YOLANTE.... ZWARTKOP SHAMPODOR Oflet geed-verzergd haar is men geen muuM&empje ffGffCLcaruieecd niet-alkalische shampoon! ^'S een v a*** - ,\^ater de hrik de San d - Slot van biz. 18 Rutli zat met gesloten oogen. Zij dacht aan Pierre en het deed haar pijn, dit aan te hooren. Het gaf haar zelfs een gevoel, of zij zijn nagedachtenis ontrouw was geworden. „Het spijt me, Stoffel," zei ze niet onvriendelijk maar beslist, „ik kan er geen ja op zeggen. Nooit, hoor je. Stel die gedachte dus gerust uit je hoofd, want ik zal er nooit anders over denken dan ik er vandaag over donk." Zij ging naar binnen en Stoffel Birk- hofer daalde verslagen naar het dal af. Een half jaar lang sprak hij niet tegen haar, ofschoon hij haar bijna dagelijks zag, als hij post voor de toeristen boven kwam brengen. Maar toen de gasten vertrokken waren en er geen post meer te bezorgen viel, gaf hij zijn mokkende houding op en vond opnieuw den weg naar boven. Zijn harmonica ging mee en toen hij Rutli op de weide met de wasch bezig zag, liep hij regelrecht op haar toe. „Rutli, ik ben teruggekomen, omdat ik me zoo alleen voelde," bekende hij haar ernstig en openhartig. „Als ik blij ven mag, zal het weer net zoo worden als vroeger. Ik zal nergens over spreken, maar daarom moet ie niet denken, dat ik de hoop heb laten varen. Ik zal geduldig wachten tot je ja zegt, of tot je een ander kiest. „Je kunt blijven, Stoffel," antwoord de Rutli hartelijk. Zij deed of zij de rest van zijn woorden niet begrepen of verstaan had en Stoffel kwam er niet meer op terug. Van dien dag af zag men Stoffel Birkliofer eiken Zondag den zigzag-weg gaan van Kitzbühle naar de zomerweide. Eiken Zondag, zoowel in den zomer, als de wandeling een genot was, als in den winter, wanneer de weg verborgen lag onder een dikke sneeuwlaag en een tocht naar de boerderij niet vrij was van gevaar. Zelfs Rutli's halsstarrige houding weerhield hem niet van dit wekelijksch bezoek. Met onbezweken trouw wachtte hij op een glimlach, of op een blik, die als een aanmoediging kon worden op gevat en langen tijd wachtte hij tever geefs. Maar tóch met de onverflauwde hoop, dat zijn geduld en volharding eens zouden worden beloond en liaar verzet zou breken. Op zekeren dag, ongeveer tien jaar na het ongeluk, dat Pierre het leven had gekost, werd Rutli uitgenoodigd bij den burgemeester van Kitzbühle te ver schijnen. Het was Stoffel Birkhofer, die liaar de boodschap overbracht en hij wist haar tevens te vertellen, waartoe haar bezoek moest dienen. Beneden aan den gletscher hadden een paar gidsen den vorigen dag het stoffelijk overschot gevonden van een verongelukten toerist. De doode was onherkenbaar verminkt door een val en daarom terstond ter aarde l>esteld. Betrouwbare identiteits papieren ontbraken, doch sommige voorwerpen, die de ongelukkige bij zich had gedragen, deden vermoeden, dat hij een Franschman was. Men dacht aan Pierre Pascal en de burgemeester hoopte nu, dat Rutli de aangetroffen voor werpen misschien herkennen zou. Geheel ontdaan daalde Rutli met Stoffel naar het dal af. Onderweg over dacht zij die heele tragische geschiedenis nog eens opnieuwde eerste teedere idylle in haar meisjeslevenhaar schrik, toen zij het ongeluk vernam en de. smartelijke vertwijfeling, waaraan zij zooveel maanden ten prooi was geweest. l)e oude wonde, nimmer volkomen geheeld, bloedde opnieuw en pas toen zij het gemeentehuis naderde, vond zij de kracht zich eenigszins te beheerschen. Daarbinnen wees de oude. vriendelijke burgemeester haar op een tafeltje, waarop eenige voorwerpen uitgestald lagen. „Kunt u misschien ook zeggen, of die dingen