HAAR tngerRibana. j4miidcL Verwij der Het geheim Van den omgang met menschen Wat ben jij prachtig bruin! 47 Met menschen omgaan, is dal moei- vervolg regelmatig uw bestellingen te lijkt Iedereen met beschaving, doen? zelfs al is het maar een dun Dat overkwam mij in een bioscoop, laagje beschaving, kan het. Of méént het die wij slechts zelden bezochten. Ik ie kunnen. En toch geloof ik, dat er kwam er om plaats ie bespreken. Het maar heel weinig uitverkorenen zijn, vriendelijke meisje achter het loket keek die de werkelijk fijne intuïtie, men zou mij even aan en zei toen: „17 hebt graag haast kunnen zeggen, dat zeldzame heignoir 4 no. I en 2. nietwaar?" zesde zintuig bezitten, om met menschen Eens is het mij overkomen in een om te gaan. En dan heeft het doorgaans groot warenhuis, dat mijn zoontje heei weinig met den graad van uiter- plotseling zoek was. Het heele personeel lijke beschaving te maken. was in rep en roei'. Ik zelf natuurlijk in Let er eens op: men kan zich in ge- groote agitatie. Per slot bleek hij zich zeischap nog zoo onberispelijk weten verstopt te hebben midden in een te gedragen, men kan precies weten, standaard ceintuurs. De hilariteit, toen hoe en waarvoor ieder tafelcouvert hij te voorschijn kwam. was na uurlijk gebruikt wordt, men kan vreemde ta- groot. len vloeiend spreken en niettegenstaan- Maanden later kwam ik weer eens de dat alles een onaangenaam mensch in dit warenhuis. Ik werd geholpen door in den omgang zijn. En in tegenstelling een juffrouw, wier gezicht ik mij niet daarmee zijn er soms doodeenvoudige herinnerde ooit gezien te hebben. Zij menschen, die direct de rechte snaar keek mijn zoontje eens aan en zei: „Hij weten te treffen, die met het juiste is groot geworden. Weet u nog, hoé woord op de juiste plaats, met een klein we gelachen hebben, toen hij zich hier gebaar of een zonnigen glimlach, ieder eens verstopt had?" ander persoon onmiddellijk voor zich Ik was heel verbaasd, innemen. „Kent u ons dan? U ziet toch zooveel Kleine dingen hebben soms vér- menschen." strekkende gevolgen. Een voorbeeld „O ja, mevrouw. Ik herinner me u hiervan is het volgende. Aan ons huis heel goed. U hebt ook nog groote moest iets verbouwd worden. Ik had jongens. Vooral die eene is altijd zoo mij hiertoe tot een aannemersbedrijf lief voor zijn kleine broertje. Hij houdt gewend, door welks bemiddeling ik hem altijd zoo zorgzaam bij zich, als verschillende werklui in huis kreeg, u naar de cassa gaat." Onder anderen een schilder. Ik kende Er ontspon zich een prettig gesprek den man niet. Voor onszelf hadden we tusschen ons. Het slot was, dat ik mij altijd een anderen schilder gehad, meer artikelen liet zien en dingen kocht, die echter maar matig voldeed. Deze waarvoor ik eerst naar een andere zaak schilder nu was een jonge, goed-ge- had willen gaan. En ik ben nog dikwijls humeurde kerel. Hij deed zijn werk hij haar teruggekomen, rustig en met duidelijke opgewekt- Zulk personeel is voor een zaak goud heid. Hij had iets in zijn manier van waard. Personeel, dat den slag heeft, optreden, dat op bescheidenheid en met menschen oiu te gaan. Hoeveel welgemanierdheid wees en dadelijk verliezen op den duur niet een deel van prettig stemde. Het beslissende oogen- hun klanten, omdat hun personeel blik kwam echter, toen ik op een mid- gebrek aan belangstelling heeft, omdat dag in de garage mijn fietsband wilde zij hun klanten bedienen alsof die oppompen, hij van zijn ladder afkwam nummers zijn, voor wie zij zelfs een en tegen me zei: „Mag ik dat voor u schijn van enthousiasme niet hoeven op doen, mevrouw?" te houden. Je merkt het zoo gauw, of Die maatschappelijk eenvoudige man de persoon, die je helpt, werkelijk toonde zich dooi* zijn natuurlijke hoffe- interesse voor je persoonlijken smaak of lijklieid een „heer". Hij wist met men- je persoonlijk gemak heeft