANG MOETEN Dr. Laird, een bekend Ameri- kaansch geleerde, geeft naar de leeftijden 't volgende aan eind le jaar 14-16 uur 2e en 3e jaar 13-14 uur 4e tot 8e jaar 12-13 uur 9e en 10e jaar IIV2 uur 11 jaar 11 uur 12 jaar IOV2 uur 13 jaar 10 uur 14 en 15 jaar 9'/2 uur 16 jaar 9 uur oudere kinderen 8 uur Voor een gezonden slaap be veelt deze arts 't gebruik van Ovomaltine aan. Een natuur product, dat Uw kinderen zoo prachtig door de moeilijke groeiperiode heen helpt. Laat Uw kinderen Ovo gebruiken I levenskracht

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 12