ZEEUWSCHE SPORT Te IJzendijke had de vorige week een groote wielerwegwedstrijd plaats, waarvoor buitengewoon veel belangstelling bestond. Overzicht tijdens het vertrek van de renners, waaruit blijkt, hoe druk het was. Aankomst van de eersten. In een heftigen strijd gaan drie renners aan den kop de laatste ronde in. We weten liet al jareu. dat bij de voetbalsport vele onberekenbare factoren gewicht in de schaal plegen te leggen. Daarom stranden prompt de meeste prognoses én daarom winnen de zwakken van de sterken. Er is nu echter een nieuwe onberekenbare factor bijgekomen en dat is de K.N.V.B.We hebben het genoegen twee promotie-afdeelingen in Zeeland te zien spelen en bij de vaststelling van de programma's wordt bij de ééne al zonderlinger gewerkt dan bij de andere. Als we beginnen met Middelburg, dat na twee uit wedstrijden drie thuiswedstrijden kreeg, om ten slotte nog eens naar Helmond te moeten reizen, dan zal men het er over eens zijn, dat zoo'n samenstelling niet erg gunstig en verre van logisch is. We kregen toen de allerzonderlingste manipulaties, waarbij een wedstrijd binnen een tijdsbestek van een paar dagen werd vastgesteld, weer uitgesteld, nog eens omgezet en ten slotte op het allerlaatste oogenblik toch maar weer verschoven. Als nren dan nog weet, dat drie wedstrijden waren vastgesteld binnen een tijdsverloop van tien dagen (Hemelvaartsdag met tusschengelegen Zondag en Pinksteren), wat toch ook van het goede te veel genoemd mag worden, gezien de belangrijkheid en daarom het vermoeiende van deze wedstrijden, zal men moeten toegeven, dat het heel wat beter gekund had. In de andere promotie-afdeeling was het Breskens, Middelburg-Bleijerheide 3-0. In den thans laatsten thuiswedstrijd abusievelijk hadden we den wedstrijd van de vorige week reeds als zoodanig betiteld heeft Middelburg een overwinning weten- te .behalen op Bleijerheide. Het bleek van de zijde van Middel burg een proef met jonge spelers, die dus geslaagd mag heeten. Een moment uit dezen wedstrijd. De keeper van Middelburg redt. dat de Zeeuwsche kans moest verdedigen en we waren zoo ongeveer tot een beslissing gekomen, toen de K.N.V.B. plotseling Eiland Boys nog eens toeliet tot deze promotie-afdeeling. Men zal het, geval Eiland Boys kennen. Dit elftal speelt m 3 B en werd tweede met als kampioen boven zich Vlissingen 2, dat van promotie-rechten afstand deed. Eiland Boys vroeg om in de rechten van Vlissingen 2 te mogen treden, wat geweigerd werd. Eiland Boys protes teerde hiertegen en werd door tallooze clubs gesteund. Een protest was hier niet op zijn plaats, omdat een gunst was afgewezen, maar zeker geen recht tekort gedaan. Hoe het ook zij, na dit „protest" gaf K.N.V.B. toe en Eiland Boys speelt de wedstrijden mee. Wij zullen geen oordeel geven over het al of niet gerechtvaardigde van de toelating van Eiland Boys, maar meenen, dat we in de ioopende promotie- competities den K.N.V.B. toch wel als extra-onbe- rékenbaren factor mogen betitelen. En hoe staan dan nude papieren? Middelburg is uitgeschakeld, wat we in ons vorige artikel als de meest logische verwachting gaven. De super-opti misten kregen dus ongelijk. Eu nu sloeg Middelburg j.l. Zondag plotseling het Limburgsche Bleijerheide met 3-0, dank zij een gewijzigde opstelling, waarin de jeugd een plaats vond. Jammer genoeg is Middelburg te laat tot deze opstelling gekomen en het kan slechts een aansporing zijn om verder te onderzoekeu, wat er voor reservemateriaal beschikbaar is. Intussclien wordt in Limburg en Brabant de strijd om de begeerde plaat sen uitgevochten en het spant er nog geweldig. Daarbij hebben Lhnburgia en Helmond o.i. de beste papieren, al zijn beslissingskampén lang niet mtgesloten. Breskens stelde andermaal teleur en verloor nu op eigen veld van Alliance met 3-4. Voor de rust dreigde het een débficle voor Breskens te worden en het verwonderde ons werkelijk, dat Breskens zich nog zoo goed herstelde na de rust. De wijzigingen in het elftal, juist aan gebracht op een moment, dat Breskens overwicht kreeg, bleken geen (verl>ete- ringen en waren daarom o.i. fout. Nog heeft Breskous niet alle kans verloren en we gelooven zelfs nog aan hef bereiken van de tweede klasse, vooral nu Breda gelijk speelde tegen Eiland Boys. Deze laatste uitslag was, een verrassing, daar algemeen een fiksche nederlaag voor Eiland Boys verwacht werd. Breda heeft nu o.i. zijn beste kans verspeeld, •terwijl Eiland Boys ondanks deze. mooie prestatie o.i. kansloos blijft, zoodat Breskens en Alliance de favorieten blijven. Nog een moment uit den wedstrijd Middelburg- Bleijerheide. Middelburg maakt zijn eerste doelpunt. Breskens verloor van Alliance met 2-3. Toch heeft eerstgenoemde nog een goede kans voor het tweede klasserschap, daar twee candidaten promoveeren. Een moment uit dezen wedstrijd. liet elftal van Walcheren 1, dat door een overwinning op I lissingen Til wel haast zeker kampioen wordt van den /-li., Jste klasse, zoodat dit elftal het volgend jaar in de derde klasse van den K.N.V.Ii. zal komen. I!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 14