ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo! hallo! hior is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat de nieuwe burgemeester tijdens de installatie-plechtigheid gewaagde van een wethouder elders, die liever drie runderen dan één burgemeester aan den ketting legde. In Middelburg heeft men minder toreador-begaafdheden. De vroede va deren in het bijzonder houden wel van gekeuvel over koetjes en kalfjes in dn schaduw ran de eerst door hen opgezette hoornen, maar het kordaat vatten van koeien bij de hoorns behoort niet tot hun fort. Onze medewerker te Goes seint ons, dat de Goesche raadsleden, die de keus kregen tusschen gratis consumptie en maaltijden of vier gulden op den dag dat zij in een stembureau zetelen, met hartstocht zich verklaarden voor het zilveren „poppen-kwartet". Een der heeren, die 'n neef in den Oost heeft, zal informeeren, hoe een inlander het daar klaarspeelt om van vijf cent per dag te leven. Wij vernamen uit 's-Gravenpolder, dat. de vroedschap, tegen alle wenschen en adviezen van de Volksgezondheids inspectie in, eenparig zich verklaarde voor het handhaven van de bedsteden in de nieuw te bouwen woningen. Men moet dit met begrijpend oog gadeslaan. Zoo'n bed-stede is in zulke dorpen vaak het eenige wat nog aan de stad herinnert! Men meldt ons uit den zak van Zuid- Beveland, dat een Hollandsche dame het stoute stuk bestaan heeft om van Rotterdam naar Hoedekenskerke te wandelen. In een interview verklaarde deze kwiekvoetige juffrouw aan een Zeeuw schen journalist, dat 't. groote doel haar kracht gegeven had om tot het eind te volharden. Sommigen vreezen nu voor gevallen van hoogmoedswaanzin in genoemd dorpje Men vertelt ons uit Ierseke, dat onder don Thoolschen dijk op 1 Juni een visscher met laarzen aan het ongeluk had uit zijn roeiboot te rollen. Het is wel een buitengewone opening van het hengelseizoen. als de visch den visscher vangt! Inmiddels wees het onderzoek uit dat het tijdelijk slachtoffer der vinnige vischjes geen stukje in zijn laars had! Uit St. Jansteen schrijft men ons, dat er onder de kinderen een goedaardi ge wijnpokken-epidemie is uitgebroken. Acht jaar geleden is deze gemeente geteisterd geworden door de water pokken. Hieruit mag afgeleid worden, dat men het dieptepunt van de crisis te boven is en er nu meer welvaart heerscht. Met algemeene stemmen heeft de raad van Kapelle het verzoek afgewezen van den Zangersbonds „Zang veredelt", om in Juli officieel ten stadhnize te mogen worden ontvangen. De bond van vocale musici heeft, den raad nu gewezen op de vreeselijke ge volgen, welke dit besluit na zich kan sleepen. Bij te. droge kelen moeten er n.l. tijdens liet concours wel wanklan ken voorkomen. Tot de volgende week, dames en lieeren Walcheren heejt met Pinkster-drie weer alum zijn ringrijderijen gevierd. En het mooie weer lokte de feestgangers bij drommen naar de traditioneéle volksfeesten. ViB. Een tweepersoons-driewieler, die dertig km. met gemak kan halen, is een meer praetisch staaltje ran 't vernuft van den IJzendijkschcn constructeur den heer Parijn. In den winter kan het voertuig ook als slede worden gebruikt en kan er dezelfde snelheid mee worden bereikt. Te IJzendijke vierde het echtpaar P. F. de Euisscher- de Witte onder groote belangstelling de vorige week zijn gouden bruilap. Een misgreep op de Nieuwlandsche ringrijderij. Aan de versiering van hun paarden was door sommige deelnemers veel zorg en moeite besteed. De Walchersche paarden hielden op zoo'n warmen Pinkster-drie ook liever feest in Koudekerke dan op het land uit werken te gaan.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25