|E| ftói# DE GESCHIEDENIS VAN VERNON EN IRENE CASTEE De jeugdige Irene Castle (Ginger Hogers) hud zieh de attenties van den jongen komiek Yeruon Castte (Fred Astaire) gaarne welgevallenal wilde zij wel, dat hij zijn dansaanleg volgde en zijn komiekcnlaopbaan aan den kapstok hing. Vernon Castte Fred Astaire) in zijn komiekenrol. De scheppers van den tango, foxtrot en andere dansen, welke omstreeks de jaren 1912-1914 'n nieuwe richting aan de dans kunst gaven, blijken door hun landslieden, de Amerikanen, nog niet vergeten te zijn. Zij hebben thans deze film aan dit tweetal gewijd, waarbij, als we ons niet vergissen, Irene Castle zelf als adviseuse optrad. F r is een tijd geweest. dat dit danspaar een grooten invloed had op de moderne dansen, zooals wij die heden ten dage nog kennen. Weliswaar zal niet iedereen zich nog hunne na men herinneren, doch zij hebben zeer zeker de dansen, welke dit tweetal lanceerde, nog lang niet vergeten. Is er zelfs nu nog wel één danszaal waarin geen foxtrot of tango gedanst wordt? We gelooven van niet en toch zijn o.a.. deze twee dansen, welke in de voor-oorlogsjaren een sensatie waren '11 schepping, van Vernon en Irene Castle, het Amerikaansche danspaar, dat zeer veel in Europa is opgetreden. Dit is nu hun levensgeschiedenis welke door de RKO-Radio verfilmd is geworden en waarvoor de belangstelling van het groote publiek wordt gevraagd. Levensge schiedenissen van personen eischen echter, dat zij in het middelpunt van de belang stelling staan of hebben gestaan en dat iedereen met hen bekend is. Daarnaast is het echter ook mogelijk in beeld gebrachte biografieën te geven van personen, wier verdiensten niet zoo direct in het oog vallen, doch waarvan het toch wel interessant is het een en ander te weten. Met Vernon en Irene Castle is dat ongetwijfeld het geval. Dagelijks wordt practisch van hun „uitvinding" of creatie gebruik ge maakt, zonder dat het publiek er mee bekend is aan wie zij die te danken had den. Deze film probeert nu een natuurgetrouw beeld van hun leven te geven, laat ons hun moeilijkheden en hun tegenslagen zien, maar ook hun successen. Het zijn geen geweldig aangrijpende gebeurtenissen, welke dit echtpaar beleefde, maar liet is desondanks toch interessant iets van zijn leven af te weten en er althans over geïnformeerd te zijn. Het is een sober verhaal, vlot verteld en niet overladen met valsche sentimenta- lifeiten of fantasieën. Dat Vernon Castle den oorlog inging en als vlieger zijn leven liet, is een tragische bijzonderheid, welke '11 waardigen limax van dit zeer bijzondere gegeven vormde. Zuiver en zonder Vernon en Irene Castle (Fred overdrij™g worden door Ginger 1 sta ire en Ginger Rogers) tijdens Rogers en Fred Astaire de levens In t la,neeeren van den wereldberoemd van die heide dansers gespeeld en geworden tango. uitgeheeld. Het werkelijke echtpaar Castle op het toppunt van zijn roem.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 18