De Olympische dag Het openingsnu nemer van den Olympischen dag bestond uit hei optreden van 1100 turners. Overzicht tijdens de vrije oejeningen. De voetbalwedstrijd Bond self tald'oego-Slaviê 1-1op den Olym pischen dag. Foto van het moment, waarop de gasten hun eerste en eenige doelpunt gaan scoren. Fug 'u spelmoment uit den voetbalwedstrijd BondselftalJoego slavië. De Nederlandsche voorhoede voor 't doel der gasten in actie. omdat we op dit nummer een paar uitstekende krachten heb ben, misschien ook omdat de loopnummers op den korten af stand als kijkspel nu eenmaal het meest interessant zijn. Natuurlijk won Osendarp en wel in 10,8. Hij heeft er wel eens korter over gedaan, doeh de nogal sterk doorweekte baan zal een topsnelheid ook wel niet in de hand hebben gewerkt. Als propaganda voor de paardensport kan men zoo langzamer hand den Olympischen dag ook al niet meer missen. Hoewel liel programma eerst vrij laat afgewerkt was en de paardensport moeilijk anders dan liet laatste nummer van dit programma kan uitmaken, bleven tienduizenden de verrichtingen van onze ruiters volgen. Luitenant Gruppelaar, die ook op hot spring concours te Bussum de beste man was geweest, toonde zich ook thans den primus inter pares voor Lt. Pahud de Mortanges. Alles bijeen een mooie sportdag, waarvoor de organisatoren niets dan lof verdienen. Wederom is de Olympische dag, vooral van een sportief standpunt bezien, een succes ge worden. Wel stuurde de regen een deel van het programma in de war, doch er bleef nog genoeg over om van te kunnen genieten. Overigens vreemd deze regen en deze temperatuur op den Olym pischen dag, die meestal zou en zomer bracht tot op heden. De voetballers troffen het. Een beetje regen beteekent in elk geval niet zoo'n groot ongerief als een brandende zon. Echt weertje voor de Hollaiidsche jongens. Waar schijnlijk hadden de Joego-Slaven het liever anders gehad. Zij brach ten er althans onder deze omstan digheden niet bijster veel van terecht. Van een elftal, dat de Engelschen had geklopt, had men trouwens iets meer mogen ver wachten dan deze vrij duidelijke nederlaag. Doch dan moeten we hier onmiddellijk op laten volgen, dat het Bondselftal, eigenlijk het Nederlandsch elftal, maar. dan niet op z'n officieel, een uitstekenden wedstrijd heeft gespeeld. De ploeg vertoonde 'n vlot en vooral produc tief spel. Lenstra, den nieuweling uit het hooge noorden, hopen we nog wel eens terug te zien in dit milieu. Bij de athletiek bestond natuurlijk het hoogtepunt weer in de 100 in. Misschien Het springconcours op den Olympischen dag werd gewonnen door Luit. .7. J. Gruppelaar. Hier neemt hij op Peter Pan een hindernis. De finish van het nummer 100 tn. haraloopen dames. Fanny Koen, geheel rechts, won in 12.2 sec. Op f raaie wijze won Tinus Osendarp de 100 m. hardloopen in'tOlympisch Stadion. Men ziet hem hier vóór zijn clubgenoot Baumgarten door de finish gaan.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 10