en zich schen om te gaan. moeite geeft, zich daarin te verdiepen. Iets anders overkwam mij op een och- Of dat ze met hun gedachten mijlen tend, toen ik genoeglijk in den erker, ver weg zijn. En op den duur ga je toch die op straat uitziet, zat te lezen. Er daarheen, waar de menschen op een stopte een auto voor het hek, een lieer prettige manier met je weten om te stapte uit en ging naar de voordeur. Hij gaan. zag mij zitten en groette, waarna hij Over deze dingen nadenkende, ben aanbelde. Ik hoorde het dienstmeisje ik zelf eens gaan experimenteeren. Ik even met hem praten en daarna ver- ben op een morgen uitgegaan in mijn trok hij weer. Zij kwam me vertellen, zonnigste humeur. In iederen winkel dat het een vertegenwoordiger van een waar ik kwam had ik een houding, alsof meubelzaak was, die gaarne offerte had mij iels heel prettigs was overkomen, willen maken voor de nieuwe kantoor- Mijn enthousiasme straalde van tue uit. inrichting van mijn man. Voor ieder had ik een vriendelijk, per- Vroeg hij mij te spreken? soonlijk woord en een stralendeu gliin- „Neeii. mevrouw, hij zei, dat hij lach. Het resultaat was verbluffend, terug zou komen ais mijnheer thuis was." Het was of ik een tooverstaf in de hand „Roep hem even terug," verzocht ik had, die iedereen voor mij dééd ontdooi- het meisje. „Ik kan dien mijnheer wel en. Het eenige nadeel was, dat mijn even te woord staan." kleine zoontje bijna een overladen maag Toen ik hem aansprak, waren zijn had van al de goede gaven, die iedereen eerste woorden: „Het spijt me, dat ik u hem toestopte. last bezorg. Ik zag u zoo rustig zitten En hier is dus het. heele geheim van lezen en wilde u niet storen." den omgang met menschen. Een vrien- Dat nam me voor hem in. Ik wil delijk woord, een zonnig gezicht en verklappen, dat mede op mijn aan- belangstelling voor wat anderen betreft, dringen zijn firma de opdracht tot leve- ook al zou het ons persoonlijk onberoerd ring gekregen heeft. laten. De gave, zich geheel te kunnen Is het u nooit als iets bijzonders verplaatsen in eens anders persoonlijk- opgevallen, als u in een winkel komt, heid, eens anders vreugden en moeilijk waar u maar een paar maal geweest heden. Een open hart, een luisterend bent, en u merkt, dat men uw naam en oor. In huigen daarbuiten. Daar moesten adres kent? En hebt u dan niet automa- we ons allen regelmatig op toeleggen, tisc.li het besluit genomen, daar in het O.K. zonder Scheermessen, Electrische Naalden of onaangenaam riekende Ontharingsmiddelen Verbazingwekkende nieu- Neem deze We uitvinding! Een fijne, 3 MINUTEN wjtte welriekende Crème! PROEF Rechtstreeks uit de tube te gebruiken. Met gewoon water afwasschen. Elk spoor van haar is verdwenen! De huid blijft blank, elastisch en zacht als fluweel. Geen stoppels, zooals een scheermes achterlaat. Geen grove wederaan- groei. Overal verkrijgbaar onder het handelsmerk Nieuwe „VIETO". Scheermessen doen het haar slechts sneller en grover aangroeien. De snelle, eenvoudige, aangename ma nier om U voor altijd te bevrijden van den last van overtollig haar is Nieuwe „VIETO". In tuben van 85 cent en f 1.50 bij drogisten, kappers en parfumeriezaken. Je benf hier zeker al lang mef vacanfie. Oh neen, gisteren pas, maar ik heb Ami Ida- Zonnebruin gebruikt. Een verrukkelijke crème, geen last van zonne brand en zooals je ziet in een ommezien mooi bruin. Ik raad je aan het ook re gebruiken. BRUIN STAAT GEZOND EN SPORTIEF ZÖNNEBRUIN-CRÈME Flac. 60 ct. Tube 60 ct. Doozen 50-25 ct. Let eens op, hoe vnak U dergelijke uitroepen hoort, als U Benger-Ribana-badpakken ziet dragen! flenger-Ribana is heerlijk elastisch en past U als een handschoen. De naam is Uw garantie voor soliditeit en blijvende pasvorm. Iedere goede speciaalzaak zal U gaarne de nieuwe Benger-Ribana modellen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 45