PASPOonTi De auto's kunnen zoo van wal in de, garage rijden, welke onder het hoofddek, naast de modern ingerichte keuken, is gelegen. ook een hut kan worden gehuurd. Deze hutten, die in totaal houderdeenen- twintig bedden bevatten, zijn overigens speciaal be stemd voor degenen die een nacht aan boord doorbren gen, zooals bijvoorbeeld het geval is met de deelnemers aan de attractieve twee- daagsehe reisjesnaar Enge land, die de Mij. in combi natie met de Nederland - sche Spoorwegen dezen zomer organiseert. Naast al deze zorgen voor comfort, is ook aan de veiligheid speciale aandacht besteed. Het zou te ver voeren, alles op te noe men wat hiermee verband houdt, maar we willen toch even wijzen op de auto matische brand bluschin- stallatie, die zich in de be woonde ruimten en de ga rage van het schip bevindt en die werkelijk interes sant genoemd mag worden. Over de garage gespro ken, deze is ook zeker de De passagiers, die met den mailtrein zijn binnenge komen, passeeren de controle van de douane. briesje de reis, dan bestaat er volop gelegenheid om zich op een der dekken een geschikt plekje, al of niet mét dekstoel, te veroveren. En is het wat te koud, wel, er bestaat ook voldoende afgeschutte dekruimte. Zoowel de eetsalons eerste en tweede klasse als de deksalons zijn hoog gelegen en bieden een heerlijk onbelemmerd uitzicht op het voortdurend afwisse lende aspect dat de zee ons biedt. De heele aanklee ding en meubileering van deze salons zijn bovendien van dien aard, dat het zelfs voor de meest kieskeurige personen een genot is, zich er te installeeren. Het behoeft nauwelijks gezegd te worden, dat bij de groepeering van de salons rekening is gehouden met het „stampen" van het schipin de salons wordt hiervan zoo weinig mogelijk hinder ondervonden, wat vanzelfsprekend een punt van gewicht is. En mocht iemand zich onderweg onverhoopt wat minder „wel" gevoelen, in de rüstzalen is plaats voor eenennegentig personen, terwijl desverkiezend In den rooksalon is het gezellig zitten. Twee Dieselmotoren verleenen het schip een snelheid van 23 mijl ojwel 42,5 kilometer per uur. Een hoekje van den smaakvol inge- Op het promenadedek. De dekstoelen t ichten eetsalon eerste klasse. staan reeds uitnoodigend te wachten De trossen worden losgemaakt. moeite waardZe kan niet minder dan vijfentwintig auto's herbergen, terwijl er voor meerdere wagens eventueel nog plaats kan worden gemaakt in de ruimte, die voor de mail bestemd is. Natuurlijk valt er nog veel meer over de inrichting van deze schepen te vertellen, doch we zullen het hierbij laten. Wie er meer van wil weten, make zelf bij wijze van proef eens zoo'n zeereisje van een halven dag aan boord van een dezer comfortabele booten mee. Spijt zal men er zeker niet van hebben, want door het bezoek, dat hierbij tevens aan het interes sante Albion wordt gebracht, is er werkelijk sprake van: het aangename met.... het aangename te vereenigen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 17