fEKËKLAAG e Eau de Cologne van de Queen J Echte Eau de Cologne NEDERtANDSCH FABRIKAAT 23 ,,'t I» zoo lang geleden, dal we elkaar ,,lk hel) me veel te veel zoo gedragen." 't laatst zagen, Michael. En in Parijs Z'n stem klonk berouwvol en voor zei uien. 't eerst sedert hun kennismaking, voor Dimitri maakte z'n zin niet af. Michael 't eerst ook in hun huwelijk, begon hij te kreeg een kleur. praten over zijn eenzame jeugd en over ,.lk ben nadien niet erg voldaan ge- 'u baronesse Rostokof, die zoo vriende- weest over de manier waarop ik afscheid lijk voor hein geweest was. Willis had heb genomen van de Russische kolonie," altijd gedacht, dat ze haar man door bekende hij oprecht. „Maar ik zag toen en door kende en ze hield van hem, geen anderen weg. Werkelijk, 't is ondanks allerlei kleine fouten, die ze in nooit bij me opgekomen, dat je me nog hem zag. Maar tot nu toe had ze hem nog zou verdenken...." nooit zoo hartelijk en gevoelig hooren „Och, wat komt het er na zoo'n lan- praten. De lunch bleef onaangeroerd, gen tijd eigenlijk op aan?" Hij riep voor haar verbeelding op: „In ieder geval dit, Dimitri, dat ik '11 groot huis, staande op de helling van je eenige duizenden schuldig ben. 'n heuvel, hoog boven de donkere zee, „Eenige duizenden, die ik naar mijn een vrouw, wier glanzende schoonheid uiterlijk wel schijn te kunnen gebrui- sedert jaren tot stof was vergaan, '11 ken, zei Dimitri min of meer bitter, jongen, Dimitri geheeten, en de door „Maar ik wil dat geld niet terug, Michael, hem geliefde Constancia. Hij vertelde Ik ben nu mede-eigenaar van 'n garage, hun over een donkeren weg in Galicië, dus 'k zit er niet om verlegen en boven- waar diezelfde jongen eens zijn leven dien was dat geld 'n geschenk. En her- had gered. en over hun langdurige inner jij je niet meer, dat je me dit er- kameraadschap en hoe aan dat alles voor in de plaats hebt gegeven?" Meteen plotseling een einde was gekonien, toen stak Dimitri z'11 hand vooruit en wees hij, met een derde deel van 't goud naar den garde-ring aan z'n vuilen, en de juweelen van Katherina Rostokof vetten vingerMichael bleef er stil naar in zijn zak, van haar zoon afscheid had staan kijken. genomen. „Bij zonsopgang in de Krim heb ik „Ik heb op hen gewacht," zoo besloot je dien ring gegeven en ik zei toen, dat hij, als wilde hij zichzelf schoon was- ik in Parijs op je zou wachten! Dimitri, schen. „Ik heb werkelijk in Parijs op ik heb maanden en maanden gewacht..." hen gewacht. Hij zou natuurlijk ge mompelde hij met 'n stem, die vreemd wacht hebben, tot zelfs 't kleinste klonk van ontroering. greintje hoop vervlogen was. Hij zit „Constancia was erg ziek. We kwamen op het oogenblik zonder geld. Hij ziet er maar langzaam vooruit," doodarm uit. Zijis dood," liet hij „Juist. Ik heb 'ns in Parijs naar je er na 'n korte pauze zacht op volgen, geïnformeerd. Daar vertelde men me „Maar, Michael, daar moeten we toch toen, dat Constancia was overleden." iets op zien te vinden?" zei z'n anders „I11 negenentwintig was dat." zoo beheerschte vrouw. „We moeten Michael zocht naar woorden, maar hij iets voor hem doen!" voelde, dat alles banaal zou klinken en Voor het eerst zag hij tranen gliu- dus zweeg hij. steren in de donkere oogen van Andrea „Het is niet noodig, daar nu nog over Durane. te tobben!" zei Dimitri scherp. „Wat „Als hij 111e maar iets wil laten doen, er gebeurd is, is nu eenmaal voorbij, nadat ik in zoo lang niets voor hem ge- Dat is zoo 's werelds loop. Ik ben blij, daan heb. antwoordde Michael dat ik je weer eens gezien heb. Maar nu somber. E11 toen, alsof hij zich plotse- moet ik er vandoor," liet hij er na '11 ling iets bewust werd„Ja, dat is zoo, 't aarzeling snel op volgen. was Constancia, aan wie je 111e altijd „Koin mee lunchen, met mij en mijn hebt doen denken. Andrea. Ze had vrouw," drong Michael toen aan. net zulk haar als jij. Jullie gelijkt, 011- „Nee, dank je. Ik ben er niet op ge- danks veel verschillen, toch op elkaar, kleed.' Jij bent '11 vrouw van de wereld en zij „Waar woon je ergens, Dimitri?" was natuurlijk nog maar een kind. 