Wit is de kleur voor de T ennisbaan IIet tennispakje hoort wit te zijn. Toile <le soie, piqué, linnen en een moderne katoenen stof zijn uiterst geschikt materiaal voor de tennisbaan. Het parool, dat men voor elke gelegenheid de juiste kleeding moet kiezen, is wel heel hijzonder van toepas sing voor het tennispakje. Spor tief moet dat zijn, zonder pre tentie, practisch, maar bovenal tooh „wit." Dat wit kan desgewenselit nog iets verlevendigd worden door een felgekleurd ceintuurtje ofwel een sobere garneering of knoopen in marineblauw. Zijn allerliefste pastelkleuren al uit den booze, bedrukte stoffen komen lieelemaal niet in aan merking. Vlotte, witte jurkjes moeten het zijn, die voldoende bewegingsvrijheid bieden, korte plooi- of klokrokjes met een sluik recht kokermouwtje en vooral voldoende ruimte in den rug. Als materiaal is bijzonder geschikt een zware toile de soie, linnen,piqué of 'n mooi katoenen weefsel. Eerste vereischte is, dat Een blazer of sportieve swagger tegen afkoeling. De jurk moet voldoende bewegingsvrijheid verleenen. het materiaal tegen wasschen bestand zij, daar het tennis pakje vóór alles smetteloos moet wezen. Vooral nu het haar weer wat langer gedragen wordt, zien we weer alleraardigste haarbanden. Toch is de zonne- klep practisclier, vooral tegen dat de zon wat lager gaat staan. Een sportieve swagger of een blazer doen het uitstekend op het witte tennispakje. Beide worden bij voorkeur in een felle kleur genomenook zien we alleraardigste strepen en ruiten. Ten slotte nog een enkel woord over de tennisschoenen, die zoo heel erg vaak in onze aandacht stiefmoederlijk be deeld worden. En toch is het de moeite waard om erop te letten, dat zoowel de schoenen als de vetertjes even hagel wit zijn als het verdere pakje. Het parool voor een geslaagd tennis-costuum is dus: wit, sportief, waschbaar en boven alles van een practisch model, dat de bewegingen in geenen deele belemmert.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 38