RIDDER VAM DEM j DERDEN STAND OVOM/ILTI Doe als wij Hm BELANGRIJK 32 Out) Sandtl IDatcr Frankrijk# vijanden werden op 't eene slagveld na 't andere verslagen: meer en meer werd Napoleon de afgod van Frankrijkhei uur, waarin hij den greep kon doen naar de staatsmacht, was nabij. Napoleon voor de pyramiden tijdens den veldtocht in Egypte, dien hij moest afbreken om in Parijs orde op zaken te gaan stellen. De insurgenten hadden de Rue St. in de nieuwe volksvertegenwoordiging; Honoré, de Place Vendöme en het maar zij kregen den ontevreden afkeer Palais Royal bezet. Tegen half vijf van het volk mee in hun nieuwe ambts- 's middags trokken zij eindelijk op naar periode. De hechte steun der regeering de Tuilerieën. De voorste rijen droe- was liet, leger. Wie hoog genoeg had gen het geweer onder den arm, den gestaan, om den toestand te overzien, hoed op de bajonet, alsof het naar een had reeds in 1795 kunnen voorspellen; verbroederingsfeest ging, en niet naar weldra zal er een militaire heerschappij een bloedigen strijd met de troepen der in de plaats treden van de bankroete Conventie. Uit een huis vielen een paar volksheerschappij. schoten niemand wist, van welke Wie het leger in handen had, die partij. Toen donderden onmiddellijk ook had Frankrijk in handen. Wie de vijan- de kanonnen van Bonaparte. Met het den van Frankrijk versloeg, werd de schroot sloegen angst en verwarring in gezegende der natie, de rijen der opstandigen zij trokken „Soldaten!" begon Napoleon Bona- zich snel terug, vochten hier en daar parte de eene toespraak na de andere nog even, trachtten nog barricades op en met ieder woord werd het Fran- te slaanmaar wat beginnen geweren sche leger méér: Napoleon's leger, en knuppels tegen kanonnen? Om zes Napoleon versloeg Frankrijks vijan- uur reeds was de Conventie overal over- den op het eene slagveld na het andere winnaar. Of liever: Napoleon Bonaparte en door iedere overwinning werd hij was overwinnaar. méérde afgod van Frankrijk. Hij was de held van den dag. Hij Hij behoefde slechts te grijpen en de was een groot man. Hij blééf het, en staatsmacht was hém. werd steeds grooter. Toen hij het zijn tijd vond, gréép hij. De Conventie had gewonnen: twee E. H. derden van haar leden kregen zitting EINDE Ongetwijfeld hebt u ons spannende relaas van de Fransche revolutie gelezen J en zult u nog gaarne meerdere bijzonderheden willen weien van deze verschrikke- lijlce omwenteling', welke thans precies 150 jaar geleden een aanvang nam t en een eind maakte aan de macht van het absoluie koningschap. Wij ves- ligen de aandacht onzer lezers nogmaals op het laatste boek van de Kenne- nier Serie, getiteld: door Hector Fezandié waarin de meest aangrijpende feiten uit dit groote gebeuren op zeer romantische 5 wijze worden verhaald: het groeiende verzet van den armzaligen derden stand tegen de tirannie der rijken, de plundering van de kasteelen der edelen, de dood van koning Bodewijk en koningin Marie Antoinette, de gruwelijke September- S moorden en de opstand der boeren in de Vendie. Zóó groot was het succes t van dit boek, dat de gebonden exemplaren in een minimum van tijd waren uitverkocht en vele aanvragers teleurgesteld moesten worden. Op het oogenblik j zijn nog slechts een bepaald aantal ingenaaide exemplaren ter beschikking. J Deze roman, welke in de oorspronkelijke taal 4 gulden kost, is in de Kennemer Serie verschenen tegen den zeer lagen prijs van 30 centen voor een ingenaaid en j f voor een gebonden exemplaar in linnen prachtband (de laatste editie t 'is thans uitverkochtDe boeken van de Kennemer Serie zijn verkrijgbaar aan onze bureau's, bij onze agenten en bezorgersfranco per post na ontvangst van S 40 centen (in postzegels, per postwissel of per giro 142700) voor het ingenaaide boek aan ons hoofdkantoor Nassaulaan 51, Haarlem. neem dagelijks Ovo! Heel veel moderne menschen vergeten een zeer belangrijk dingZij vergeten namelijk, dat hun dagelijksche voeding lang geen ge lijken tred heelt gehouden met de enorme eischen, die het leven thans stelt! 't Is heusch geen wonder, dat duizenden 't tempo niet meer kunnen bijhouden en daardoor nerveus en gejaagd worden. Een onverklaarbaar ge voel van loomheid en neerslachtigheid is het gevolgEen of twee koppen Ovo per dag doen hier wonderenModerne menschen heb ben om 't leven ten volle te genieten dage lijks Ovomaltine noodig. Hoe eerder ook U er aan begint, des te beter levenskracht

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 32