DE RAMP VAN DE THETIS Negenennegentig dooden De staart van de verongelukte Thetissteekt boven het water uit. Beddingsschepen varen machteloos om den onderzeeër heen. Onder: Kapitein Oram, blootshoofds in lichte overjas, die door middel van het Dams-apparaat ontsnapte, leidde de pogingen om de bemanning der gezon ken Thetis" te redden. De zwaar beproejde mevrouw Bolus, de vrouw van denverongelukten commandant der „Thetis", vond nog kracht genoeg om de familieleden der bemanning te troosten. IKTog nauwelijks eenige weken geleden werd de |N| wereld opgeschrikt door het verschrikkelijke lot dat de bemanning van de Amerikaansche duikboot „Squalus" trof, toen 't schip onderdook en op eigen krachten niet kon terugkeeren. Een twintig tal mensclien verloor bij deze ramp het leven de rest van de bemanning kon door een duikerklok worden gered. Thans is het de Engelsche onderzeeër „Thetis", die met meer dan honderd man aan boord op een oefentocht uitvoer en aan de verraderlijkheid der golven ten prooi viel. Negenennegentig jonge menschen stierven een ontzettenden verstikkings dood in een enge ruimte, waaruit geen ontsnappen mogelijk was. Slechts vier hunner bereikten door middel van het Davis-apparaat veilig de oppervlakte der zee. Bij een ramp van dergelijken omvang gaat de sympathie van heel de wereld uit naar de nabe staanden der verongelukte bemanning. Hoe opge lucht zullen ze geweest zijn, toen het bericht binnen kwam dat men de „Thetis" gevonden had en de red ding nabij wasSlechts weinige uren later moest de Britsche admiraliteit melden dat deze hoop ver vlogen was en sloeg de blijde verwachting om in algemeene verslagenheid. Links: Lichters worden naar de plaats des onheil8 gesleept.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 28