YOLANTE.... PUROL geeft mooi frankrijk DAGGETT L Kent Uverbrand in de zon? Het ideale toeristenland door Sjef Kulmbacher Geen enkel hulpmiddel kan geheel en al kleine rimpels en andere oneffenheden van het gelaat vegnemen. Toch bereikt men door gebruik van Daggett Ramsdell natuurlijke schoonheid, omdat Daggett's Cream de huid inderdaad voedt. Het recept is zeer eenvoudig 's Morgens een veinig Vanishing Cream (niet vet). Des avonds Daggett's Coldcream. Na elke crème-behandeling betten met Vivatone, opvekkend gezichtsvater. Daggett's Vanishing Cream geeft zonder opschik jeugd en frischheid aan Uw teint. Vivatone stimuleert de bloedsomloop. Daggett's Coldcream voedt de huid. Tubes 0.40, 0.70. Potten 0.55, 0.55, 0.85, 1.75. Vivatone 0.50,1.50, 2.50. Dagcrème Vanishingniet vet) ColdcreamVivatone. Imp. N.V. CREMCO, Hoogstraat 30, Den Haag Als de huid van Uw gelaat, hals en armen door de zon pijnlijk verbrand is,Uw voeten zijn stukgeloopen, of als ge U bij het fietsen hebt door gezeten, doe er dan on middellijk Purol op. Dit ver zacht en geneest spoedig. zuivert-verzacht-geneest Purol (wit en geel) in doozen van 30 en 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apothekers en Drogisten. CORSICA het eiland vol natuurschoon De enorme verscheidenheid van natuur- en stedenschoon, de genoegelijke sfeer in de Fransche badplaatsen en andere vacantie-oorden, waar overal de Fran sche charme haar stempel op drukt, de uitstekende treinverbindingen, zij maken Frankrijk tot een ideaal toeristenland. Het wegennet in Frankrijk behoort tot het beste en mooiste ter wereld. Voor houders van een Carte de Voyage Touris- tique bij de erkende reisbureaux in Nederland verkrijgbaar (40 Francs) 40 reductie op de Fransche Spoorwegen en 50 centimes reductie op den benzineprijs tot een max. van 600 liter. Alle hotels zijn verplicht hun prijzen aan te plakken. Het teeken H of FH beduidt, dat deze zijn goedge keurd door het Commissariat Général du Tourisme. Wendt U om uitvoerige inlichtingen tot de erken de reisbureaux, het Bureau der Fransche Spoor wegen, Parkstraat 99, Den Haag of de Services Nationaux de Tourisme, Willemskade 15a, R dam Als de lente haar intrede doet in de Kitzbühler Alpen en de koeien hun warmen stal verlaten hebben voor de frissehe zomerweide, dan brengt Rutli Birkhofer haar kleine boerderij in gereedheid voor de ontvangst van haar zomergasten. Dat is een gewoonte van vele jaren geworden, want reeds toen Rutli nog een klein meisje was, verhuur den haar oudera aan vreemde toe risten. Thans is Rutli al lang geen meisje meer. Vele van haar trouwe pension gasten kennen haar evenwel nog uit die jaren. Dat was de tijd. toen de roep ging beneden in het dal, dat Rutli het mooiste en levenslustigste meisje was van Kitz- bühle. Die roep was niet overdreven en hield stand tot dien gedenkwaardigen zomer, toen zij als bij tooverslag ver anderde in een kniezerig, bleekzuchtig schepseltje, een schaduw nog slechts van vroeger, verkommerend onder een geheim verdriet. Die tijd is lang voorbij. Maar de her innering eraan is nog niet gestorven in Kitzbühle. Men weet daar nog heel goed, hoe Pierre Pascal op zekeren dag den weg vond naar de zomerweide. Pierre was een Parijsche student, even vroolijk en levenslustig als Rutli in die dagen. Hij bracht zijn vacantie door in Kitz biihle, maar toen hij de idyllisch ver borgen boerderij daarboven ontdekte, pakte hij zijn rugzak en zijn schilderkist en nam zijn intrek bij Rutli's ouders. Die schilderachtig gelegen boerderij was niet- Pierre's eenige ontdekking. Zijn tweede ontdekking was Rutli. Haar faam in het dal was hem onbekend, maar hij had het oordeel van anderen niet noodig, om door haar schoonheid ge troffen te zijn. Met de echte geestdrift van een verliefden Pranschman zong hij uitbundig haar lof, maar Rutli kende haar plaats tegenover vreemde toeris ten. Een wereldwijze moeder had haar ingeprent, dat zij de complimentjes van de vreemdelingen het eene oor in en het andere uit moest laten gaan en als een gehoorzaam kind hield zij zich aan die moederlijke les. Rutli blééf een gehoorzaam kind tot een paar dagen voor het vertrek van Pierre. Op zekeren avond trof zij hem aan op de