ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is ge oorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat op het politiebureau gedeponeerd is een wild konijn met zwarte vlekken. In een onbewaakt oogenblik heeft het dienstdoend personeel dit beest aanvaard, maar omdat dit een directe overtreding is van de pas aangenomen verordening op het houden van wilde dieren, zit men vreeselijk met het geval omhoog. De landsadvocaat, om advies ge vraagd, is echter gelukkig van meening, die gegrond is op de natuurlijke historie, dat dit beestje wel geen lang staartje zal krijgen Uit VTissingen vernamen wij dat de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten, die aldaar vergaderde, getracteerd is op een bezichtiging van het Nollebosch. Yoor de tocht begon, heeft een der bestuurders der Schelde-stad een boom over deze plantage opgezet, die zoo dik en hoog werd, dat men het bosch er niet meer door kon zien! Een Zeeuwsch historicus deed ons de belangwekkende mededeeling, dat hij den oorsprong van den naam Krabben - dijke ontdekt heeft. Ten tijde der Batavieren werd de streek van-oostelijk Zuid-Beveland bewoond door een stam met lange nagels, waarmee zij zoo noo- dig hun vijanden krabden. In verband met recente gebeurte nissen zouden wij er aan willen toevoe gen, dat uit die lange nagels niets mag geconcludeerd worden ten opzichte van de maat der vingers! Uit de goede Ganzenstad seint men ons, dat de chauffeur van een groote touringcar spontaan dwars door het hek van den keuringsdienst den tuin voor het gebouw binnendreunde. Ook zonder hun instrumenten en apparaten, kon het naar buiten ge stroomde personeel de kwaliteit van deze rijkunst keuren! Na den visscher te Ierseke heeft nu ook een jongen te Borssele, die op wa terwild joeg, een klap van een pijl staart gekregen, welke hem slecht bekwam. De levensverzekeringen beginnen him premies voor sporthengelaars te ver- hoogen. De Middelburgsche paardenmarkt was dit jaar, althans wat de paarden betreft, nog drukker dan anders. Door het ontbreken van een voldoend aantal koopers floreerde de handel niet erg, maar wie na de markt een blik op het Molenwaterterrein wierp, kon met vreugde constateeren, dat er tot bloei der gemeente heel wat van waarde was blijven liggen. Hoefijzers brengen immers geluk aan! Onder groote belangstelling is te Hulst de vergadering van den Bijenbond gehouden. Tegen het voorstel om met alle huis- genooten naar den imkerdag te Middel burg te trekken rezen eenige bedenkin gen, wat wij best kunnen begrijpen. Een massale zwermtocht naar de Rot- terdamsche Bijenkorf, ligt meer in de lijn van dit nijver genootschap! Tot de volgende week, dames en heeren Z.K.H. prins Bernhard liet zich door het slechte weer niet afschrikken om. zich met zijn gastheercel op de brug te begeven en het geheele schip te bezichtigen. Na de overdracht van het schip door de bouwers aan de reederij heesch prins Bernhard de reedersvlag in den mast. Te vijf uur nam Zaterdagmiddag de Prinses Beatrix ligging voor den steiger te Vlissingen. Prins Bernhard werd door zijn gastheeren naar zijn auto begeleid. De president-commissaris der Maatschappij Zeeland, de heer Th. Jde Meester, tijdens de proefvaart in gesprek met den commissaris der Koningin in onze provincie, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford. p\e Maatschappij Zeeland heeft Zaterdag haar tweede nieuwe mailschip, de Prinses Beatrix, uit de han den van de bouwers, de Maatschappij De Schelde, in ontvangst genomen op een tocht van Rotterdam naar Vlissingen. Z. K. H. Prins Bernhard. die ook het schip gedoopt had, verrichtte de officieeleplecht.igheid door op de Noordzee de reedersvlag in den mast te hijschen. Vlissin gen en Zeeland kunnen, nu de zusterschepen Koningin Em ma en Prinses Beatrix een maal in de vaart zijn, met recht prat gaan op deze mo derne en comfortabele mail- verbinding op Engeland. En de faam van deze beide sche pen moet ongetwijfeld de passage over Vlissingen aan zienlijk ten goede komen. Te Rotterdam, waar het prin selijk gezin met het jacht Piet Hein was aangekomen, begaf Z.K.H. prins Bernhard zich aan boord van de Prinses Beatrix, om de officièele proef vaart mede te maken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 23