DUIZENDEN VERSPREIDEN BODY ODOUR (B.O.)- 20NDER HET TE WETEH Echte Eau de Cologne euwenlang in de mod e. 13 vervolgden en hij zich allengs duidelijker voor den geest stelde, dat hij voor de rechtbank moest verschijnen om aan de door Shawhead tegen hem ingebrachte beschuldiging het hoofd te bieden, door liep hem een huivering van onmacht. Eén dag ging voorbij, en ook een tweede. In den namiddag van den der den dag, toen Hyslop zwaarmoedig ge stemd in de spreekkamer zat, kwam Cameron met een ontdaan gezicht de deur binnenvallen. „Heb je het al gehoord?" riep hij. „Zij ligt te bed met acute roodvonk. Jeannie, de vrouw van Shawhead." Eén oogenblik van niet-begrijpeude ontsteltenis. Het volgende moment her innerde Hyslop zich echter ineens het tartende gebaar, waarmede Hyslop de kan met melk aan Jeannie overreikte, en hoe zij haar leeg dronk. Er was nu geen twijfel meer mogelijk. Dit was voorzeker het positief bewijs voor zijn bewering! „Begrijp je het niet?" zei Cameron. „Dit zuivert je volkomen van elke blaam. Men zal er nu niet aan dénken om de zaak door te zetten. Waarachtig, man, men vertelde mij, dat Shawhead bijkans waanzinnig is van smart en angst. Het is een straf van den hemel." Hyslop antwoordde: „Ja, misschien is 't een vonnis der gerechtigheid. Wellicht komt het van een hooger gerechtshof." Heel Levenford volgde stomverbaasd de sensationeele wending in de gebeurte nissen, en de algemeene opinie keerde zich ten gunste van den jongen dokter. Hij werd eensklaps de beschermer des volks en van de openbare gezondheid van Levenford. Maar Lij wilde niet één van de vele gelukwensehen, die de mensehen hem trachtten aan te bieden, accepten ren, want volgens het laatste bericht was de toestand van Jeannie Hendry wan hopig. Shawhead had verboden haar naar het ziekenhuis over te brengen, en thans was de inelkerij in waarheid geslo ten en de boerderij volkomen geïsoleerd. Snoddie, hevig ongerust, waakte dag en nacht, en er was een specialist uit Glasgow ontboden. Dit alles ten spijt ging Jeannie Hendry hard achteruit. 's Zondags kwam het bericht dat zij stervende was. In den avond van dezen rustdag kwam Janet, de huishoudster, de zitkamer binnen, waar Cameron en Hyslop beiden vertoefden. Haar stem was bijna fluis terend toen zij zeide: ,,'t Is nu afgeloo- pen. Jamie bracht zoojuist het bericht. Shawhead's vrouw is dood." Zes weken later ontmoette Hyslop Shawhead voor het eerst sinds de dood hem z'n dierbaarst bezit ontrukt had. De boer, totaal gebroken onder zijn verlies, kwam terug van het kerkhof. Hyslop hield zijn pas in en bijna on willekeurig deed Shawhead dit eveneens. Het oog van den een bleef gericht op dat van den ander en beiden lazen op elkan ders gelaat het besef van hetgeen had kunnen zijn het vreeselijke besef dat, indien Shawhead zich aan het advies van Hyslop had onderworpen, zijn vrouw thans nog in leven was geweest. Een kreunend geluid ontsnapte de bleeke lippen van den boer en hij stak Hyslop de hand toezijn gefolterde ziel gaf hem de kracht om Hyslop's hand te omklemmen in een greep van vriend schap en bitter berouw. Elke tien jaar komt een nieuw parfum in de mode. Dat, waarmee men nu dweept, zal spoedig geheel vergelen zijn. Het is zoo goed als nooit v«K)rgekomen, dat een reukwater, zooals Farina's Eau de Cologne, eeuwenlang in de mode bleef. Zoo kon, door de steeds toenemende vraag naar zijn Eau de Cologne de firma Farina een der oudste firma s van de wereld worden, terwijl haar aloude, oerechte product, dat reeds sedert 1709 gemaakt wordt, tegenwoordig meer dau ooit weer in de mode is. Het eehte product herkent U aan het teeken Iedereen transpireert wij zouden niet kunnen leven, als dat niet zo was. En het is juist die onzichtbare transpiratie, die bij verwaarlozing B.O. veroorzaakt. Maar er is een mogelijkheid om U hiertegen te beschermen: geregeld wassen en baden met Rexona! Het werkzame schuim van Rexona-zeep met zijn speciale gezondheidsbestanddelen dringt door tot diep in de poriën van de huid en verwijdert alle onzuiverheden bevrijdt U van de werkelijke oorzaak van B.O. Begin met dadelijk Rexona te gebruiken en U hoeft nooit meer te twijfelen aan de frisheid van Uw lichaam.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 13