KRUSCHEN SALTS S hib hebt U een Brillont voor noodig c\y%\ Moe en uitgeput dag-in dag-uit. Nu weer volkomen fit! toedercrême Haar eerste nederlaag; 26 De Brillont met het heldere zoekerbeeld, anders kunt U zulke snelle acties nietvast- leggen I Voigtiander Brillont camera's, met de wereldberoemde Voigtiander objectieven, 3-punts-insteiling, raam- en sportzoeker, maken goed fotografeeren tot een kinderspel. En zij zijn zeer laag in prijs, met Voigtar 7.7, aut. ontsp. fl. 28.- Voigtar 6.3, aut. ontsp. fl. 33.- Met zichtbare scherpin- stelling en Voigtarlens in Compur tot l/oOO sec. slechts fl. 79.- Elke week een camera plus 20 andere prijzen I Een nieuwe wedstrijd voor cjebruikersvan Voigtiander film. Wedstrijd-formulieren en camera prospecti gratis verkriigbaar bij Uw fotohandelaar of bij den Impor teur Fa. J. P. Vos, Nieuwe Haven 94, Rotterdam, Tel. 15000. 100 JAAR FOTOGRAFIE 99 jaar camera's Voigtiander film 100 zekerheid Uw slapheid. Uw lusteloosheid, Uw gebrek aan energie en eetlust, Uw hoofdpijnen, het zijn even zooveel aanwijzingen dat Uw lever, nieren en ingewanden, wier taak het is Uw bloed te reinigen, te traag werken. Daardoor zullen afvalstoffen zieh in Uw lichaam ophoopen. Deze zullen Uw bloed verontreinigen en Uw energie ver lammen. Dat kan zelfs tot rheu- matiek leiden! Maak een eind aan Uw klachten! Reinig Uw organis me door een kuur met Kruschen Salts. Kruschen Salts bevat zes minerale zouten die doordringen in elke cel van Uw lichaam en lever, nieren en ingewanden aansporen tot hernieuwde activi- Tien tellen zijn voldoende. Een vleugje op Uw vingertop en in een oogwenk heeft Uw gelaat een jeugdig frissche en voornaam matte teint. Opgewekt en zeker gaat U aan den arbeid. Die dag brengt U succes. Voor ieder type een passende flat teuze tint. In tube's 35 cent. Per potje met spiegel 75 cent. teitDeze verjongde organen zul len het schadelijk teveel aan zuur uit Uw lichaam filteren. Friscli, jeugdig bloed zal door Uw aderen stroomen en mét het verdwijnen van het zuur zullen Uw klachten ophouden om plaats te maken voor jeugdige energie en stralende ge zondheid. Koop nog heden een flacon Kruschen en neem de be roemde „dagelijksche dosis", zoo veel als op een cent gaat. Over eenigen tijd zult U met dankbaar heid terugdenken aan den dag, waarop U dat eerste schepje Kru schen in Uw ochtendthee hebt genomen is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.40, ƒ0.75 en ƒ1.60 (extra groot pak). Fabrikanten: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756. Vervolg van blz. 23 Wij samen zouden alles, alles kunnen gewoonlijk. Hij wou zich een glas whisky hebben. inschenken, maar op het laatste oogen- Bel me zoo gauw mogelijk op. Ik blik bedacht hij zich. brand van nieuwsgierigheid te hoeren 'n Enkelen keer had hij vroeger wél hoe je 't vindt, 't Zijn maar kleine ge- 'ns een scène met 'n vrouw gehad, maar schenken.... maar al mijn liefde komt dat was niets in vergelijking met wat er nog hij. Andrea." er gebeurde, toen Andrea binnenkwam. Zij probeerde een onverschillige, non- Dimitri was ontroerd en diep bewo- ehalante houding aan te nemen, maar gen.maar tevens ook woedend. Dat zij werd daarin gehinderd door 'n duurde echter slechts heel even. Opeens koffer, die vrij zwaar scheen te zijn. voelde hij zich zeldzaam los van alles. ...Ie bent beleedigend, Dimitri! Nee, Hij kon Andrea en zichzelf bekijken, nee, dat hoef je niet te ontkennen. .Ie alsof het twee voor hem volkomen doet-, alsof ik je met zoo'n paar prullen vreemde mensehen gold. heb willen koopen." „l)at meisje gaat haar eerste groote „Neen,. Andrea, ik veronderstel niet, nederlaag tegemoet," mompelde hij. dat je zou knibbelen over den prijs Hij bleef stil zitten. Langzaam en dui- van iets dat je met alle geweld wilt delijker dan ooit te voren kwam in hem koopen, net- zoo min als je zou de herinnering op aan 't „huis", waarin treuren over 't geld, dat het je zou hij met Oonstancia gewoond had. C'on- kosten, om iemand, dien je beu bent, stancia had hun kamer ook in antieken weer kwijt te raken," antwoordde hij stijl gemeubeld, maar misschien waren koel. alle meubels bij elkaar nog niet zoo duur Met 'n plof lief zij den koffer vallen, geweest als de goedkoopste jachtprent Een wolk van roodgoud vossenbont daar aan den muur. Voor 't eerst sedert vloog door de lucht en kwam terecht langen tijd bespeurde hij 'n pijnlijk op de groene sofa. waarmee 't. bont