EEI1STË HAAR Brunetta ^)/er£ade Blondona De Nieuwe Borino DOOR URSULA PARROTT fr 22 GR. TUBE 50 c». KL. TUBE 35 ct. VH H5-Q356* voor donker haar Imp. BOROMAG, Keizersgr. 6 Amsterdam. Telefoon 48256 Thans brengen wij ook Macleans Peroxide Dentifrice a 35 ct. per doos en Macleans Peroxide Tandpoeder a 371/2 ct. per bus. ..De beroemde Macleans artikelen zijn onmisbaar voor een juiste verzorging van het gebit. Gele tanden worden wit, evenals rookers-tanden." KORTE INHOUD VAN 'T VOORAE GAANDE: De Amerikaansche miUionnair Andrew Durane vertrekt in 1915, tijdens den wereldoorlog dus, ondanks het groote gevaar dat daaraan verbonden is, met de T/usitania naar Engeland. Hij wil deze zakenreis benutten om z'n kapitaal voor zijn erfgenaam, die zeer spoedig ter wereld zal komen, te vergroot en. Op hetzelfde moment neemt de zeventienjarige baron Dimitri Rostokof op een Russisch station afscheid van zijn moeder om zijn vaderland als officier te dienen. Terwijl in New York Durane's eerste kind, een meisje, Andrea geheeten, het levenslicht aanschouwt, vindt haar vader den dood in de golven. Eenige jaren later hertrouwt Isabel Durane met Mark Henderton, een vroegeren zakenvriend van Andrew. Dimitri Rostokof keert na dertien maanden met z'n vriend prins Michael Normoff voor een verlof van twee weken naar het landgoed van z'n moeder in de Krim terug. Hij ontmoet daar de zestienjarige knappe Constaneia, een verre nicht va/n zijn moeder. In 1922 trekken Dimitri en Michael als arme zwervers in boeren- kleeren naar huis. Dimitri is inmiddels met Constaneia getrouwd. Zij zijn naar Parijs gevlucht, waar hij verneemt, dat Michael ter wille van 'i geld met een schatrijke Amerikaansche in 't huwelijk is getreden. Henderton verwent Andrea, die inmiddels tien jaar geworden is, tot in den grond. Isabel besluit daarom, zelf voor de opvoeding van haar kind te zorgen. Ze vertrekt met Andrea tijdelijk naar Europa. Dimitri is nu taxichauffeur te Parijs. In 1929 sterft Constaneia. Hij besluit daarom naar Amerika te vertrekken. In dat zelfde jaar overlijdt Mark Henderton. Eerst in 1938 ontmoet Dimitri z'n ouden vriend Michael. Heb ik in m'n ijlen gezegd, dat ik 'n baron bent Wat heb ik me dan toch bespottelijk aange steld!" zei Dimitri schamper. Hij kon zich vaag herinneren, dat hij in z'n geest 'n eindelooze reis had afge legd, soms alleen, soms in gezelschap van Michael. 'n reis door een on bekend land, met nu eens warmen zonneschijn, dan weer barre winterkou met sneeuwjachten. „Onzin. Ze zeggen, dat ijlende men- schen juist de waarheid zeggen en dingen noemen, die zij anders diep in hun hart bewaren. Soms maakte je plannen, om met Constaneia op huwe lijksreis te gaan naar Parijs en je praatte dan over de mooie dingen, die je daar voor je vrouw wilde koopen. Andere keeren sprak je tegen iemand, die Michael heette, over in de lente naar huis gaan en je had 't ook over 'n zigeunerin, 'n waarzegster, geloof ik. Eenmaal heb je van je moeder afscheid genomen op 'n perron en je zei tegen haar. dat je veel melk zou drinken, als je aan het front was. Hin der.... hinder ik je soms, Dimitri? Maak ik je van streek?" „Wat komt dat er op aan?" „Ik doe het met opzet. Je moet immers toch een of anderen dag uit je droomen ontwaken!" Dat was verstandig van haar. Hij had bijna twee jaar doorgebracht in 'n droom, die nu eens gelukkig, dan weer erg somber scheen. „Kijk eens," ging ze opgewekt ver der, „Joe en ik willen ons niet