Hero G)/wÊade kraait weer Koning óók SINAS-FRAMBOZEN-CASSIS-GRAPE FRUIT-TOMATENSAP De Nieuwe Borino 21 XEWEXDEHOOFDSTUK Andrea was nu reeds anderhalve maand op hem verliefd. Men zag haar niet meer in de deftige restaurants, de clubs of bij de kennissen, die haar leven in Manhattan grootendeels hadden ge vuld. Dimitri Rostokol' was haar heele wereld geworden. Als ze ontwaakte, belde ze hem op en zij belde hem op, voordat ze ging slapen. Zij" zou nooit afscheid van hem nemen zonder eerst te hebben afgesproken waar en wanneer zij elkaar weer zouden ontmoeten. Zij wist, dat ze alles ver keerd deed, maar ze gaf er niets om. Soms dacht zijIk kon toch wel 'ns zonder hem moeten leven. Hij zou mijn eerste nederlaag kunnen worden. Maar dan vergat zij dat weer, vast ervan overtuigd, dat zij in hem haar hoogste geluk had gevonden. Ze gingen dineeren op plaatsen waar 't voor hem niet te duur was en ze keken naar goedkoope films in plaats van pre mières. Dimitri bleef koppig vasthouden aan z'n werk in de garage, al vond Andrea 't nog zoo smerig en ongezond. Langzamerhand begon ook Andrea te leven zooals Dimitri dat gewoon was: zonder eenige zekerheid van de toekomst. Nu eens was zij even onver schillig voor later als hij, dan weer deed ze haar best, hoopvol vooruit te zien. Zij bleef pogen Dimitri geheel voor haar plannen te winnenzij was geboren om te vechten voor hetgeen ze begeerde en in dat opzicht was zij even koppig als haar vader. Eén ding wekte haar verwondering en dat was, dat Dimitri dikwijls over haar toekomst sprak, maar nimmer over de hunne. Hij sprak dan altijd zeer ernstig. Maart was betrekkelijk warm voor den tijd van 't jaar. 't Werd April en de lente kwam vroeg. Andrea wist nog steeds niet wat zij van Dimitri moest denken, maar toch begon zij zich er ernstiger rekenschap van te geven, dat zij wel 'ns zou kunnen gedwongen zijn terug te keeren tot haar vroegere leven, 't Wachten duurde te lang. Ze was lieftalliger dan ooit, haar schoonheid werd verhoogd door haar liefde. Haar stem klonk zachter en warmer ook dan vroeger. Zij deed nu denken aan Constancia, die hij met zulk '11 simpele liefde bemind had. Dimitri voelde zich den laatsten tijd erg moe. Het afmattende hoesten bleef aanhouden, maar hij zag er tegen op naar den dokter te gaan, omdat hij bang was, dat deze, om den druk der metaal splinters op zijn longen weg te nemen, een nieuwe operatie noodig zou achten. Daar had hij geen geld voor. De diners met Andrea, van vijftig en vijfenzeven tig cent, hadden zijn geldmiddelen uitgeput. Bovendien had hij iets gedaan, waar toe hij vroeger nooit zou zijn gekomen: hij had twee pakken op afbetaling ge kocht, want hij wou er naast haar niet zoo sjofel uitzien, dat het de aandacht der mensehen zou trekken. Toch voelde hij zich heel gelukkig. „Wil je op m'n verjaardag één avond op mijn manier meevieren. Dimitri?" vroeg zij in Mei. Hij aarzelde, maar stemde ten slotte toch toe. Zoo hadden ze dus '11 gala-avond. Dimitri was blij, dat zijn avondkostuum hem nog zoo goed zat, want de menschen wezen haar aan, in 't restaurant, in het theater en in de dancing. Na afloop bracht hij haar naar huis. De butler deelde Andrea mede, dat haar stief vader uit Californië had opgebeld met. het dringend verzoek, dat zij zich zoo spoedig mogelijk met hem in verbinding zou stellen. Toen ze in de kamer met 't. Louis- Quinze-ineubilair zaten, waar ze den allereersten avond samen champagne hadden gedronken, moest Dimitri er bij haar op aandringen, dat zij op zou bellen. „Dat kan wachten," zei