JUNIBRUID? Wat draagt onze De sluier wordt gewoonlijk uit het gezicht gedragen. In om land ziet men het liefst effentule, waarvan men voor een langen sluier drie meter rekent van af den schouder. Over het algemeen wordt de bruids sluier uit het gezicht gedragen. In Londen echter tracht men neven staande mode te laneeeren. enigvuldig zijn de vragen ten aan dien van het bruidstoilet. Van daar dat we de materie in drie deelen zullen splitsen en ons heden willen bepalen tot het officieele witte bruidsge waad, om de volgende week te komen met de bruidsmeisjes en daarna met een paar aardige pakjes en japonnen, die een goed figuur zullen slaan bij den ge- wichtigen tocht naar stadhuis en kerk. De witte bruid, symbool van reinheid en jeugd; men zou kunnen zeggen, dat bet eigenlijk niet beelemaal meer past in onzen tijd van nuchtere zakelijkheid en toch is het opvallend hoe dat witte bruidsgewaad met den dag populairder wordt. Vandaar dan ook dat zoo menig aanstaand bruidje zich tot ons wendt met de vraag of zij, gezien de beschei den maatschappelijke positie van haar ouders of aanstaanden man, eigenlijk wel in het wit mag trouwen. Hoewel het heel erg moeilijk is om een oordeel te vellen over gewoonten in kleine plaatsen, luidt onze raad toch steeds dat, indien het bruidje en haar aanstaande man bijzonder gesteld zijn op dat symbolisch wit en in dien deze luxe-uitgave (dat blijft het witte bruidskleed, óók als men het later veran dert en laat verven) verantwoord is en niet gaat ten koste van een of ander nuttig gebruiks-voor- werp, de hartewensch van liet bruidje zwaarder moet wegen dan vooroordeelen, die eigenlijk al lang uit den tijd zijn. Om ons verder tot practi- sehe,on derdeelen te bepalen zullen we eerst eens de ver schillende materialen onder de loupe nemen. Crêpe satin wordt tegenwoordig niet al leen meer aan de doffe zijde gebruikt, doch ook aan de glanzende. Dit is 'n gevolg van het feit dat de Parijsche modehuizen, die met Enge land voorop staan wat be treft de bruidsmode, veelal werken met zwaar glanzend satijn. Ook dunne ijle stof fen als mousseline de soie, organdie en zelfs tule worden verwerkt voor me- terswijde rokken, die soms Een bruidstoilet van witte tule met valencienne-kant, waarvan de korte mouwen gemakkelijk in lange gewij zigd kunnen worden. Witte bloemen in een manchet van valencienne- kant als bruidsbouquet, terwijl de sluier bevestigd is aan een kransje van oranjebloesem. Crêpe satin blijft een geliefd materiaal, dat tegenwoordig zoowel aan den doffen als aan den glanzenden kant gedragen wordt. over een discreet rnischende tafzijde vallen. Kant wordt op het oogenblik meer als garneering gebruikt dan voor het heele toilet, daartegenover zien we een uiterst fijne jersey en een heel enkele maal wordt zelfs witte piqué gebracht. Deze laatste stof eischt, juist omdat zij zoo pretentieloos is, een hijzonder goede coupe en zal wel nooit populair worden. Met zilverdraad doorwerkte lamés raken op den achtergrond, daartegenover zien we tamelijk veel de weer moderne, maar nogal kostbare gebrocheerde zijde en ook moiré. Als een goede raad voor het aan staande bruidje diene, dat zij tevoren moet nagaan of een heel zacht ivoor haar niet beter staat dan krijtwit. Hoewel de mode verschillende modellen brengt met een bescheiden décolleté en korte mouwen, waarhij dan lange handschoenen gedragen moeten worden, staat toch vast dat een bruid nooit gedistin geerder is dan wanneer zij een aangesloten hals en lange nauwe mouwen draagt. De sleep wordt gewoonlijk aangeknipt, terwijl de sluier naar keus lang en kort gedragen kan worden. Voor den langen sluier rekent men gewoonlijk drie meter vanaf den schouder, zoodat de drie meter breede tule de heele gestalte als het ware omhult. De korte sluier staat positief beduidend minder elegant, doch wordt nogal eens gebracht op zeer wijde japonnen van mousseline de soie of tule. Over het algemeen wordt de sluier niet voor het ge laat gedragen, doch met een dia deem of een kransje van witte bloempjes op liet kapsel bevestigd. Practisch is het om een kleine réticule te maken van hetzelfde ma teriaal als voor de jurk gebruikt werd. Juist omdat de bruid al een bouquet te dragen heeft weet ze ge woonlijk geen raad met een taschje. Wat betreft de bruidsmeisjes, zoo stellen we ons voor, om de volgende week een paar geschikte jurken voor haar te brengen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 38