Solvolifh DROSTE De tand zelf is gezond, maar hij werd het slachtoffer van het tandsteen. U houdt van sport U houdt van Droste Dan hebt U nü elkaar gevonden in Droste s Sportverpakking 27 zijn ooms plannen tegenwerkte; maar dat was niet zoo integendeelhij wou gaarne al het mogelijke doen, om ze te begunstigen. Dat hij aan tafel zoo stil was, kwam doordat Veronica's schoon heid tijdelijk zijn tong verlamde, en diezelfde beschroomdheid had hem in het salon als aan zijn stoel genageld ge houden, ondanks alle wenken van sir Richard. En toch, al was Paul willens en bereid om verliefd te worden op Veronica, hij was daarin niet geslaagd. Misschien was de kennismaking daar ook nog te. jong voor, maar helaas was zij wel al zoo oud, dat hij één ding zeker wist: hij zou haar nooit lief kun nen krijgen, al deed hij ook nog zoo zijn best. Zij had hem niet aangestaan als het ingetogen, ouderwetsclie meisje van bet eerste gedeelte van den avond stond hem nog minder aan, nu zij zich zelf was. Hij had den snellen, toornigen blik betrapt, dien zij op Molly had ge worpen, hij had haar dien kwalijk ge nomen, en nu vond hij het uitgesproken verwijt afstootelijk. Hij antwoordde koel: „Molly is niet gewend aan tafel te dienen." Veronica zette een pruillip. „Dat dacht ik al; maar waarom neemt sir Richard dan geen meisje, dat 't wél kan?" „Molly zal 't best leeren." „Natuurlijk leert ze 't wel," gaf Vero nica toe, haar glimmende tanden too- nend, „maar ik had liever, dat ze iemand anders voor proefkonijn nam." Paul beet op zijn lip en zwijgend liepen zij verder. „Ik vind 't echt lam voor sir Richard," zei Veronica eindelijk. „Hij is zoo veranderd ik kende hem haast niet meer." „Ja, ik ben er ook van geschrokken," beaamde Paul. Hij voelde een lichte, hartelijke aan raking aan zijn arm. „Je bent nogal aan hem gehecht, is 't niet?" „Hij is een tweede vader voor me ge weest." „Ja, natuurlijk." Veronica keek in het ijle. „Zouden de mannen tegenwoor dig nog zoo lief kunnen hebben, als hij 't tante Mary deed?" Het was geen onderwerp, waarover Paul met gezag kon spreken, maar hij waagde een weifelend: „Ik zou 't niet denken." Veronica keek hem eens aan. „Dus jij zou 't niet kunnen, denk je?" „Ik weet wel zeker, dat ik 't niet zou kunnen." Een stilte; toen lachte zij, eenigszins gedwongen. „Nee, 't lijkt me wel een beetje te veel van het goede," zei ze. „Je kimt gerust zeggen, dat sir Richard al dertig jaar dood is, en de geest van tante Mary komt hem gezelschap hou den, zeggen ze." Zij huiverde. „Zou 't waar zijn, denk je?" „Ik heb 't hem liooren zeggen." „Ik vind 't in ieder geval een griezelig huis hier." Zij trok een leelijk gezicht. „En dat oude karkas van een butler is ook een griezel, 't Is eigenlijk zonde," ratelde zij verder, „dat er zoo'n museum van gemaakt wordt ik zou 't heel anders aanpakken, dan werd 't wat O ja?" „Ja eerst dat oude rommeltje er uit, dan een paar ramen er bij, en hier en daar een stukje verbouwen ik zou er best wat aardigs van ma ken." Paul wist over die ingrijpende ver anderingen niets te zeggen, maar hij be greep wel: als sir Richard die toespraak gehoord had, was hij tot een heel andere opvatting gekomen over de wenschelijk- heid van een huwelijk tusschen Veronica en zijn neef. De lucht was warm, het uitspansel zacht en fluweelig. Er scheen geen maan, maar ontelbare sterren flikker den in de gapingen tusschen de wolken met hun zilveren randen. Hij meende op te merken, dat Veronica steeds dichter bij hem kwam of verbeeldde hij het zich? Ze scheen nu en dan tegen hem aan" te stooten, hoewel ze geen wijn had genomen aan tafel. Misschien kon ze niet goed loopen doordat