ZEEUWSCHE SPORT In een spannenden wedstrijd wist Eiland Boys de vorige week van Alliance te toegelaten, ook nog een goede kans maakt om te promoveeren, al zijn de kansen moet het nu tegen Breskens worden uitgemaakt, wie van de twee promoveeren zal. op het doel van Eiland winnen, waardoor de Zeeuwsehe club, die pas later tot de promotiecompetitie werd door in Roosendaal tegen Alliance te verliezen weer wat verminderd. In elk geval Links: Een moment uit den wedstrijd Eiland Boys-Alliance. Rechts: Een aanval Boys wordt afgeslagen. We herinneren ons nog, dat we een paar jaar geleden ons richtten tot een bepaalde voetbalinstantie met het verzoek ons een voetbalveld voor één Zondag af te staan om daarop een athletiekdemonstratie te geven. Het was in de maand November en we kregen daarop ten ant woord, dat de winter voor de voetbalsport en de zomer voor de zomersporten was en dat we dus het betreffende terrein niet kregen. Wat zou diezelfde voetbalinstantie nu zeggen als de athletiekmenschen de voetballers eens van de velden banden? Want dat bet nu nog „voetbalweer" is, zal men toch moeilijk kunnen volhouden. Intusschen mogen we nog Zondag aan Zondag met onze vulpen gewapend de velden afspeuren en hoewel we deze week alweer den langsten dag hebben, zijn we nog niet aan het einde van de voetbal geschiedenis 1938-1939. Het wordt tijd, dat men eens speurt naar de oorzaken van deze voetbal langdradigheid en er resoluut een eind aan maakt. Men kan het niet schuiven op de uitbreiding in het zuiden, want ook om het landskampioenschap en in het noorden heeft men tot den jongsten Zondag nog gevoetbald. O.i. is men nogal eens grif met uit stel verleenen en met afkeuren van terreinen, terwijl ook verschillende interlandwedstrijden even zooveel vrije Zondagen beteekenen. Hoeveel moeilijkheden het ook zal opleveren om hierin verandering te brengen, het lijkt ons geboden nu eens radicaal aan te pakken. In den Z.V.B., waar men toch niet met promotie- en degradatie-wedstrijden te maken heeft, is 't al pre cies eender. Er wordt veel te veel uitstel verleend en dit verleenen van uitstel is niet te schrijven op rekening van de leiders, want de Z.V.B. heeft de dwaze be paling, dat uitstel moet worden verleend, als beide partijen daarmee accoord gaan. En nu is het eigenaardige geval, dat wanneer de leiding uitstel verleent er geweldig gefoeterd wordt, terwijl als de tegenpartij om een accoordverklaring komt deze voetstoots verleend schijnt te worden. Op het eind van het seizoen gaat men dan geweldig mopperen over het late beëindigen van de competitie. Men heeft in deze organisatie nog andere factoren, waarmee men rekening moet houden bij de afwerking der programma's. Verschillende vereenigingen hebben niet voldoende spelers om elke week met alle elftal len te spelen, andere hebben te kampen met fabrie ken in de omgeving hunner vestigingsplaats, die in ploegen arbeiden. In Zeeuwsch-VIaanderen eischt b.v. de bieten campagne van September tot December een flink contingent spelers op gedurende de Zondagen en zoo zou men verder kunnen gaan, waarmee we maar willen zeggen, dat voor den Z.V.B. niet zoo gemak kelijk een oplossing te vinden zal zijn, tenzij men met kleinere afdeelingen genoegen zou willen nemen. We moeten nog enkele woorden wijden aan de wedstrijden van j.l. Zondag en kunnen dan kort zijn. Helmond wordt eerste-klasser na Bleijerheide met 2-0 in een beslissingswedstrijd te hebben geslagen. Limburgia en Helmond zijn dus de gelukkige en hebben dit o.i. ook wel verdiend, al kan men Bleijer heide nu niet zoo heel veel minder rekenen. Middel burg heeft er het minst van terecht gebracht. Mid delburg is zeker ongelukkig geweest, doch o.i. heeft men de oorzaak al te veel op rekening van Fortuna willen schuiven. Dikwijls ook heeft veel gelegen aan de spelers, die juist dat laatste restje spirit, dat noo- dig was voor succes, niet bleken te bezitten. Men late de spelers van Middelburg een welverdiende rust genieten, maar ga dan ook energiek aan het werk voor het komende seizoen, want gedurende het sei zoen is wel veel, maar toch niet alles te bereiken. Ten slotte heeft Breskens nog een mooie kans om tweede-klasser te worden nu Eiland Boys van Allian ce verloor, dat daardoor het tweede-klasserschap veroverde. Als Breskens nu Eiland Boys weet te verslaan, wat toch zeker mogelijk is, dan is het pleit beslecht. Door de wandelclub „de Trekvogels" werd te Terneuzen een afstandsmarsch over een afstand van circa 34 km. georganiseerd. Links: een groep soldaten die aan dezen marsch deelnambij het vertrek uit Terneuzen rechts: een foto van de overige deelnemers. De start van de 60 m. schoolslagtijdens de wed strijden in het nieuwe zwembad te Sluis. Te Sluis werd Zaterdag onder groote belangstelling het nieuwe zwembad geopend, met medewerking van de Terneuzensche zwemvereeniging. Burgemeester A. Aernoudts tijdens de openingsrede.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 19