ZEEUWSCHE OMROEP De heer Vuystte Vlissingen wist in zijn vrijen De gemeente ontvanger van Ouwerkerk, de heer P. Hackvierde zijn tijd yn afbeelding te vervaardigen van ,,de Zeven 25-jarig jubileum als zoodanigde burgemeesterde heer J. Romeijn, Provinciën"het schip van M. A. de Ruiter. wenscht hem met dit feit geluk. Onder Kapelle versperde een gekantelde auto den wegmaar kon toch met vereende krachten spoedig weer worden recht gezet. De auto was zeer beschadigd. Persoonlijke ongelukken waren niet voorgekomen. 25 De Christelijke Jbngelingsvereeniging Sing Goes herdacht de vorige week te Kapelle-Biezelinge haar gouden oprichtingsdag Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit de goede stad Sluis, dat daar weer een heerlijke feestdag is gevierd, nu weer in verband met de opening van het nieuwe zwembad. Verschillende autoriteiten zetten de sluizen der welsprekendheid zoo wijd open, dat men te elfder ure een rant soeneering van den praattijd moest in voeren. Zoo wist men gelukkig te voorkomen, dat het zwembad reeds op den eersten dag degradeerde tot een zwambad! Uit Vlissingen en Goes bereikten ons stroomen van berichten over de wonder lijke prestaties van circusartisten, die in deze steden optraden. 't Toppunt van handigheid moet ge leverd zijn door een Aziatisch hofkunste naar, die op tien meter afstand door het oog van 'n naald nieste, zonder dat er 'u druppel bezijden ging, hoewel ook de muzikale clown, die met zijn eene hand een solo blies, terwijl hij met zijn andere hand een pond leverworst opat, aan spraak kon maken op aller bewondering. Intusschen is te Vlissingen twee dagen na het vertrek op het circus-terrein een equilibrist gesignaleerd, die liep te zoeken naar zijn evenwicht, dat hij daar vermoedelijk verloren had. Merkwaardig zijn ook de duizend-en- een bijzonderheden, welke ons uit de zevenentachtig gemeenten, waar raads verkiezingen zijn gehouden, werden ge seind. Zoo is te Biezelinge door een zesentwintigtal kiezers(essen) de fout begaan, dat zij de voorletter van hun candidaat, die Quirinus heet, invulden in plaats van het stemhokje. Had de goede man Otto geheeten, dan zou er heelemaal geen houden aan zijn geweest en zijn zetel verloren zijn gegaan. Te 's-Heerenhoek was er op een lijst zoo gemengd gestemd, dat het stem bureau niet meer wist, wie er gekozen was en in het land van Zierikzee begon een nieuwe kiezer, met diploma schil deren, het stemhokje rood te maken, waarin hij stond. Het memoreeren waard is nog het feit, dat te Domburg, Oost- kapelle en Westkapelle de fanfare korpsen serenades hebben gebracht aan de nieuwe leden, blijkbaar om uit te drukken, dat men veel noten op zijn zang heeft, terwijl wij niet willen ver zwijgen, dat te Rilland j.l. Vrijdag één raadszetel officieel is verloot onder drie groepen. Hoeveel de loten hebben ge kost is ons onbekend en evenmin weten wij. of de loterij wet overtreden is! De Middelburgsche rechter heeft een Terneuzenaar gevonnist wegens ver duistering van vierentwintig bussen vet te machineolie ten nadeele van een firma te Breskens. Volgens geloofwaardige personen, aan de balie werkzaam, moet men nog nooit een zaak gehad hebben, die zóó gesmeerd liep Uit Vlissingen schrijft men ons, dat tot vermaak der vreemdelingen de St. Jacobstoren opengesteld is ter gratis beklimming. Ten gerieve van hen, die dit jaar niet naar Zwitserland gaan, is een potje edelweis onder het haantje gehangen. Zij, die hijgend boven komen, zullen onmiddellijk door den geneeskundigen dienst naar beneden worden gestuurd om het beter over te doen. Te Zierikzee werd op Vrijdag 16 Juni een paardenkeuring gehouden, die veel belangstelling trok. Een foto van een gedeelte van het aangevoerde materiaal. Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25