rHat zcudt II düesi wcuwieeSL 13 lelilt« Nessii- lux- aardig hij was en hoe veel hij van haar hiehl. Maar Nessie sehudde gemelijk haar hoofd: ..Als hij zoo dol op mij is. waarom durft hij het dan niet te zeggen.' Ik houd van een man. die pit in zijn lijf heeft." Hyslop zuchtte en sprak er niet meer over. in de overweging, dat een koppige vrouw nu eenmaal haar zin moet heb ben. De tijd verstreek en de dag van de provinciale teutoonstelling kwam nader bij. Twee dagen voor de tentoonstelling noodigde Hughie met een breed gebaat Peter en Nessie uit om zijn stier te ko men bekijken. Het was een mooie, warme middag, toen Nessie en Peter op de boerderij kwamen en Hnghie bracht hen meteen naar de omheining, waar hij even tegen Dongal, den knecht, knikte om hem te beduiden, dat hij den stier buiten moest brengen. liet was een prachtig dier. pikzwart, jong. krachtig, ontembaar in zijn levenslust. In den zonneschijn glansde zijn huid en zijn oogen, die soms vreemd lichtten, keken Hnghie somber en on doorgrondelijk aau. ..Vooruit, kerel, vooruit!" schreeuwde Hughie prikkelbaar. ..Kijk me niet zoo leelijk aan. Met dat roode oog win je nooit den wisselbeker. Hup. hup!" F.n hij draaide aan den neusketting van het dier tot het beest een Imogen rug van kwaadheid zette. ...)e ziet." merkte Hnghie aan. ..hij kent zijn meester, die driftkop." Maar op dat oogeubiik schudde de stier heftig met zijn kop en trok den ketting uit Hughie's handen. Hij schoot het erf op en bleef staan met gespannen nek en stijve pooten. Hughie schrok, verrast dat de stier los had kunnen breken en vergat geheel het bestaan van Nessie en Peter naast hein, die tussehen den koeienstal en het hok van den stier zich in een tamelijk benarde positie bevonden. Hij deed een stap naar voren. „Hier." schreeuwde hij. ..Hier. beest, hier." Bij deze woorden draaide de stier zich plotseling op zijn vöorpooten om en haalde met zijn rechterhoorn Hughie's hemd open. Luid scheldend, trok Hughie zich terug in de lichting van de bijgebouwen, juist tegenover den hoek gelegen waai' Peter en Nessie stonden. Hij mompelde: „Wou je «lat! Wou je dat! M'n goed vernielen? Ik zal je, ik zal.. Maar helaas, toen de stier opnieuw op hein afkwam, verloor Hughie allen moed en toen hij ontdekte, dat de keukendeur achter hem open stond, sprong hij haastig het huis binnen. Nessie begreep er niets van Hughie. «lie zicli zoo laf gedroeg! Maar ze had weinig tijd er over na te denken, want de stier staakte nu zijn aanval op Hughie. boog zijn kop en holde recht op de plaats aan. waar zij en Peter stonden. Door haar heftig naar één kant te duwen en zelf naar de andere zijde te springen, redde Peter hen beiden, maar hij struikelde door de snelheid van zijn eigen sprong. Hij stond echter op. zijn gezicht was bleek niet van schrik, maar van spanning. Terwijl hij om zich heen keek, zag hij naast de waterton een roestige sikkel liggen. Het was een nietig wapen, maar hij greep het handvat zoo stevig vast, dat zijn hand bleek werd van het weg- geperste bloed. De stier, die nu werkelijk woedend was, kwam weer met gebogen kop op hem af met opgezette nekspieren. Peter bleef tot liet laatste oogeubiik staan, daar hij wist, dat de stier naar rechts zou stooten. Voor Hij opzij sprong, sloeg hij het dier met den achterkant van de sikkel achter de horens. I Het was een geweldige slag. maar op den stier maakte hij weinig indruk. Het beest, draaide zich snel om en maakte maar een zijwaartselie beweging in de richting van Peter, waardoor hij dezen in den hoek drong, waar Nessie stond. Pe.ter deed een paar stappen achter uit en ontdekte zijn fout, zag, dat nu Nessie in gevaar verkeerde. Op dat oogeubiik viel «Ie stier opnieuw aan. Peter bukte vlak voor Nessie en ving den stoot op. De hoorn van het dier j greep hein in zijn zijde. Nessie gilde, toen Peter zich trachtte te bevrijden door met beide handen den anderen hoorn vast te pakken. Zijn ge zicht was pijnlijk vertrokken, terwijl hij zich loswrong en hij gleed van de schouders van het dier neer op zijn knie ën. terwijl het bloed uit zijn gewonden heup vloeide. De stier schudde zijn kop triomphan telijk en maakte opnieuw aanstalten Nessie te belagen, doch Peter stond op en trachtte nu met zijn bloote handen het beest af te