M ARRID Steradent LIKDOORNS Cs Haar eerste nederlaag» yéivU&tüBè Lilliputter óók een reus J Nieutv TRANSPIREEREN Trannosan helpt snel en wel 26 Vervolg van blz. 23 Wie wetnia wil dragen, maar toch groote foto s wenscht te maken, voor hem is de Voigtlat;der Klein Bessa de ware; 12 opnamen 6 x 6 of 16 opnamen 4,5 x 6 cm. Verder de be roemde ontspanner aan den loop bodem voor trilvrije opnamen, het prachtige Voigtlander objectief 3.5 en alle denkbare technische finesses, zooals filmrem, dieptescherpte-aan wijzer, etc. Met lenzen 3.5 in Com- pur, slechts fl. 85.- tot fl. 129.-. In iets eenvoudiger uitvoering met Voigtar 3.5, Prontor II, fl. 55.-. Elke week een camera plus 20 andere prijzen Een nieuwe wedstrijd voor gebrui kers van Voigtlander films. Wed strijdformulieren en camera pros pect! gratis verkrijgbaar bij Uw foto- handelaar of bi) den Importeur Fïrma J. P. Vos, Nieuwe Haven 94, Rotterdam, Tel. 15000. 100 JAAR FOTOGRAFIE 99 jaar camera's Voigilander film 100 zekerheid'. I vt kunstgebit is een deel vun Uw persoonlijkheid. Terwille van Uzelf, moet het dus in goede eonditie blijven, rein en zindelijk zijn en zoo natuur lijk mogelijk. Steradent is voor het dagelijksch onderhoud van Uw kunst gebit onmisbaar. Terwijl L slaapt, reinigt Steradent Uw kunstgebit en maakt het zoo friseh als de morgen. Aanbevolen door duizenden tandartsen lil bussen van -0 en 90 cent bij apothekers en drogisten. Proefkusje gratis op aanvraag aan N.V. Handelmij. Reckitts Pharm. atrf De Bilt. GEBITBAKJE. Het sierlijke matglazen Steradenl-gebitbakje mei plaats voor onder- en bovengebit is verkrijgbaar a 50 ct. bij apo thekers en drogisten of wordt U na storting van 50 cent op post rekening 118638 van N.V. Han delmij. Reckitts, Pharm. Afd., De Biltfranco toegezonden. wel voor den dag zou komen met het aanbod om me royaal terug te t>etalen. Maar ik weet nog niet zeker of ik je dat wel zal laten doen. In het milieu, waaruit wij beiden komen, waren we intieme vrienden. We konden ons de weelde veroorloven, elkaar ge schenken te geven. Nu zijn we zeventien jaar lang van elkaar geweest en laten we alsjeblief niet doen, alsof we in dien tnssehentijd geen vreemden voorr elkaar geworden zijn. Jij zult bijvoorbeeld niet kunnen begrijpen, dat ik zóó er aan gewoon geworden lam om platzak te zijn dat ik op 't oogeublik zelfs absoluut geen behoefte aan geld heb. Let wel: ik ben er niet tevreden mee, maar 'k heb me er bij neergelegd, 't Is vrij ge makkelijk. in 'n toestand van gelaten heid te leven, 't bezorgt je 'n gevoel van 'n zekere vrijheid. Al mijn schepen zijn lang geleden gezonken en ik geloof niet, dat. 'k me nog moe erop zal maken om nieuwe schepen op stapel te zetten." Hij sprak op onverschilligen toon, alsof hij iets vertelde, dat hem zelf niet aanging. ..Nee, laat me uitpraten, Michael," ging hij verder toen hij zag, dat zijn vriend hem in de rede wou vallen. „Ik wil vooral duidelijk laten uitkomen, dat ik geen geld zal aannemen voor de juweelen van mijn moeder, die we lang geleden, als kameraden, hebben ver deeld. Zelfs nu nog bestaan er voor mij overblijfselen van dien eerecode, waarin we zijn grootgebracht, voor mij, in wien zooveel is verloren gegaan. Nee, prins Normoff.Hij keek Michael strak in 't gelaat en voegde er snel aan toe: ..Ik wil niet graag onaangenamer zijn dan beslist noodig is. ik noemde je alleen bij dien naam, omdat ik van meening ben, dat baron Rostokof, die in omstandigheden verkeert, waarin 't gebruik van zijn titel belachelijk zou zijn, niets van prins Normoff kan aan nemen. Laten we dus over iets anders praten, Michael. Ik zag in een of andere krant de portretten van je kinderen. Ze zien er schattig uit. Zijn ze aardig?" „Ja, heel aardig, Dimitri." „Constancia en ik hadden graag een kind gehad. Maar ze was er te zwak voor. En we waren zoo arm. O, Michael, in vredesnaamriep hij plotseling uit, want hij zag. dat bij Michael tranen in de oogen kwamen en Constancia was reeds té lang dood. om nog over haar te weenen. „Dimitri, wil je. wil je 'n derde deel van mijn vermogen aannemen, omdat ik een derde deel van het jouwe aannam?" „Nee, dank je. Als je me iets geven wilt, verschaf me dan eens 'n echt vor stelijk diner. Dat wil ik graag aannemen. Ik heb me nu zoo langzaam aan wel weten te wennen aan goedkoop eten, maar ik wil me toch graag 'n indigestie eten aan iets beters! Al is 't dan maar voor één keer. Je mag me voor mijn part het meest buitensporige diner voorzetten dat je maar kunt beden ken." „Mijn vrouw zou je graag ontmoeten ze heeft er