VenJtcuJe HET TO.W1N DER GERECHTIGHEID Jümsaplasl <s£ojicU*t elastisch 12 EEN ZEEREISJE NAAR PER MAATSCHAPPIJ „ZEELAND" den eenen dag heen, den daaropvolgenden dag terug Sterk verlaagde retours KANT EN KLAAR TOER PER MAATSCHAPPIJ „ZEELAND" eiken Donderdag in Juli en Augustus Sterk verlaagde spoor- van ALLE stations naar biijetten Harwich inclusief logies en ontbijt aan boord Inlichtingen bij de Stations, Reisbureaux Reiskosten Vlissingen-Londen v.v. twee nachten logies in goed hotel te Londen; maaltijden,sightseeing, alles inbegrepen en Maatschappij „Zeeland", Wissingen HEERLIJK BROS. EEN SPECIALITEIT VAN VERKADE. s\Z *»r -%K> -MM Vervolg van biz. 5 „Wat!" bulderde Shawhead. „Zooiets onderzoeken. Binnen een dag of wat zult durf je mij te vertellen?" u van me hooren." „Wees redelijk, Shawhead," over- Ofschoon Hyslop kookte van ergernis reedde Hyslop. „Ik weet wel, dat je over deze kleingeestige manifestatie van bedrijf heel zindelijk is, maar het blijft den machtsbewusten dokter, moest hij een feit, dat de besmetting hier vandaan er zich in schikken en de beslissing van komt." Snoddie afwachten. Hij zei er niets van „De besmetting!" slikte Shawhead, tegen Cameron, doch toen zij den vol- naar adem snakkend. „Hier vandaan! genden dag aan de lunch zaten arriveer- Hoe durf je dat te beweren? We zijn de het briefje. allemaal kraakhelder op deze boerderij." Hyslop las het en uitte een kreet van „Ja, maar Dougal. bracht Hys- verontwaardiging. Hij reikte den brief lop hier tegen in. over aan Cameron. „Moet je dit eens „Dougal is even proper als de an- bekijken! Over onbekwame zwakke- deren!" schreeuwde Shawhead. „Hij lingen gesproken!" heeft een beetje keelpijn gehad en dat is Het briefje was van Snoddie en deelde alles. Het is krankzmnig om daar uit op kortaf mede, dat de arts van den Open- te maken, dat wij de zaak moeten baren Gezondheidsdienst van Levenford, sluiten." na volledig onderzoek der feiten, hoege- „Ik verzeker je dat hij roodvonk heeft naamd geen gronden zag om het mei- gehad," bleef Hyslop volhouden. „Zijn kerij-bedrijf van Shawhead te sluiten, huid schilfert af. En daardoor wordt je „Ben je zeker van je zaak wat betreft melk besmet." Dougal?" vroeg Cameron. De aderen op Shawhead's voorhoofd „Zoo zeker als ik hier op dit moment sprongen haast van woede. „Dat is ge- in deze kamer zit," noeg!" brulde hij. „Alleen het idee! „Wel," zuchtte Cameron, „het is Mijn prachtige melk besmetHet is heer- precies hetgeen je van Snoddie verwach- üjke zoete melk en dat is altijd zoo ge- ten kon. Maar we kunnen er niets aan weest. Er zijn menschen die blij zijn dat doen. We moeten lijdelijk toezien en er ze haar mógen drinken. Ik zal het je maar het beste van hopen." laten zien!" „En toelaten dat deze besmette melk En in een opwelling van razernij nóg een dozijn gevallen veroorzaakt! greep hij een kan en dompelde die Neen, dank je!" riep Hyslop uit, terwijl onder in de melk. Met een tartend gebaar hij opsprong. „Ik mag gehangen worden haalde hij de boordevolle maat op, als ik dat laat gebeurenAls we hen niet dronk haar half leeg en gaf haar dan aan officieel kunnen dwingen, dan zullen we Jeannie. Zij glimlachte en dronk de melk het op 'n andere manier doen. Ik zal aan tot den laatsten druppel met groote iederen patiënt dien ik in Barloan heb teugen op. vertellen, dat ik de melk van Shawhead „Daar!" ging Shawhead