V ftHOotkje, HAAR. f&zitendefaeqxS NICHTJE WINT EEN EERSTEN PRIJS J Grossmith's k&vuneUt ENGELAND DROSTE PASTILLES A WAAROM niet naar OVERTOLLIG in 3 MINUTEN 30 Een heerlijke ver snapering in de be kende ronde doozen. Altijd Welkom!" Spaart plaatjes voor het nieuwe album „Hel Water op!n Een zachte, reine huid geeft Grossmith's zuivere Lavendelzeep en de heerlijke geur blijft U urenlang omzweven. Let vooral op den naam 3F door Lars Hammerskuntl Als een vertoornde godin, niet vunrroode wangen en uitwaaien de haren en rokken, kwam het meisje de sneeuwhelling afstormen. Beneden zwierde zij met een sierlijken boog het sneeuwheuveltje rond, dat het eindpunt van de skibaan markeerde, dankte het publiek met een armzwaai voor het applaus en kwam hijgend tot staan. Gedienstige geesten schoten toe, om haar te ontdoen van haar ski's en blozend nam zij de gelukwenschen van de omstanders in ontvangst. Zij was de eerst aangekomene in den wedstrijd en een corpulent jurylid leidde haar met hoffelijke plichtplegingen naar de kleine tribune, om haar met een korte, maar hooggestemde toespraak den eersten prijs uit te reiken. Het was een fruitschaal van gedreven zilver, waar mee zij kennelijk in haar nopjes was. Erik Norkold wachtte geduldig op het oogenblik, dat het meisje haar sneeuwbril af zou nemen. Een ski wedstrijd in een dorp als Hjaalen was weliswaar geen sportevenement dat de moeite van het vermelden waard was, maar hij bevond zich nu toch hier en waarom zou hij er dus geen plaatje van meenemen voor de krant? Toen het meisje van de tribune terug keerde, ontdeed zij zich eindelijk van haar bril. Zij was rank en donker en alleen reeds haar aantrekkelijke lach was een plaatje overwaard. „Klik," klonk de sluiter van zijn camera en bij dit scherpe geluid keek het meisje plotseling op. „O, wat doet u daar?" vroeg ze verschrikt. „Een plaatje voor de krant, juffrouw Bjorne," lachte hij geruststellend, ter wijl hij op haar toetrad. „Mag ik u gelukwenschen met het behaalde succes en uw prijs? Het was een kranige pres tatie; mijn compliment namens Het Avondblad." Het meisje scheen allesbehalve inge nomen te zijn met zijn lof. Zij wisselde van kleur en van haar lach was plotse ling geen spoor meer te bekennen. Het Avondblad, zegt u? Toe, doet u het alsjeblieft niet. Ik hou er niet van in de krant te komen." Erik wierp haar een dwazen blik toe. Gusta Bjorne hij had haar naam in het programma gelezen scheen het ernstig te meenen. „Kom, kom," lachte hij overre dend, „wat geeft nu zoo'n onschuldig plaatje? Er zijn menschen, die er wat trotsch op zijn „Maar ik niet," wierp de eerste-prijs- winster hem ernstig tegen. „Toe, wilt u mij het genoegen doen, dat negatief te vernietigen?" „Als u inderdaad bezwaren hebt stemde hij met tegenzin toe. „Dank u wel," zei het meisje hartelijk, terwijl ze haar ski's opnam. „Gaat u al heen?" vroeg Erik. „Dan hoop ik, dat u er niets op tegen hebt, dat ik u vergezel naar het dorp. Ik moet den trein hebben naar Drontheim. Het spijt me voor het kiekje u stond er zoo aardig op. Enfin," besloot hij luch tig, „Peter W. zal er niets aan missen in de krant hij dweept niet erg met sport." „Peter W.?" vroeg het meisje lachend, terwijl zij hem van ter zijde aanzag. „Onze hoofdredacteur," legde Erik bereidwillig uit. „Voluit Peter Weer- heim, maar in de wandeling heet hij zóó. Het sportverslag van Zondag bezorgt hem 's Maandags altijd een beroerden morgen: hij is rheumatiseh aangelegd, weet u Hij begreep niet, waarom het meisje plotseling zoo'n pret had. „Arme Peter W„" viel zij met een schaterlach uit. „Zoo'n baas is zeker geen pretje, meneer. „Norkold," vulde hij aan. „Erik Norkold. Wat bedoelt u met dat pretje, juffrouw Bjorne?" „Géén pretje, zei ik. Ik bedoel een baas met rheumatiek. Erg humeurig zeker?" „Toch niet, volstrekt niet," grin nikte Erik. „Bij hem is het een