Geneesmiddelen en Geneeswijzen v c L- M VERLIES LEE LIJK VET DRUIVENZOUT f ander insecten middel zoo lel Uk WÊ HH doodelijk is als Annonces betreffende 35 Méda trok een pistool en schoot. De Robespierre gewoond had, werd er een kogel trof Robespierre in zijn linker- komediestuk opgevoerd: furies dansten benedenkaak. Hij viel van zijn stoel. Er rond; een kind stond klaar met een werd geschreeuwd: Vive la république!" emmer ossenbloed; met een bezem Grenadiers drongen aan, Robespierre's sprenkelde het druppels tegen het getrouwen verspreidden zich en tracht- huis. Robespierre deed zijn oogen dicht, ten te vluchten. Het tumult was on- ('s Avonds gingen die danseressen naar beschrijfelijk. Lebas schoot zich door de gevangenis, waar de hospita van 't hoofd. Robespierre junior sprong uit Robespierre opgesloten zat. Zij riepen, het raam zwaargewond werd hij dat zij de weduwen waren van Robe- opgenomen. De kreupele Couthon pro- spierre's slachtoffers. Zij bleven dreigen beerde de trap af te komen, maar kreeg en dwingen, tot de poort openging, toen een kogel na en viel neer. Bij 't aanbreken van den dag werden de arrestanten weg gevoerd, naar de Conventie. Nog een uur lang lag Robe spierre bewusteloos op een tafel. Toen deed hij zijn oogen open. Het bloed stroomde uit zijn mond. Een chirur gijn kwam hem verbinden. Daarna liet Robespierre zich van de tafel glijden en ging hij op een stoel zitten. Hij keek rond,maar zei niets. Hij werd naar de Concierge- rie overgebracht, en 's middags sprak de Cbf-V- ~c- /•str-ir. Ktf** iliij iim "ttr, /*«■-«« to.«C? wj- \J Facsimile van Tiet handschrift van Robespierre, den zedenmeester der Fransche revolutie. drongen zij binnen, worgden de oude vrouw en hingen haar op aan de gordijnroede.) Robespierre be reikte het Plein der Revolutie. Met vas ten tred beklom hij de trap naar liet schavot. Een beuls knecht (was het de zelfde, die Charlotte Corday in 't gezicht had geslagen?) ruk te ruw den doek weg, die de gewon de kaak tegenhield. Een oogenblik zag de volksmenigte Robespierre, bleek, met open mond.. Toen klonk er een doffe slag. Het hoofd van Maxi- Revolutionnaire Rechtbank over hem milien Robespierre was gevallen en en zijn medegevangenen het dood- werd aan de dolle menigte getoond, vonnis uit. En er was weer vreugde in Parijs. Van vijf tot zes uur duurde de som- Ntet enkel onder het gepeupel dat bere en trage rit der karren, door de juichte bij iedere terechtstelling en smalle Rue St. Denis, de Rue de la maakte van ieder drama een kermis. Ferronnerie en heel de Rue Saint Maar vreugde vooral bij eenieder, die Honoré. Dat was een afgrijselijke ten- walgde van gruwelen, en meende, dat toonstelling. Afgrijselijk in meer dan er nu maar eens rust en orde moesten één opzicht. Het waren stervenden en komen. Maar die waren er nog lang gewonden, ellendige, bloedende lieha- niet. Er was geen soliede regeering, men, die men aldus vertoonde aan het geen centrale macht, geen vaste politiek, volk. Om de lichamen overeind te hou- Parijs maakte alleen maar pleizier den had men ze, met touwen om lede- reactie na de treurigheid van het schrik- maten en romp, aan de spijlen der bewind der deugd. Tal van gevangenen karren vastgebonden. Het gehort en werden in vrijheid gesteld. Uit allerlei gestoot over de Parijsche straatsteenen schuilhoeken kwamen menschen te moest een voortdurende marteling voor voorschijn. De jeunesse dorée trok de de veroordeelden zijn. Erbarming was straten door, met teekenen van rouw ook dien dag een woord, dat men niet over de slachtoffers, van de terreur en kende. knuppels voor de schedels van sanscu- Robespierre zat met een vuilen doek lotten, die kwaad mochten willen om zijn hoofd. Die bebloede doek steun- De man, die ernstig en wanhopig had de zijn kaak. Hij hield zich dapper. Zijn getracht, een staatsorde naar eigen oog bleef droog en zijn blik strak. deugdbegrip door te drijven, had on- Niets werd hem bespaard. Toen de wetens den revolutionnairen geest ge- karren langs het huis reden, waar knakt. - E. H. Zorg ervoor, dat ook U,,het 1939-figuur" hebt Een nieuwe mode is ontworpen voor gezonde, slanke figuren. Leelijk vet moet plaats maken voor gezonde aantrekkelijkheid. Gezonder menschen" is het parool van dit jaar Wilt U HET IDEALE FIGUUR 1939 hebben, begin dan vandaag nog met Wex. Eiken morgen twee theelepels van dit nieuwe zout in een half glas water, neemt het overtollig vet weg en geeft U tegelijkertijd nieuwe gezond heid en energie. Wex geeft een heerlijken, mousseerenden drank, uitsluitend bestaande uit druivensapderivaten, gecombineerd met zuivere zouten om het mousseeren te bevorderen. Wex is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten in doozei? van 6 stuks voor 40 cent of een groote flesch voor 1.20 Gratis briefkaart naar Heerengracht MOUSSEEREND UJaaröm\ Flit doodt beslist, omdat Flit een combinatie is van onovertroffen insectendoodende middelen. Elke busFlit bevat een product, waarvan de krachtige werking bewezen is. Eisch dus Flit en weiger ieder twijfelachtig namaakproduct. De Flit-soldaat is Uw waarborg. VERTEGENW.KERKHOFF Co. - NASSAUKADE 373 - AMSTERDAM w meren Tijdens de terreur werd te Nantes 'n moeder met haar vijf dochters zonder eenigen vorm van proces onthoofd. Den volgenden dag stierf de beul, omdat hem de schanddaad te zeer had aangegrepen. worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van het stempel „Geen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmiddelen en Geneeswijzen, waar van het Secretariaat is gevestigd Segbroek- laan 33, 's-Gravenhage.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 35