ZEEUWSCH NIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP Onze correspondent te Kwadendam- De seheepjesbrugdie ruim zes maanden te Middelburg als en wederom naar Vlissingen, waar de brug feitelijk me schrijft ons, dat een tot nu toe on- noodbrug gediend heeft, wordt thans afgebroken.... thuis hoort, overgebracht. bekend persoon uit een bakkerswinkel drie kilogram bonbons gestolen heeft. Daar dit negentig procent was van den geheelen dorpsvoorraad zit dê uitgaande wereld in deze plaats alsmede de leiden de personen in de thee-visites-kringen zeer met het geval verlegen. E.I1.B.0. probeert in het hiaat te voorzien door een stoomcursus te geveu in bet. zelfbakken van Zeeuwsehe boter - babbelaars. De gemeenteraad van Koudekerke lieeft zich ernstig beziggehouden met de kwestie van de kraaiennesten, die, nadat de vogels van de buitenplaats Ter Hooge,wegens het onbevoegd uitoefenen der vrije schilderkunst, verwijderd wa ren, gebouwd zijn in de hoornen langs den N.Vlissingschen weg. De landbou wende stand, zoo werd verklaard, heeft veel schade van deze volksverhuizing. Ter toelichting diene dat om dezen tijd de meeste dames nieuwe hoedjes dragen Naar de provinciale bladen berichtten zullen de spoorwegen reisjes van school kinderen naar Walcheren organiseereu. Ter wille van de jeugd, die in een oud heidkamer niet tieren kan, zal men te Veere den bekenden beker van keizer Maximiliaan naar buiten brengen en liet Zeeuwsehe genootschap te Middelburg gaat om dezelfde reden het .houten wiel", waar de Vlissinger Miehiel eens aan draaide, op de stoep van zijn gebouw zetten, terwijl een der oudste leden zich tooien zal met den blauwgeruiten kiel. Te Vlissingen probeert men nog een autoriteit te vinden, die tot vermaak der bezoekers naar het torentopje van de St. Jaeobskerk wil klauteren! Te Goes werd dezer dagen alarm ge maakt voor een brand, die echter zoo gering van omvang was, dat de brand weer met haar slangenwagen boos terug*- keerde en er een veldwachter met zijn politiehond op heeft afgestuurd Uit Oost.-Zeeuwsch-Vlaanderen schrijft men ons, dat tijdens een uitvoering van de tooneelclub in een landelijke ge meente veel hinder werd ondervonden van ecu zware lekkage. Inmiddels is dit in Zeeland na acht jaar de eerste uitvoering geweest waarbij een zaal vol stroomde! Een raadslid te Baarland klaagde in de zitting over de vele doode visehjes die in den dorpsvijver zwemmen. Alle visehjes zwemmen in het water; t ot de doode aan toe! Tot de volgende week. dames en liee- ren Men meldt ons uit de Zeeuwsehe hoofdstad dat het congres der dieren bescherming zich ernstig beraden heeft wat er in tijden van luchtgevaar gedaan moet worden voor de kleine huisdieren. Voorde hondjes, die immers belasting betalen, kan met recht en reden een beroep worden gedaan op het rijk, maar men zit speciaal met de poesjes, ook omdat men vreezen kan dat even- tueele vijanden bij voorkeur de kat in het donker knijpen zullen. Voorloopig wist men nog geen an deren raad te geveu dan het verwijden der resp. muizengaatjes, waardoor in tijd van nood bedoelde beestjes zich in vei ligheid zouden kunnen stellen! Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de muziekver- Excelsior te Kloetinge, werd aldaar op den tweeden Pinksterdag een concours georganiseerd. Een -foto tijdens den gemeen- schappelijken marsch. Een overzicht op het concoursterrein, terwijl een der deelne mende vereenigingen aan het gpeleu is. Oost-Souburg knjgt den laatsten tijd een flinke op knapbeurt. Hei Oranje plein is thans reeds veel verfraaid. Foto van een monumentale bank, die op dit plein verrees. Als de oude huizen te Zierikzee onder den -moker komen moeten de belen dende gebouwen flink wor den gestut. Een kijkje in een van de oude Zierik- zeesche straatjes, waar weer een der oude, panden -plaats zal moeten maken voor een nieuw ontwerp. Tot burgemeester van Poortvliet werd benoemd de heer B. J. van Oeveren, tot heden gemeentesecre- tares van Bruinisse.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25