ze. „Deze avond is voor ons!" Maar ze gaf einde lijk, geprikkeld, toe. Haar stiefvader deelde mede, dat haar moeder een blindedarmoperatie had ondergaan, dat ze niet in gevaar ver keerde, maar gevraagd had of Andrea misschien wou overkomen. „Ik zal er vermoedelijk binnen 'n paar dagen naar toe moeten," zei ze tegen Dimitri. „Alleen heb ik er 'n hekel aan, jou hier achter te laten." „Ik zal jou ook missen, Andrea." „Als je zulke vormelijkheden vertelt, Dimitri, dan maak je me wanhopig." „Nu goed, dan zal ik niet meer vor melijk zijn." „Er is nog niets beslist tusschen ons, Dimitri," zei Andrea na een korte stilte. Hij gaf geen antwoord. Ze huiverde ondanks de zoele lente lucht, die door de openstaande ramen naar binnen kwam. „Dimitri. we hebben al heel veel samen beleefd, niet?" „Heel veel, Andrea." „Maar 't is nog pas een begin. Toe, zeg, dat. dat 't nog pas een begin is!" „Ja, Andrea, het is nog maar een be gin." Toen zij eenmaal vertrokken was, miste hij haar heel erg. Den derden dag na haar vertrek voelde hij zich te ellen dig om aan 't werk te gaan en den vierden dag ging hij naar den dokter. Andrea belde hem geregeld op, zei dat moeder goed vooruitging, en ook dat ze hem verschrikkelijk miste en dat ze binnen 'n week weer terug zou zijn. Zijn dokter had 't druk, maar hij gunde zich toch den tijd eens uitvoerig met Dimitri te praten. „De waarheid is, dat u op deze manier niet kunt doorgaan, mijnheer Rostokof. U hebt te lang en te hard gewerkt en wat nog erger is u hebt niet genoeg acht geslagen op 't gevaar lijke van die eerste verwonding. U moet 't me niet kwalijk nemen, maar u hebt vermoedelijk ook veel te weinig gegeten, om niet te zeggen gebrek geleden. Ik ken natuurlijk niet de omstandigheden waarin u verkeert, maar ik zou zeggen, als 't even kan, begin dan 'n garage ergens in de woestijn van Arizona of in eenig ander droog en warm klimaat. In ieder geval moet u beginnen met rust te houden." „En hoe lang moet dat duren?" „Zoolang als u leeft. Dat kan nog aardig wat jaren zijn." „Wat denkt u van '11 nieuwe ope ratie?" „U kunt een nieuwe operatie niet doorstaan." gaf de dokter botweg ten antwoord. Dimitri had evenmin zin 0111 in de Arizoua-woestijn 'n garage te beginnen als om met 'n rijke vrouw te trouwen. Hij ging naar huis om andere mogelijk heden te overdenken.en vond een brief van Andrea, met de luchtpost verzonden. „Dimitri, Je zult wel kwaad op ine zijn. Maar van jou gescheiden ben ik gaan beseffen, dat het hopeloos is zoo nog langer door te gaan. Er moest iets gebeuren. Ik heb 't nu gedaan. Ik heb je min of meer gedwongen; als ik dicht bij je was ge weest in New York, zou ik 't niet hebben gedurfd. Vervolg op blz. 26 Op de sportvelden en in de café's-op het strand en op de hei - overal waar ver- frissching gezocht wordt en GEVONDEN, kraait Hero's naam Koning. Wie zou zich koninklijker tractatie kunnen voorstellen dan een heerlijk koud glas vruchtensap. Wie kan zich gezonder lafenis wenschen dan Hero vloeibaar fruit! Let op het Hero-etiket. Het is Uw garantie voor zuiverheid. uii zuiver Vruchtensap bereid! EEN nieuwe smaak, een nieuwe vorm. een nieuwe verpakking. De nieuwe Borino is gemaakt van de beste cacaosoorten en heeft, mede door de speciale bereidingswijze, een opvallend fijnen aromatischen en pittigen smaak. Ook de vorm is verbeterd, waardoor aroma en smaak volledig tot hun recht komen. Doosjes met één laag. 25 cent doosjes met twee lagen 45 cent doosjes met vier lagen 85 cent

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 21