haar hakken te hoog waren. Hij ging opzij, om haar meer ruimte te laten. „Vertel me eens, wat je zooal uit voert in Ronden," vroeg zij, na een ietwat hinderlijke stilte. „Ik werk den meesten tijd." „Werken!" Haar wenkbrauwen gingen omhoog. „Wetenschappelijk onderzoek." „Lijkt me wel aardig." „Stel je belang in natuurlijke histo rie?" „Reusachtig." Paul bevochtigde zijn lippen dit was ten minste een onderwerp, waar hij over praten kon, met gezag praten zelfs. „Ik ben bezig aan een onderzoek naar de inwendige zinnen en de karak tertrekken van dieren," vertelde hij. Veronica keerde haar hoofd naar hem toe. „Dat is toch allemaal al bekend?" zei ze. „Een hond is schrander, een koe is dom en een ezel is koppig." „Dat zijn volksopvattingen," zei hij. „Die moet de wetenschap toetsen. En dan zijn er nog andere dieren dan zoog dieren." „Dat weten we toch ook wel onge veer, hoe die zijn?" „Ongeveer ja, maar de wetenschap wil alles meten en wegen." „O." Ze leek een beetje uit het veld geslagen. „Ik wil voor iedere diersoort en voor iederen trek precies de mate van be gaafdheid vaststellen." „Da's mooi werk." Wordt vervolgd V rienclelijk en dringend verzoek aan onze weekahoriné 's Mogen wij er nog eens bij onze abonné's op aandringen (voor zoover zij per week betalen) het abonnementsgeld steeds bij aanbieding van het blad aan den bezorger te voldoen? Onze bezorgers moeten alles wekelijks met onze administratie verrekenen en het spreekt vanzelf dat zij hierbij in moeilijkheden komen, wanneer de abonné's op hun beurt niet wekelijks het abonnementsgeld betalen. PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der perio dieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's-Gravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden or Ons Zeeland f 1.62J4 Per kwartaal of f 0.1214 per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonne menten en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het Haarlem. Bureau's; HAARLFM, Nassaulaan 51. Telefoon Int. 13866. Giro nr. 142700 AMStKRDAM, N.Z. Voorburgwal 262, Telefoon Interc. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg^ 95' Telefoon Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Bilstraat 142, Telefoon Interc. 13473^ raag verkrijgbaar. Tusschen de tanden, up onbereikbare plaatsen en speciaal aan de achterzijde van de tanden zet zich het tandsteen af. Eerst is het een weehe substantie, die echter langzamerhand harder wordt en het tandvleesch tut ontsteking brengt. Ue gevreesde .zakken" ontstaan en het tandsteengaat voort zich op den tandhals vast te zetten. Ue steeds verdergaande ontsteking van het tandvleesch leidt tut het gaan loszitten en ten slotte tot het uitvallen van de tanden, tenzij bijtijds voor de verwijdering van dien gevaar lijken vijand van het gebit wordt gezorgd. Verzorg Uw tanden met fiolvolith, de eenige tandpasta, die het natuurlijke Harlsbader hronzoot bevat, het bekende afweermiddel tegen tandsteen. Solvolith, extra zacht en een ware weldaad voor gevoelig tandvleesch, is het ideale middel voor de dagelijlische mondverzorging en wordt door rookers gebruikt ter ver wijdering en voorkoming van nicotine-aans/ag. N,. V. SOLVOLITH COMPANY AMSTERDAM Droste heeft getracht een kleine ver pakking van toch één ons inhoud te brengeneen verpakking, handig van formaat, die U zóó in den zak kunt steken. Inhoud: Droste's PASTILLES RICHE de heerlijke, verkwikkende en nimmer dorstverwekkende Droste-chocolade voor alle sportmenschen. ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor het nieuwe album ..Hel YValer op"/ ïïvsfes flnsArs*

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 27