al om gevraagd. Ze zal je wel aanstaan, denk ik. Kom overmorgen bij ons dineeren." „Ik heb geen avondkostumn." Michael begon hem te verwenschen. en Dimitri vulde de glazen opnieuw. Toen trachtte Michael hem ervan te overtuigen, dat 't niet minder dan z'n plicht was 'n zeker bedrag aan te nemen. Deels, omdat Dimitri het geredeneer beu werd en het alleen maar prettig vond met Michael in één kamer te zitten, en deels omdat bij inzag, dat 't voor Michael op slot Van zaken maar 'n belachelijk sommetje was, stemde hij er ten laatste in toe, duizend dollar van hem aan te nemen. De helft ervan zou hij aan Joe Callahan geven, om daarmee alle schulden van de garage af te doen van de rest zou hij dan 'n avondkostuum koopeu, een overjas en zoo al meer. ,.lk kan het niet helpen, maar ik ben zoo blij als. 'n kind, nu ik me weer eens als 'n heer kan kleeden, Michael." „Houd op, Dimitri! Trouwens, je kunt dat allemaal niet niet duizend dollar klaarspelen. Ik zal er maar tweeduizend van maken." ..Je veronderstelt toch zeker niet, dat ik me die kleeren laat aanmeten? Ik koop natuurlijk confectie." liet meest ontroerd was Dimitri toen Michael hem aan het gezelschap voor stelde als: „Harem HoxtolcofHet was zoo lang geleden, sedert iemand hein zoo genoemd had. Bovendien deed Michael's vrouw iets, dat hem volslagen verraste: zij gaf hem een kus. „U had al lang eens bij ons moeten komen," zei ze zacht. Toen trok Michael hem mee in den kring van het gezelschap. Hij dronk een cocktail en maakte met bijna ieder een kennis. Er bleef ïiog maar één persoon over en dat was 'n meisje met glanzend haar, op wie zijn blik gevallen was, zoodra hij de kamer binnenkwam. Eindelijk werd hij ook aan haar voor gesteld. Michael stelde hen aan elkander voor. „Baron Dimitri Rostokof. Andrea Durane." Toen verwijderde hij zich. Zij was 'n meisje in een avondjapon, die in kleur overeenstemde met het groote, smaragden halssnoer door haar gedragen: hij was 'n slanke man in rok, die naast haar stoel stond en op haar neerkeek. Een man met donkere oogen, vermoeide gebaren en met een innemen- den glimlach, 'n Oogenblik flitste er 'n uitdrukking van schrik in zijn oogen, al lag er in de schoonheid van liet meisje niets, dat iemand bepaald van z'n stuk zou brengen. ,,U bent 'n oude vriend van Michael, geloof ik?" sprak zij. Hij maakte 'n buiging.. „Ja, 'n heel oude vriend zelfs." Geboren en opgevoed in twee ver van elkaar gelegen werelddeelen waren ze, na jarenlange omzwervingen en dank zij tallooze, schijnbaar grillige omstan digheden, die het menschenleven bepa len, naar elkaar toegekomen en nu had den ze met elkaar die vormelijke, niets zeggende woorden gewisseld. Alles wat zij, ieder voor zichzelf, in die jaren waren geweest, hadden gedaan, ver langd. dat alles had hen ten slotte in dit oogenblik op deze plek bijeenge bracht. Toen hij, als jonge man, als 'n razende door den nacht gerend was om zijn ouden commandant te gaan helpen, was deze ontmoeting het onbewuste en ongeweten doel van dien tocht. Toen zij, als kind, tusschen twee bewakers in door 't stadspark wandelde, had elke stap, dien ze deed, haar nader gebracht naar deze kamer, dezen stoel en dezen man, die haar glimlachend aanzag. Ze wachtte op hetgeen er zou gaan gebeurenwant plotseling, onder bet uitspreken van die paar onbenullige woorden, wisten ze beiden met absolute zekerheid, dat ze samen veel zouden moeten doormaken. ZEVENDE HOOFDSTEK Zij wisten zich later niet veel meer te herinneren van die eerste ont- Reukwerende crème STOPT op veilige manier in in 1. Bederft Uw kleeding niet - tast de huid niet aan. 2. Is onmiddellijk droog. Kan zelfs direct na het ontharen worden gebruikt. 3. Houdt de armholte 1-3 dagen droog en vrij van reuk. 4. Witte, vetvrije crème met frisschen geur. 5. Beschermt Uw kleeding tegen transpiratie vlekken; maakt sous-bras overbodig. f. 1.- per pot. kdcorn Lyaers Verwijder in 2 dagen zonder pijn, door deze moderne methode. Wanhopig door likdoornpijn, grijpt U al gauw naar het mes. Doe het nooit, want bloedvergiftiging kan het gevolg zijn. Volg de veilige Trannosan methode. Eén Trannosan Remedy op den lik doorn en weg is de pijn, als bij too- verslag. Na 2 dagen haalt U den wit geworden kwelgeest van Uw voe ten, zonder pijn en zonder bloed vergieten. Nooit meer likdoornpijn, doch ge zonde, sterke voeten. Zoo doet U de Na 2 dagen. Daar Remedy er op. gaatdeweerprofeet. Trannosan Remedy m a 8 toepassingen met Gratis U Q Voetbad en Garantiebewijs.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 26