een verlangen naar 'onstancia, aan wie hij prachtig kleurcontrast vormde. Ze droeg zoo goed als niets had kunnen geven, onder haar mantel 'n eenvoudige avond- al had hij haar ook alles geschonken, japon van witte zijde; deze zou zeer wat hij met z'n handen verdiende, geschikt geweest zijn voor 'n intiem, ('onstancia.... zij had hem niets huiselijk dineetje, als Andrea haar sma- kunnen geven dan haar eigen, zwakke ragden thuis had gelaten, persoonlijkheid'. Zij had hem begrepenVoordat Andrea begon te praten, zij was geworteld in zijn verleden, schoot hem 'n zonderlinge gedachte zij had vast geloofd in zijn toekomst..door 't hoofd. „Ik heb nog nooit iemand „Ik heb me nog nooit zoo oud ge- gezien, die zoo uitdagend was als zij," voeld en zoo hopeloos als nu," mom- peinsde Dimitri. „Ondanks haar jeugd pelde hij. Op dat oogenblik rinkelde de heeft ze toch een zekere waardigheid telefoon. Vermoeid stond hij op. over zich. Catharina de Groote moet „Dimitri, ik heb zooeven Willis op- bij het begin van haar loopbaan onge- gebeld en van haar gehoord, dat je al veer ook zoo geweest zijn." weg was." „En ik hen nog wel uit het huis ge- „Ja, Andrea, dat is zoo." slopen alsof ik een dief was," zei Andrea „Je bent kwaad op ine. Dat hoor ik toen. „Ik heb een taxi moeten nemen aan je stem." en m'n eigen koffer gedragen! Als ik „Heelemaai niet. Maar je zult al die met mijn eigen chauffeur was gekomen, mooie meubels beslist moeten laten dan zou je nog heel wat nijdiger zijn weghalen, lieveling. Je vindt 't misschien geweest dan nu al 't geval is. Men had gek, maar ik heb toch liever m'n twee me best kunnen berooven of ontvoeren, leunstoelen en mijn kapotte sofa terug." Er had van alles met me kunnen ge- „Dat kan niet. want dan zou ik me- beuren." zelf meer dan bespottelijk maken. En „Je had die smaragden beter thuis dan zou er over mij heel wat erger ge- kunnen laten, dan was daardoor de sproken worden dan ze ooit gedaan kans op een berooving minder gewor- hebben en dat praatje zou van die den. Vergeef me, lieveling, dat ik zoo schilders- en behangerswinkels vast- en onhoffelijk ben, maar waarom heb je zeker z'n weg vinden naar de kranten, eigenlijk dien koffer meegebracht.'?" Daar komt nog bij, dat ik jouw spullen Andrea begon te schreien. Ze snikte aan den huisbewaarder cadeau heb heftig. Dimitri kreeg spijt, dat hij haar gegeven. Ik heb hem wijsgemaakt, dat zoo onhebbelijk had behandeld, jij en ik geërfd hadden van een over- „Ik heb mijn leven lang nog niet zoo grootvader. De kranten noemen mij hard moeten werken als vandaag," zei niet voor niets „de Staalprinses". Toen ze t-usschen tranen door. „We hadden ik nog kind was, vond ik dat wel die jaclitprenten eerst op den anderen prettig." muur gehangen, maar dat heb ik laten Ze deed haar best op lichten, half veranderen, omdat ik dacht dat ze op spottenden toon te blijven praten, maar dien muur beter stonden. Allemaal, haar stem werd hoe langer hoe on- omdat ik graag wou, dat alles zoo goed vaster. mogelijk tot z'n recht kwam. En nu. „Jij matigt je heel wat meer aan dan nu wil je, dat ik naar huis ga. Het laat eenige prinses, die ik ooit in mijn leven jou koud hoe ellendig ik me voel. Ik ontmoet heb." denk, dat je me al beu bent, dat je „Het werd tijd, dat iemand zoo alleen voor je eigen plezier 'n beetje tegen jou optrad, Dimitri." met me hebt gespeeld. Misschien zit er „Dank je, maar daar ben ik 't niet nog 'n heel stel knappe meisjes avond mee eens. Ik heb me tot nog toe zonder aan avond op 'n telefoontje van je te ile bemoeizucht van anderen heel goed wachten of ze mee uit mogen." weten te redden en ik wil daar 't liefst „Een heel dozijn, Andrea, zei Dimi- zoo mee doorgaan." tri schamper. „Ik kom meteen naar je toe, Dimi- Ze sloeg met haar vuisten op de sofa. tri." „Nou, maar ik blijf niet thuis op je „Schitterend. Dan kunnen we ook wachten! Ik kom regelrecht hier naar afspreken, wat er met ilie meubels moet toe. Ik heb den sleutel aan den huis- gebeuren." bewaarder gevraagd." Toen kalmeerde zij opeens 'n beetje. „Wat is het voor Dimitri slenterde naar de sofa terug dien man 'n heerlijke dag geweest! Hij en stak een van zijn eigen sigaretten aanbidt me gewoonweg! En ik mag hem op. Hij moest hoesten; het scheen dat hij ook graag. Hij heeft twaalf kleinkinde- meer last had van zijn longen dan ren. Stel je voor! Hij zal een portret van

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 26