van den jongen meneer Pascal zijn, die indertijd bij uw ouders heeft gelogeerd?" Rutli trad op het tafeltje toe. De rugzak kwam haar erg bekend voor. maar alle rugzakken lijken op elkaar. Daarnaast lag een hartvormig medaillon en met een schok herinnerde zij zich, dat zij zoo'n zelfde medaillon al eens op de tafel in Pierre's kamer had zien liggen. „Ja," zei ze bewogen, „ik geloof wel. dat dit medaillon van PierrePasca.1 was." „Ah, dus toch! In die portefeuille zitten nog een portret en een briefkaart: misschien zeggen die u ook nog iets. Ze hebben bijna niets geleden in het ijs: zelfs het schrift is zeer goed leesbaar." Met bevende vingers haalde Rutli de portefeuille leeg. Het portret was dat van 'n beeldig jong meisje, dat ongeveer van haar eigen leeftijd moest zijn. Haai lachende mond en' de dartele oogen schenen fel den spot te drijven met haar droefheid en met een jaloersoh gevoel legde zij het portret uit haar handen. Toen bekeek zij de briefkaart. Zij was nog niet geadresseerd, maar wel aan de keerzijde met een paar regels beschreven. „Lieve Yolante, hartelijk dank voor je portret; je lieve beeltenis gelijkt spre kend. Op weg naar de Alpentoppen zend ik je vanuit de hoogste berghut een kus en een groet." En daaronder stond een krabbel, die Rutli herkende van Pierre's schetsen Een oogenblik keek zij verwezen naar dat spottende meisjesgelaat, voor haar. Toen kwam zij tot zichzelf. Om haar mond trok een smalende glimlach en j haar bleeke wangen werden gekleurd door een blos, die zoowel schaamte als verlegenheid verried. „Ja, meneer de burgemeester," bevestigde zij met een schrille stem, „de krabbel onder die kaart stond ook onder de schilderijen van meneer Pascal. Dat portret schijnt van zijn meisje te zijn en die kaart heeft hij in de berghut zeker aan haar geschre ven. Recht opgericht, met iets uitdagends in haar houding, verliet zij het gemeente huis. Stoffel Birkhofer stond daar nog geduldig te wachten en verteederd door zijn trouw en den hunkerenden blik in zijn oogen, reikte zij hem met een har telijk gebaar de hand. „Wil je me thuis brengen. Stoffel?" vroeg zij glimlachend. „Ik ben zooeven tot de ontdekking gekomen, dat ik tien van mijn beste jaren geofferd heb aan mijn dwaze fichtgeloovigheid; zou je me willen helpen die verloren jaren in te halen?" Het overviel Stoffel Birkhofer te plot seling, dan dat hij woorden zou hebben kunnen vinden. Maar zijn handdruk was welsprekend genoeg en arm in arm ver lieten ze Kitzbühle, om den zigzag-weg op te stijgen naar de zomerweide. Thans zijn die twee al jaren getrouwd en hun zomergasten prijzen hun huwelijk als de harmonische vereeniging van twee mengclien, van wie men pleegt te zeg gen, dat zij voor elkander geschapen zijn. Maar Rutli heeft nooit geweten, of zelfs maar vermoed, dat de Yolante, die den doodsteek gaf aan haar eerste ongelukkige liefde, de eenige zuster was van Pierre Pascal Pakje 20ct.. flacons vana, Pakje 20ct.. flacons vanaf 35 Rij Uiv kapper Een ^anoassch'ng me Dat weten reeds zoovele Dames en zij weten ook, hoe dit te bereiken. Zij nemen ZWARTKOP voor de haarverzorging, waardoor het haar stevig en ela stisch wordt. Het is ook de kapper, die ze dit aan geraden heeft en zij zijn voor dat advies dankbaar! Zwartkop-haarverzorging is steeds op de hoogte der laatste wetenschappelijke onderzoekingen. Het I haar blijft kalkzeepvrij en niet-alkalisch.Soepelheid. I schitterende glans, een goed-zittend kapsel zijn het teeken voor gezond, met Zwartkop verzorgd haar Oud zoo Sandel tDattr met echt Flacons vanaf 90 ets.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 29