lang durig, maar geduldig en stil gedragen lijden, zooals dat heet. Neen, werkelijk, we hebben ons niet over hem te be klagen." „Het doet me genoegen het te hooren," lachte het meisje. „Ik bedoel voor u, natuurlijk," voegde zij er snel aan toe. Zij waren aan het dorpshotel gekomen en hier bleef het meisje staan. „Hier logeer ik, meneer Norkold mag ik u nog eens danken voor de inwilliging van mijn verzoek?" „Tot uw dienst, juffrouw," antwoord de Erik ijverig. „Ik wensch u nog veel ski-successen toe en mooie prijzen." „Tot ziens, meneer Norkold," lachte het meisje en vlug als een hinde was zij in het hotel verdwenen. „Tot ziens?" mompelde Erik, terwijl hij verder ging. „Hm, dat zal ze wel uit gewoonte hebben gezegd. Maar ik zou toch wel eens willen weten, wat zoo'n aardig meisje er op tegen heeft in de krant te komen. De deur van de kamer van den hoofd redacteur zwaaide open en daarbinnen werd de lucht plotseling vervuld van een zachten seringengeur. „Dag, oom, hier ben ik," zong een vroolijke meisjesstem, die Erik haastig om deed zien. „Dag, kind, hoe maak je 'tvroeg Peter W., terwijl hij zijn nichtje een hand gaf. „Eh, sta me toe je een van onze medewerkers voor te stellen: meneer Norkold. Erik, dit is mijn nichtje Erna uit Boraas. 'n Logeetje van mijn vrouw...." Erik keek zijn oogen uit. Inderdaad, zij was het: Gusta Bjorne, die hij ont moet had in Hjaalen, en ze bloosde als een pioenroos. „Aangenaam, juffrouw Bjorne begroette hij haar onzeker, maar Peter W. viel hem terstond in de rede. „Wat zeg je Bjorne. Bjorne? Hoe kom je aan Bjorne? Weerheim heet ze, precies als ik. Erna Weerheim." Erik viel van de eene verbazing in de andere. „Pardon," stotterde hij, „ik dacht dat ik Bjorne verstond Hij ving een ondeugend-bestraffenden blik op van het meisje en maakte haas tig, dat hij weg kwam. Toen hij alleen was, kwam hij zijn verrassing spoedig te boven. Bjorne Weerheim? Wat moest hij daar nu van denken? Ze scheen een soort dubbelleven te leiden, dat nichtje van Peter W. Hij haalde zijn portefeuille te voorschijn. Daar zat altijd het kiekje nog in van Gusta Bjorne. Hij had er twee maanden ge leden onmogelijk toe kunnen besluiten het negatief te vernietigen, zonder er eerst een afdruk van te maken. Het was een soort weemoedige herinnering ge worden aan een avontuur, dat er geen LLANDUDNO Na Londen bezichtige men de his torische steden York en Chester en de beroemde universiteitssteden Oxford en Cambridge. Bezoekt de vroolijke zeebadplaatsen Scar borough, Skegness, Clacton, Blackpool, Llandudno en Southport. Geniet van de prachti ge natuurtafereelen in het Meren- district, Noord-Wales en de dalen in Yorkshire. Vraagt het geïll. boekje "Engeland Schotland". Inlichtingen omtrent de verschillende goedkoope biljetten bij de voornaamste reisbureaux. Reist geriefelijk overdag via Vlissingen-Harwich of 's nachts via Hoek van Holland-Harwich LONDON NORTH EASTERN EN LONDON MIDLAND AND SCOTTISH RAILWAYS Bezoekt het nieuwe Britsche Informatie bureau voor Nederland, 78, Leidschestraat, Amsterdam ZONDER SCHEERMES onaangename oniharingsmiddelen Men Nieuwe „VIETO" rechtstreeks uit de tube. Daarna atwasschen met water en ieder spoor van haar is verdwenen. Geen onaangename reuk. Geen omslachtige behandeling. De huid blijft zacht, blank en glad. Geen leelijke stoppels zooals een scheermes achterlaat. Gebruik nooit een scheermes, het haar groeit daardoor sneller en grover aan. De moderne, zindelijke, snelle en ge makkelijke manier om ongewenscht haar te doen verdwijnen is Nieuwe „VIETO". GRATIS: Door een speciale over eenkomst kan elke lezeres van dit blad een speciaal pakket NIEUWE VIETO ABSOLUUT KOSTELOOS bekomen. Zendt 10 cent in post zegels ter dekking van porto, verpak king en andere kosten. Adres: B. Meindersma (Afd. U14), DenHaag.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 30