ONS ZEELAND Burgemeesters installatie in Middelburg FOTODIENST: BADHUISSTRAAT 5, TEL. Nr. 81, VLISSINGEN De gemeentesecretaris, mr. van Veur, leest hel Koninklijk Besluit iter burgemeestersbenoeming in de plechtige raadszitting voor. Van zijn echtgenoote en beide wethouders vergezeld betreedmr. dr. van Walré de Bordes het Middelburgsche stadhuis. ■n de stad is de ontvangst van een nieuwen burgemeester nu eenmaal niet zulk een familiale aangelegenheid als op het dorp. De figuur, de persoon van den magistraat is in de stad niet van zulk een persoonlijk belang voor iederen burger, contact zal er voor velen, voor de meesten niet bestaan. Op het dorp is daarom zoo'n installatiefeest van zooveel grooter hartelijkheid en inti miteit. Maar te verrassender was daarom het medeleven van de Middelburgers bij Het Middelburgsche muziekcorps bracht voor het stadhuis den nieuwen magistraat een serenade. Met een belangwekkende rede aanvaard de de nieuwe burgemeester zijn ambt. En na afloop van de plechtigheid wer den het bestuur en de directeur der muziekvereeniging aan den nieuwen burgemeester voorgesteld Van het bordes luisterde de ge huldigde burgemeester toe. de intrede van mr. dr. J. van Walré de Bordes, den derden burgemeester, dien de Zeeuwsche hoofdstad in weinige jaren in haar weidseh stadhuis ziet zetelen. Deze ontvangst bracht de hooge verwachtingen tot uitdrukking, welke Middelburg van zijn nieuwen magistraat, van zijn persoon, zijn toewijding en zijn arbeid koestert. Mogen die ver wachtingen ten volle in ver vulling gaan.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 9