weren. lp liet oogeubiik. dat liet «lier aanviel, sloot hij zijn vuist en sloeg niet al zijn kracht het «lier op den zachten snuit. De slag brak bijna zijn pols en ile stier bleef even beduusd staan. Op hetzelfde oogenblik kwamen Matt en Dougal. de knechten, op het geschreeuw van Nessie het erf ophollen. Matt had een zwaren hamer in zijn hand en toen de stier opnieuw vooruitschoot kreeg hij j een hevigen klap midden op zijn voor hoofd. Hierop bleef hij staan, eerst brak «ie eene, daarna de andere knie onder hem. hij helde opzij en viel ten slotte neer. Een uur later reeil doctor Hyslop als een krankzinnige naar Tannochbrae. Hij liep meteen «Ie keuken binnen, waar Peter op een sofa lag uitgestrekt, en begon den gewonde te onderzoeken. Naast hem kreunde Hughie: „Het is toch niet ernstig, het is toch niet ernstig, hoop ik Hyslop stond langzaam op. „Neen, het is goed afgeloopen. Er is alleen een spier gescheurd. In een week of drie. vier is hij weer beter." „God zij dank!" riep Hnghie uit. Hij trachtte zijn arm om Nessie te slaan, maar zij maakte zich met een koel ge baar van hem los. Toen Peter bijna geheel hersteld was, kwam Nessie hem opzoeken. „li er iets wat ik voor je kan tloen. Peter!" vroeg zij. hem aankijkend. „Ik heb je altijd zoo leelijk behandeld en nu heb je mijn leven gered. Het was erg tlapper, erg dapper van je. Peter." „O. dat weet ik niet." antwoordde hij, terwijl hij bloostle. „Het was niets bijzonders." Ditmaal grinnikte Nessie niet om zijn verlegenheid, want zij wist. dat dit het teeken is van een moedig hart. In liet volgend jaar trouwden Peter en Nessie en nu wonen zij aan den buitenkant van Tannochbrae. Hughie. gebroken en onteerd, verkocht zijn boerderij en ging naar Canada. En als nu Nessie haar kinderen mee neemt om in het bosch frambozen te plukken, dan denkt ze niet meer aan hem. behalve dan met medelijden, zoo gelukkig is zij. Maar zij vergeet den dokter en zijn voorliefde voor fram- bozenjam niet en ook niet het feit, dat hij haar naai' het «lorp reed eu haar redde van zichzelf eu van Hughie Riach. En daarom krijgt doctor Hyslop. elk jaar wanneer de aarde haar overvloed afstaat, van Tannochbrae een grooten pot tram hozen jam. Al lang bewondert U de mooie ring van Uw vriendin. Op een goeden dag heeft U gelegenheid hem nauwkeurig te bekijken. Geheel en al bekoord draait U dit kostbare sieraad tussehen Uw vingers. De ring is inderdaad prachtig bewerkt, de steen is schitterend. Plotseling ontdekt U dat de ring nonchalant wordt behandeld. Resten van crème, zeep en stofjes van poeder zijn niet zorgvuldig verwijderd en kleven als een grauwe laag aan de binnenkant tussehen ring en steen. Wat zoudt U in zoo'n geval doen? Dat zal van Uw temperament afhangen. Maar dat is zeker, Iw eigen ring zoudt U nooit zoo veronachtzamen! Lel l' ook zoo nauwkeurig op Uzelf'.* Kostbaarder dan een ring is Iwe gezondheid. Handelt U niet zelf onachtzaam bij de reiniging van Uw tanden? Even onachtzaam als Uw vriendin bij de reiniging van haar ring? Want niet het voor het oog prachtig uiterlijke beslist over het lot Uwer tanden, waarvan veel meer afhangt dan de werking van L w glimlach op anderen, doch een behaaglijk gevoel, gezondheid en het besparen van vele rekeningen. Slechts de grondige reiniging kan Uw gebit in stand houden. Weten schappelijke onderzoekingen hebben geleerd, dat slechte tanden dikwijls de oorzaak van gevaarlijke sluipende ziekten zijn. Reinig Uw tanden grondig! Spoel Uw mond ter dege 's ochtends, 's mid dags en 's avonds, ook tussehen de tanden, opdat alle etensrestjes zelfs uit de kleinste hoekjes en gaatjes weggespoeld worden. Een eenvoudige regel: Gorgel steeds met ODOL ook tussehen de tanden. ODOL doodt de voor de gezondheid schadelijke bacteriën en desinfecteert mond en keel. Gebruik steeds ODOL voor het naar bed gaan en geniet's morgens van de verkwikkende werking van een mondspoeling met ODOL. U zult dan den heelen dag een prettig en opgewekt gevoel hebben. Met Odol paart U Zindelijkheid aan Selioonheid! ODOL, het antiseptische mondwater is een Neder- landsch fabrikaat van prima kwaliteit en in flacons voor rcsp« 1,25 en 1,95 overal verkrijgbaar, een handige reisflacon a 0,75. Het nieuwste

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 13