weide, waar hij de laatste hand legde aan een schets. De ontmoe ting was niet heelemaal toevallig, want Rutli had hem zien zitten en in weerwil van alle lessen en gehoorzaamheid had den zijn complimentjes genoeg indruk op haar gemaakt, om haar hart sneller te doen kloppen. „Dat is Rutli," riep hij, toen hij schreden achter zich hoorde. „Hoe weet u dat!" schalde haar vroolijke stem over de weide. „Mijn hart zegt het," lachte Pierre, terwijl hij zijn schildersgerei opborg. De schilderkist ging dicht, maar hij wierp haar nog niet over zijn schouders. Hij staarde naar Rutli's warm gelaat en zij keek verlegen naar de grazende koeien in de flauw afhellende weide. En dit was het oogenblik, dat beiden te machtig werd. „Rutli...." Hij zei het heel zachtjes en de klank van zijn stem betooverde haar. Slechts half weerstrevend liet zij toe, dat hij haar kuste en heel lang stonden zij hart aan hart onder het lommer van den ouden appelboom, met geen andere getuigen om zich heen dan de zwijgende berg reuzen. „Tot overmorgen, Rutli? Op den zelfden tijd en op dit plekje?" fluisterde hij haar in het oor, toen zij zich eindelijk trachtte te verlossen uit zijn onstuimige omhelzing. Den volgenden dag zou hij een bergtocht maken met een gids uit Kitzbiihle en bóven overnachten. Tegen den liefkoozenden blik, waarmee hij haar toestemming afbedelde, was zij niet bestand. „Ja," fluisterde zij met een vuurrooden blos en daarop ijlde ze naar huis terug. Het was de eerste idylle in Rutli's leven en Pierre meende het ernstig. Maar reeds den volgenden dag zouden him droomen een tragisch einde nemen.Want dien dag stortte in de Kitzbühler Alpen een lawine neer, die vijf menschen het leven benam. Pierre Pascal was een van hen. De gids en een der toeristen werden een dag later teruggevonden, maar Pierre en de anderen bleven zoek. Het waren vreeselijke dagen voor Rutli. Thuis vond zij geen rust meer en wekenlang nam zij deel aan het op sporingswerk. Zij kende den weg in de bergen als weinig anderen en dag na dag zag men haar eenzaam dwalen over de gletschers en de diepe kloven peilen, die half gevuld waren met sneeuw. Maar alle nasporingen bleven vruchteloos. De drie ongelukkigen werden niet gevonden en na een maand, toen de anderen het zoeken reeds lang hadden gestaakt, gaf ook zij het op. Haar hoop was gestorven en haar droomen hadden een jammerlijk einde genomen. Nadien sprak men in Kitzbiihle niet meer over Pierre Pascal en zijn ongeluk kige lotgenooten. De mensch vergeet gauw en bijna elk jaar eischte de berg geest een of meer slachtoffers onder de bergbeklimmers op. Maar Rutli vergat hem niet. De smart om dit eerste groote verlies in haar meisjesleven stilde met de jaren, maar de herinnering aan Pierre bleef levendig, als op den eersten dag na zijn spoorlooze verdwijning. Toen vond Stoffel Birkhofer den moeilijken zigzag-weg naar de kleine boerderij op de zomerweide. Hij was de nieuwe postbeambte van Kitzbühle en als hij in zijn nette uniform langs de wegen flaneerde, volgde hem menig bewonderend meisjesoog. Maar Stoffel Birkhofer bleef ongevoelig voor die heimelijke adoratie en dat lokkende oogenspel. Hij had Rutli gezien en héér aanblik was het, die zijn keus had 's Zondags, als hij vrij was, klom hij naar boven en bracht zijn harmonica mee. Met 'n lied en 'n lach probeerde hij wat kleur te tooveren op Rutli's bleeke wangen. En inderdaad gelukte het hem, het meisje wat op te vroolijken, zoolang hij er was. Maar de blos op haar gelaat- was niet blijvend en haar glimlach behield iets treurigs, dat zich door niets weg liet tooveren. Toch gaf die veran dering hem moed en op een veel- belovenden dag van de aangebroken lente, toen zij alleen voor het huis zaten, waagde hij het, haar hand te streelen. Bedaard trok Rutli haar hand terug. „Niet zoo kinderachtig, Stoffel," zei ze met een donkeren blik. „Noem je het kinderachtig, als ik van je houd?" vroeg hij met een zacht ver wijt in zijn stem. „Ik meen het- ernstig, Rutli, heel ernstig. Zoil je in het voorjaar met me willen trouwen? Toe, kijk niet zoo treurig; zeg maar ja. Hij liet er nog veel meer op volgen en Slot op blz. 31

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 16