DE NIEUWSTE SNUFJES r UIT WEENEN 5r\ r ereen erei aar 38 Vervolgens een eenvoudig linnen jurkje, nr. 13. Het wordt vervaar digd van linnen in een mooie grijze tint en met festonneersteken afstekende tint gegarneerd. Benoodigde stof3.25 80 cm. breed. elen onzer lezeressen schreven ons enthousiaste brieven over het modeblad „Zomerpracht"Men was verrukt over mantel nr. dit en dat of over japonnetje nr. zoo en zoo en duizenden patronen werden door Tante Pos over het heele land en ver daar buiten verspreid. Ook waren er enkele dames, die nog zoo graag een persoonlijken wensch wilden uiten, als dat Het japonnetje van onze vierde teekening, nr. 14, is buitengewoon geschikt voor minder slanke figuren. Dit komt door de baan, die over de geheele lengte van het voorpand loopt. Deze is van linnen in een lichtere tint genomen en kleedt zoodoende slank af. Het rug pand vertoont dezelfde indeeling van lijnen doch het lijkt ons aardiger dit pand geheel in donker linnen te houden. Benoodigde stof: 2.25 donker linnen en 1 m. linnen in een lichte tint beide van 80 cm. breed. Als laatste nog een dóódsimpel gevalletje, nr. 15. Dit jurkje dankt zijn charme juist aan de eenvoudige snit. Als garneering werd hier gebruik gemaakt van zijden koord in lussen ver werkt. Benoodigde stof3.25 m. van 80 cm. breed. Van al deze modellen zijn patronen verkrijg baar in de maten 10-42-44-46 tegen- den prijs van 35 cent per stuk plus 5 rent portokosten Bestellingen van de patronen dezer modellen kunnen als volgt geschieden door bemiddeling van uw bezorgerdoor girostorting (postgiro 293631door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels. Ook kunnen ze worden afgehaald aan ons Patronenkantoor Panora, Nassauplein 1, Haarlem mocht ten minste. En dat mocht na tuurlijk Verschillenden vroegen om zoo'n gezelligen, wijden swagger met een mooien klokkenden rug, anderen weer om gebloemde japonnetjes en ten slotte waren er nog verschillenden, die zoo dolgraag een modelletje hadden voor een eenvoudig linnen jurkje. Wel nu, dames, hier is uw wensch vervuld De ontwerpers(sters) kwamen en de modellen uit Weenen gingen met den eerepalm strijken. Vlotte gebloemde japonnetjes, sportieve linnen gevalletjes en last not least een pracht van een swagger. Vooral deze laatste stond blijkbaar in het middelpunt der belangstelling. Wij beelden op deze pagina het resultaat af van de nauwkeurige selectie, die wij hebben gemaakt uit een overgroote keuze. Deze modellen zijn speciaal ontworpen voor onze lezeressen. Wij willen nu over gaan tot de bespreking van elk model apart. De wijde swagger, nr. 10, is van een uitstekende coupe en vertoont den op het oogenblik zoo modernen wijd- klokkenden rug. De lijnindeeling mag zeer zeker geslaagd worden genoemd, terwijl ook de overige onderdeelen als b.v. de tegen den hals opgewerkte schouder en het geheel ontbreken van sluiting tot de typische modekenmerken van dit seizoen be lmoren. Benoodigde stof: 3 m. van 140 cm. breed. Ook het gebloemde japonnetje, nr. 11, beantwoordt geheel aan de eischen, die Vrouw Mode op het oogenblik stelt. Gemaakt van een van die prachtig getinte imprimé's kan dit een schattig japonnetje worden. De garneering bestaat uit biezen, die gekozen zijn in twee tinten, welke ook in het bloemdessin voorkomen. Benoodigde stof: 3 m. van 90 cm. breed. Het hierop volgende model, nr. 12, is eveneens een gebloemd geheel, doch van een zeer verschillende snit. Dit japonnetje is meer geschikt voor slanke figuren, gezien het loshangende schootje en den dubbelen pas in boogvorm langs den hals. Benoodigde stof 3.25 m. van 90 cm. breed.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 44