op dringen, maar als je geen vrienden hebt, die je helpen willen, dan heeft Joe 'n idee, waarvan voor jullie bei den misschien wel iets goeds kan ko men." Dat idee bleek te zijn, dat hij en Joe samen een garage in New York zouden beginnen, waarbij Joe 't geld en zijn monteursvaardigheid zou inbrengen en Dimitri iets, waarvoor de Callahans geen naam visten, maar dat ze aanduidden met te zeggen „je manieren en voor komen". „We zonden dan tevens 'n agent schap kunnen zien te krijgen voor goedkoope wagens. Er zullen meer mensclien te vinden zijn, die 'n goed- koopen wagen aanschaffen dan een duren, dacht ik zoo," verklaarde Joe hem later. „En, zie je, met jouw ma nieren en jouw voorkomen kon je dan als verkooper optreden en den lui een auto aansmeren." Dimitri stemde met 't plan in, toen 't bleek, dat Joe het alleen niet aan durfde. Beiden voelden trouwens aan komen, dat hun pati'oon gedwongen zou zijn, hen vroeg of laat te ontslaan en het buitengoed tegen eiken prijs van de hand te doen. Ze vonden 'n goedkoope ruimte er gens in East End en niet al te dicht bij de moderne, sjieke wijken. Ze kregen 'n agentschap voor een der goedkoopste merken. En ze deden, de tijdsomstandigheden in aanmerking ge nomen, reeds spoedig goede za- 'y C C r ken. Maar in 1933 stierf Annie Cal- VERVOLG lahan en daarna ontaardde „het enkel glaasje" van Joe in 'n geregeld drinken. Het heele gewicht van de zaak drukte nu op Dimitri's schouders. Hij hield den boel zoo goed mogelijk aan den gang, tot hij in 1936 weer ernstig ziek werd, opnieuw een operatie aan zijn borst moest ondergaan en na zijn her stel tot de ontdekking kwam, dat Joe het agentschap was kwijtgeraakt. Daar na verkochten ze alleen nog tweede- handswageus en leefden meer dan ooit van de eene week in de andere. Op 'u dag in Januari 1938werd Dimitri opgebeld door een man, die bij hen pas een tweedehandswagentje had gekocht. De kooper beweerde, dat. 't voorwiel gevaarlijk slingerde, zoodat, hij niet verder durfde rijden. Hij hatl den wagen op Park Avenue laten staan en er moest dadelijk iemand komen, om de wielen bij te stellen, daar de man anders z'n geld terug zou eischen. Dat laatste was natuurlijk onzinDimitri was erop uit gegaan, vond den wagen, zette het wiel weer vast, zoodat hij den auto veilig naar de garage zou kunnen terugrijden. Juist toen hij er mee klaar was, hoorde hij zijn naam noemen. Hij draaide zich verwonderd om en. stond tegenover Michael! Michael scheen zich over dit onver wachte weerzifcn meer op te winden dan Dimitri. ,,Ben jij al lang in New York, zeg, Dimitri?" vroeg Michael na 'n korte stilte. „Al bijna acht en een half jaar. Dat wil zeggen, in New York zelf of ia de buurt ervan." „En je bent me nooit komen op zoeken! Nou, dat vind ik...." „Ik was er niet zeker van of je wel erg op me gesteld was!" „Maar, Dimitri, broedertje!" EEN nieuwe smaak, een nieuwe vorm. een nieuwe verpakking. De nieuwe Borino is gemaakt van de beste cacaosoorten en heeft, mede door de speciale bereidingswijze, een opvallend fijnen aromatischen en pittigen smaak. Ook de vorm is verbeterd, waardoor aroma en smaak volledig tot hun recht komen. Doosjes met één laag. 25 cent doosjes met twee lagen 45 cent doosjes met vier lagen 85 cent voor blond haar De alkali-vrije haarwasmid delen voor volmaakte haarver- zorging. Na het wassen droogt hethaarverrassendsnel. Verzorg Uw haar op de juiste wijze.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 22