J 1 MUZIEKCONCOURS 5 Z E E LA N D FOTODIENST: BADHUISSTRAAT 5, TEL. Nr. 81, VLISSINGEN Met groote aan dacht luisteren de streekbewoners naar de mooie muziek. En de muzikanten doen extra hun best om een prijsje in de wacht te sleepen. Luisteren en kaarten gaat Om de kosten te bestrijden worden bloemetjes verkocht, best samen. Wie zou zoo'n aardig verkoopstertje hunnen- afwijzen f Zeeuwsch- Vlaanderen heeft met de zuiderburen gemeen dat het een muzikale streek is. Ieder dorp heeft zijn muziekkorps, dat te zijner tijd de dorpelingen op uitstekende concerten tracteert. Maar één keer in het jaar hebben de verschillende vereenigingen hoogtij, als in een of an der dorp een muziekcon cours wordt georganiseerd en dan komen met de ver eenigingen de dorpelingen mee om het feest mee te maken, en te luisteren naar de prestaties der gezel schappen uit de verschil lende dorpen. Dan wordt er onderling vergelekenen er wordt genoten van het geen ten- beste wordt ge geven door de muzikanten, waaronder allicht een fa milielid of kennis geleld wordt. Op en om het con coursterrein heerscht er dan de prettigste stemming. Een stemming die nog feestelijker wordt wanneer de jury de behaalde cijfers bekend heeft gemaakt, en op het welslagen en het resultaat, een eerste of een lagere prijs, een extra- glas schuimend hier wordt gedronken. Overzicht van het terrein te Nieuwvliet met de groote belangstelling, waar de vorige week een goed geslaagd muziekcon cours werd gehouden. 't Ligt niet aan de muziek, dat iemand een dutje doet tijdens liet feest.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 9