m f 9 Het zwijn wordt op de plaats zelf gevild en de honden krijgen de ingewanden. Moeder Natuur heeft uitgemaakt, dat kan goeroes in Australië, krokodillen in den Nijl en pinguïns aan de zuidpool thuishooren en tot nu toe hebben de inensclien nog geen pogingen gedaan om het dierenrijk op 'n andere wijze over de aarde te verdoelen. Met de planten was dit wat anders, vooral de landbouwgewassen, maar van de dieren kennen we slechts enkele voorbeelden: den invoer van paarden door de Spanjaarden in Noord - Amerika, van konijntjes in Australië, van de muskus rat in Bohemen. In liet eerste geval was dit ingrijpen in den natuurlijken stand van zaken niet ongunstig, maar in de beide laatste zal het nageslacht den man, die zulke „dierverhuizingen" op zijn geweten heeft gehad, niet erg dankbaar zijn. Het is niet zeker, of de wilde zwijnen, die een De huil wordt noorden dichtst- bijzijnden weg gedragen. jaar of vijfentwintig geleden door een sportleven Engelsehman naar Noord-Amerika werden gebracht, daar uiteindelijk welkom zijn of niet. Een kwart eeuw lang heeft men niets van de dieren gemerkt want ze zijn losgelaten in bijna ontoegankelijk berg land, dat bovendien zoo zwaar beboseht is, dat men er nauwelijks een kudde olifanten, laat staan een troepje zwijnen in terugvindt. Maar onlangs heeft men ze toch opnieuw ont dekt en aangezien in deze streken, het Unieoi- gebergte op de grens van Noord-Carolina en Tennessee, de landbouw niet zoo intensief beoefend wordt, dat de dieren veel schade aan kunnen richten, is men voorloopig blij met deze „vondst", want 1111 kunnen de jagers hun hart ophalen. Men heeft zelfs Het einde van een suecesvoUen dag. Het zwijn wordt op den bumper van den auto vastgebonden en langs de smalle bergwegen gaat het huiswaarts. al maatregelen getroffen, dat er niet met al te veel enthousiasme op dit wild gejaagd wordt, want dan zou 't gauw uit zijn met de pret. Aangezien echter een zeug tien tot twaalf biggen per jaar werpt, is het best mogelijk, dat op '11 gegeven oogenblik die maatregelen niet meer noodig zullen zijn, omdat dan het aantal te groot geworden is en dan kan deze nieuwe „opluis tering" van de Amerikaansehe bossehen een ernstige plaag worden. De buit wordt gewogen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 7