'n „Kijk maar in den telefoongids." heel schuchter kind." „Is 't goed, dat ik je om zes uur kom opzoeken?" Om zes uur stond hij op wacht bij de Dimitri glimlachte. deur van 't sjofele huurhuis, waarin „Mij best, hoor, als je 't ten minste Dimitri zijn kamers had. Toen Dimitri over '11 paar uur nog raadzaam oor- thuiskwam, scheen hij noch ontstemd deelt, 't Is nooit goed, twee verschillen- noch in zijn schik over Michael's komst, de werelden door elkaar te halen." alleen 'n beetje verbaasd. Zijn kamers „Dus tot zes uur dan," zei Michael waren boven. Ze klommen drie trappen. ,Wil je iets te drinken hebben?" vroeg hij meteen. „Graag," antwoordde Michael. Er was 'u soort keuken, door een paar planken van de kleine zitkamer afge- eenvoudig en meteen liep hij door. Hij kwam tien minuten te laat voor de lunch met zijn vrouw en Andrea Durane. „Is er iets aan de hand, Michael! Met scheiden. Dimitri haalde een fleseh de kinderen soms?" vroeg Willis meteen goedkoope rum van 'n plank af en toen ze hem zag. mengde deze met suiker en citroen in „Laten we eerst iets bestellen," zei hij. een drinkglas. Er stonden twee leun- „Daarna zal ik het jullie wel vertellen." stoelen in de kamer en een wankele Toen de kellner weg was, begon hijdivan. Door '11 openstaande deur keek „Ik heb een ouden vriend ontmoet, den Michael in '11 slaapkamertje met '11 besten vriend, dien ik in Rusland had." onopgemaakt, bed. Willis werd meteen weer spraakzaam, Michael ging in den eeneu leunstoel omdat ze nu inzag, dat ze zich niet zitten en Dimitri in den anderen. Zij ongerust behoefde te maken over een of dronken zwijgend bij kleine teugjes, ander. Toen Michael, zoekend naar geschikte „Maar, schat,, 'k heb nooit geweten, woorden, over zijn schuld begon te dat je nog oude vrienden had. Je hebt praten, viel Dimitri hem in de rede. je altijd gedragen, alsof jij de eenige „Ik heb er den lieelen middag al over overgeblevene was van heel Rusland." loopen piekeren, dat je waarschijnlijk Tot haar verbazing zei hij, die zich nooit over zijn gedrag verontschuldigde: Vervolg op blz. 26 „Ladies and Gentlemen" waren verrukt, toen Farina in het jaar 1 737 zijn geurige Eau de Cologne naar Londen zond. Deze kwam zeer in trek en toen koningin Victoria in 1837 op aehttienjarigen leeftijd den Engelschen troon besteeg, be noemde zij Farina tot haar „purveyor of Eau de Cologne". Hei product van Furina heeft zijn geheimzinnige betoo- vering eeuwen lang weten te behouden en verkwikt nog heden millioenen menschen door zijn frisscheu geur. wit blijven Uw witte leeren, suède of linnen schoentjes, wanneer U ze van het begin af aan met één derTana-spécialité's voor wit schoeisel onderhoudt. De Tana- producten worden terecht „schoonheids middelen" genoemd. Als U een proef neemt, zult U zien, dat ze het ook wer kelijk zijn. Vraagt Uw winkelier naarTana dressing voor wit leder en suède, in fla cons. Tana schoen wit in flacons voor wit linnen en Tana schoenwit-steenen in roestvrije blik- en cartonverpakking. Uitsluitend verkrijgbaar bij de schoenbranche.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 23