verder. „Dat niet vertrouw. En ik zal wel zorgen, dat zal je duidelijk maken wat wij van onze dit overal bekend wordt." melk denken. Mijn vrouw drinkt ze Was eenmaal zijn hardnekkige vech- graag en ik ook. En waag het niet om lust opgewekt, dan wist de jonge dokter er nog één verkeerd woord over te zeg- ook van geen wijken, gen, want ik verzeker je ronduit, dat je In den loop van zijn visites gewaagde het hitter zult betreuren." hij omzichtig, maar met nadruk, van zijn „Het spijt me, dat je het zoo opvat," twijfel omtrent de melkleverantie door zei Hyslop. „Je maakt het moeilijk voor Shawhead. In minder dan geen tijd ver- me. Maar ik ben verplicht om je te be- spreidde het gezegde zich fluisterend strijden." door geheel Barloan (welk district voor- Hyslop ging rechtstreeks naar dokter namelijk door Shawhead van melk werd Snoddie, legde het mannetje de geheele voorzien), en binnen enkele dagen wer- zaak voor, en vroeg hem onmiddellijk den Hyslop's woorden openlijk in het stappen te nemen om in de situatie te plaatsje besproken. De menschen kozen voorzien. partij, de tongen roerden zich, en in de Snoddie keek hem fijntjes aan. Hij stad werd het een kwestie van het hoog- vond het een genot, dat de jongere man ste belang. bij hem moest komen om min of meer Zich bewust dat hij niets meer dan zijn een gunst te vragen. Hij was niet bijster plicht deed, hield Hyslop grimmig voet op Hyslop gesteld en zijn kleingeestige bij stuk, maar op Vrijdag van dezelfde ziel zwol triomfantelijk nu hij deze ge- week ontving hij een document dat hem legenheid kon aangrijpen om wraak te aan 't weifelen bracht. Het was een dag- nemen op den jongen dokter. vaarding wegens laster, door een advo- „Ik zal het natuurlijk onderzoeken," caat ter plaatse namens Shawhead tegen gaf hij op beschermenden toon te kennen, hem ingediend. „Maar ronduit gezegd, ik kan niet ont- Hyslop overhandigde het onheilspel- dekken dat uw beschuldiging éénigen lende perkament aan Cameron, die het grond heeft. Er is geen positief be- zwijgend bestudeerde. wjjs geen uitslag en ook geen koorts. „Ik was er al bang voor dat zooiets L' moet bedenken dat het een ernstige zou gebeuren," zei Cameron. „Shaw- zaak is om van iemand te vragen head is een verbitterde kerel, wanneer je zijn melkerij te sluiten wegens iets, hem te na komt." dat slechts een ongegrond vermoeden „Ik kan mezelf rechtvaardigen!" riep kan zijn." Hyslop uit. „En u weet dat ik om bestwil Het bloed steeg Hyslop van woede handelde!" naar de wangen. „Vermoedens kunnen „Inderdaad," zei Cameron, „en dat naar den drommel loopen," schreeuwde zul je ook voor de rechtbank moeten hij. „Die staljongen vormt het brand- aanvoeren." punt van besmetting. Ik vraag u niet om het als een gunst te doen. Ik zeg u, Het was wellicht een zwakke bemoe- dat het uw plicht is om de melkerij van diging, want Cameron zei verder niets, Shawhead te sluiten!" maar toch wist Hyslop dat de oudere „Wat u zegt!" zei Snoddie. „Wel, man (zijn voorganger) achter hem stond, zoodra ik er tijd voor heb. zal ik het Niettemin, terwijl de dagen hun loop antiseptisch snelverband U voorkomt daardoor infectie en ondervindt geen hinder meer van de wond, noch belemme ring in Uw bewegingen. Zorg er dus steeds voor een pakje bij U te hebben. Verkrijgbaar vanaf 15 Cent. Reisverpakking 35 Cent.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 12